REKLAMA

LOT: Największy kryzys w historii komercyjnego lotnictwa wciąż trwa

2021-09-25 10:06
publikacja
2021-09-25 10:06
LOT: Największy kryzys w historii komercyjnego lotnictwa wciąż trwa
LOT: Największy kryzys w historii komercyjnego lotnictwa wciąż trwa
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

„Mamy do czynienia z największym kryzysem w historii komercyjnego lotnictwa. Ruch lotniczy zamarł na początku 2020 roku na skutek pandemii. Od tego czasu następuje jego bardzo powolna odbudowa. Od kilkunastu miesięcy praktycznie zamknięte pozostają Stany Zjednoczone i kierunki azjatyckie, które stanowiły dla PLL LOT główne źródło marży” – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.


Michał Fijoł wziął udział w panelu „Komunikacja lotnicza – nie będzie już tak samo?”, w czasie którego podsumował aktualną sytuację na rynku lotniczym z punktu widzenia przewoźnika. Przyznał, że powrót do rzeczywistości sprzed pandemii zajmie jeszcze trochę czasu. Odbudowa pozycji na rynku trwa i jego firma coraz lepiej sobie radzi.

„W 2020 roku mieliśmy do czynienia z krótkim >>LOT-em na wakacje<<, w tym roku także wróciliśmy do latania turystycznego. Ale taki sezon jest krótki, trwa od czerwca do września. W tej chwili zmierza ku schyłkowi” – mówił Michał Fijoł.

Podkreślił jednocześnie, że we wrześniu tego roku zaczął się już odradzać ruch biznesowy.

„Na początku wracają małe i średnie przedsiębiorstwa. Na poziomie 30-40 proc. w stosunku do 2019 roku. Duże przedsiębiorstwa jeszcze nie latają, albo w bardzo małym stopniu. Liczymy na to, że ten ruch powróci do nas w II kwartale 2022 roku” – powiedział Michał Fijoł.

Wspomniał również, że dotychczasowe prognozy firm konsultingowych były nietrafione, ponieważ bardzo optymistycznie zakładały, że ruch biznesowy odrodzi się w miarę szybko.

„Natomiast z całą pewnością ruch turystyczny będzie rósł. Stąd już teraz zaczynamy rozmowy z tour operatorami na temat naszej współpracy w roku 2022 roku. W PLL LOT dostosowujemy się do warunków rynkowych i aktywnie walczymy o pasażerów, aby zmaksymalizować przychody” – dodał.

Walcząc o klienta, LOT stara się podnosić komfort podróży. Jednym z kroków podjętych niedawno w tym zakresie, było wprowadzenie na pokłady floty średniego zasięgu, np. samolotów Boeing 737-800 rozrywki pokładowej. Kolejnym udogodnieniem jest elastyczna polityka zwrotu biletu.

„Daje to znaczny komfort wyboru terminu podróży, nawet jeśli się przydarzy coś niespodziewanego. Myślę, że w tą stronę będzie podążał rynek lotniczy w przyszłości” – podsumował Michał Fijoł.

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
demeryt_69
"Jeśli nie chcemy dalej wrzucać do tej studni bez dna publicznych środków, to jedyną realną alternatywą dla scenariusza ciągle powtarzających się kłopotów jest prywatyzacja" - Donald Tusk, kwiecień 2013.

demeryt_69
2013-05-15

"Wszystko wskazuje na to, że sprawa sprzedaży LOT-u została już przez ekipę Donalda Tuska uzgodniona z potencjalnym nabywcą. Nasz narodowy przewoźnik i nasza narodowa chluba za bardzo atrakcyjną cenę zostanie sprzedany tanim liniom lotniczym z Norwegii. W ten sposób, po 84 latach, marka LOT zniknie
2013-05-15

"Wszystko wskazuje na to, że sprawa sprzedaży LOT-u została już przez ekipę Donalda Tuska uzgodniona z potencjalnym nabywcą. Nasz narodowy przewoźnik i nasza narodowa chluba za bardzo atrakcyjną cenę zostanie sprzedany tanim liniom lotniczym z Norwegii. W ten sposób, po 84 latach, marka LOT zniknie z przestrzeni powietrznej. Tym sposobem Donald Tusk pozbędzie się ostatecznie trudnego problemu, jakim była coraz gorsza kondycja finansowa naszego przewoźnika"

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tusk-zniszczy-LOT-2828130.html

nickknock
Radzilibyśmy sobie znacznie lepiej, gdyby PiS nie był tak głęboko zakorzeniony w korupcji i nagradzaniu wyborców w komunistycznym stylu. Czas zrezygnować z modelu gospodarczego Kaczyńskiego/Łukaszenki i przyjąć wolność.
the_mind_renewed
Cóż obecnie to korporacje żądzą światem. Po wypraniu mózgów ludziom. Potrafią nawet przymusić rządy do powszechnych przestępstw oraz aby brały same w tym udział w tym epidemiologicznych i finansowych przeciwko ludzkości aby ze stoickim spokojem przyzwalały na rozwadnianie naszych środków finansowych zwiększając Cóż obecnie to korporacje żądzą światem. Po wypraniu mózgów ludziom. Potrafią nawet przymusić rządy do powszechnych przestępstw oraz aby brały same w tym udział w tym epidemiologicznych i finansowych przeciwko ludzkości aby ze stoickim spokojem przyzwalały na rozwadnianie naszych środków finansowych zwiększając tym samym niestabilność świata i zastraszając nas pandemiami. Tak dobrze czytasz. Rządy są obecnie potulnymi wykonawcami poleceń korporacji. Twoje głosowanie w wyborach nie ma znaczenia. !

"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell. I tu Orwell nie docenił potęgi obecnych Corp-oracji, które potrafią doprowadzić do swoich celów niezależnie kogo byś nie wybrał. .
the_mind_renewed odpowiada jas2
Thanks. 40 lat poza granicami swoje robi.
Ostre porządkowanie należało by zacząć od polityków, szefów korporacji oraz filantropów którzy na siłę chcą naszego dobra. Wtrącając nas w otchłań długu i nowoczesnej niewoli. Bo po prostu jesteśmy na etapie gdzie Korporacje przejmują świat, przy pomocy skorumpowanych
Thanks. 40 lat poza granicami swoje robi.
Ostre porządkowanie należało by zacząć od polityków, szefów korporacji oraz filantropów którzy na siłę chcą naszego dobra. Wtrącając nas w otchłań długu i nowoczesnej niewoli. Bo po prostu jesteśmy na etapie gdzie Korporacje przejmują świat, przy pomocy skorumpowanych rządów,
demeryt_69 odpowiada jas2
Żądza pieniądza rządzi światem nie od dziś - Odnowiony po prostu wagarował na lekcjach historii :)

qonradx
Jaki kryzys? Przeciez z LOTu nikogo nie zwolnili, więc co to za kryzys w którym nikogo nie zwalniają? Ja rozumiem ze dofinansowanie i wszystkie linie lotnicze mają problemy ale tylko w Locie nikt sanowiska nie stracił! Mam im płacic kupe pieniedzy (bo ile sie zarabia w locie i jak tam sie dostaje prace kazdy może poszukac Jaki kryzys? Przeciez z LOTu nikogo nie zwolnili, więc co to za kryzys w którym nikogo nie zwalniają? Ja rozumiem ze dofinansowanie i wszystkie linie lotnicze mają problemy ale tylko w Locie nikt sanowiska nie stracił! Mam im płacic kupe pieniedzy (bo ile sie zarabia w locie i jak tam sie dostaje prace kazdy może poszukac w necie) za to że siedza i NIC nie robią bo kryzys? Jak kryzys to proponuje się przekwalifikować z roznoszenia drinków w samolocie za 8 tys zł na roznoszenie drinków w restauracji za 2.5!
qonradx
A jak to się robi w innych firmach lotniczych można przeczytać tutaj:

https://www.pulshr.pl/rekrutacja/jeden-rok-trzy-zawody-pilot-z-hiszpanii-pokazal-jaki-los-zgotowal-mu-covid-19,78755.html
the_mind_renewed
Zadłużyć przyszłe pokolenia na 1000 lat i wykupić za pomocą dodruku ? Nie Nam nie może być źle LOT niech robi co che, ale kuźwa nędza ani jednej złotówki więcej z naszych podatków. Po prostu sprzedać wszystko a kasę zwrócić do państwowej kiesy. (Znaczy niby naszej? ) Może się mylę, pewnie kolesiostwo rozgrabi Zadłużyć przyszłe pokolenia na 1000 lat i wykupić za pomocą dodruku ? Nie Nam nie może być źle LOT niech robi co che, ale kuźwa nędza ani jednej złotówki więcej z naszych podatków. Po prostu sprzedać wszystko a kasę zwrócić do państwowej kiesy. (Znaczy niby naszej? ) Może się mylę, pewnie kolesiostwo rozgrabi i po LOCIE.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki