REKLAMA

PLATIGE IMAGE S.A.: Zawarcie umowy współpracy w zakresie przygotowania produkcji serialu opartego na grze pt. „The Medium”

2022-10-04 10:15
publikacja
2022-10-04 10:15
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 13 / 2022
Data sporządzenia: 2022-10-04
Skrócona nazwa emitenta
PLATIGE IMAGE S.A.
Temat
Zawarcie umowy współpracy w zakresie przygotowania produkcji serialu opartego na grze pt. „The Medium”
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Platige Image S.A. („Emitent”) informuje o podpisaniu w dniu 4 października 2022 r. umowy ze spółką Bloober Team S.A. („Bloober”), której przedmiotem jest określenie zasad współpracy oraz zakresu obowiązków w przygotowaniu produkcji (ang. development) serii utworów audiowizualnych (serialu) opartej na grze pt. „The Medium”, wyprodukowanej przez Bloober („Umowa”).
Celem Umowy jest potwierdzenie i określenie warunków współpracy stron w zakresie wspólnego prowadzenia prac developmentowych (m.in. stworzenia scenariusza lub szczegółowej obróbki pierwszego odcinka oraz zarysu historii kolejnych odcinków), określenie źródeł finansowania prac, podziału praw pomiędzy strony, a także możliwości przystąpienia do dalszych prac developmentowych oraz etapu produkcji. Zgodnie z postanowieniami Umowy, budżet prac developmentowych zostanie pokryty w równym stopniu przez obydwie strony, które będą posiadać wspólnie, w równych proporcjach, wszystkie prawa do materiałów wypracowanych w toku realizacji Umowy, w tym w szczególności prawa autorskie związane z eksploatacją serialu.
Prace zespołu będą prowadzone pod nadzorem kreatywnym Tomasza Bagińskiego i Piotra Babieno.
W przypadku gdy po zakończonych pracach developmentowych, o których mowa powyżej, strony uzgodnią dalszą wspólną produkcję i eksploatację serialu, będzie to realizowane w ramach odrębnie zawartej umowy koprodukcyjnej lub specjalnie utworzonej spółki celowej (SPV).
Nakłady na realizację uzgodnionych prac developmentowych nie stanowią istotnej wartości z perspektywy sytuacji i wyników finansowych Grupy Kapitałowej Emitenta. Natomiast zawarcie Umowy stanowi realizację Strategii rozwoju Platige Image S.A. na lata 2021-2025, o której Emitent informował w raporcie bieżącym ESPI nr 1/2021 z dnia 20 stycznia 2021 roku, w zakresie rozwoju projektów własnych w obszarze produkcji filmowej (film development) w ramach wspólnych przedsięwzięć z podmiotami branżowymi. Bloober Team S.A. to producent gier wideo specjalizujący się w realizacji projektów z zakresu horroru psychologicznego. Gra „The Medium”, której premiera miała miejsce w styczniu 2021 roku, to horror psychologiczny z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, opatentowanym systemem rozgrywki w podwójnej rzeczywistości i oryginalną ścieżką dźwiękową.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-10-04 Karol Żbikowski Prezes Zarządu Karol Żbikowski
2022-10-04 Artur Małek Członek Zarządu Artur Małek
Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki