REKLAMA

PKO Bank Polski bierze na cel Ukraińców

Wojciech Boczoń2017-12-08 09:33analityk Bankier.pl
publikacja
2017-12-08 09:33

Kolejne banki wprowadzają do oferty usługi dla osób narodowości ukraińskiej. PKO Bank Polski zamierza udostępnić tej grupie klientów przetłumaczoną na języka ukraiński aplikację mobilną IKO. Za jej pomocą będą mogli zarządzać swoimi finansami z poziomu smartfona.

PKO Bank Polski pochwalił się, że z jego aplikacji mobilnej korzysta już ponad 2 mln osób. Chce, by za rok do obsługi swojego konta używał jej kolejny milion. Nie tylko Polaków – w osiągnięciu celu pomogą mu też Ukraińcy. Już niedługo bank udostępni im wersję aplikacji IKO przetłumaczoną na języki: ukraiński i rosyjski. W ten sposób klientom zza wschodniej granicy ma być łatwiej zarządzać swoimi finansami z poziomu smartfona. Jak do tej pory żaden z banków nie zdecydował się jeszcze przygotować ukraińskiej wersji swojej aplikacji mobilnej.

fot. Aleksiej Witwicki / / FORUM

Nie oznacza to jednak, że banki nie pracują nad ofertą dla Ukraińców. Jak dowiedział się serwis PRNews.pl, aktywnie o tę grupę osób zamierza zabiegać Raiffeisen Polbank. Na początek Ukraińcy dostaną możliwość wykonania za darmo jednego przelewu miesięcznie na Ukrainę. W ten sposób będą mogli przelewać zarobione w Polsce pieniądze do swoich rodzin na Wschodzie.

– Uważamy, że będzie to bardzo wygodna i atrakcyjna alternatywa dla przekazów pieniężnych, za pośrednictwem których zarobki z Polski transferowane są na Ukrainę, czy też dla wożenia przez granicę większej ilości gotówki, co może być i niewygodne i nie zawsze bezpieczne – przekonuje Tomasz Dymowski, dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej w Raiffeisenie.

Dodaje też, że bank będzie pracować nad ofertą dla Ukraińców nie tylko w obszarze codziennych płatności i rozliczeń, ale także innych produktów finansowych. Bank udostępni też pakiet materiałów marketingowych oraz informacyjnych w języku ukraińskim, w tym specjalną sekcję na swojej stronie internetowej.

Obie marki – PKO BP i Raiffeisen – są dobrze znane Ukraińcom, bo są obecne za naszą wschodnią granicą. PKO BP ma na Ukrainie swój Kredobank, z kolei Austriacy są tam obecni z marką Raiffeisen Bank Aval. Obie instytucje są też postrzegane jako pewne i stabilne na tamtejszym rynku. Dlatego po przyjeździe do Polski, nasi sąsiedzi często kierują swoje pierwsze kroki do PKO BP lub Raiffeisena.

W listopadzie na serwis PRNews.pl opublikował raport o liczbie obcokrajowców obsługiwanych przez banki w Polsce. Wynika z niego, że Raiffeisen ma 42 tys. klientów narodowości ukraińskiej. Spośród banków, które udostępniły nam dane, jest liderem. Niestety informacji na ten temat nie podał PKO Bank Polski.

Ofertę dla obywateli Ukrainy wdrożyły w ostatnich dniach dwa inne banki – Getin Bank i Credit Agricole. W obu przypadkach Ukraińcy mogą liczyć na wsparcie konsultantów i materiały marketingowe w ich rodzimym języku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (3)

dodaj komentarz
esteban02
Ciekawie rozwijający się bank, naprawdę z chęcią próbujący trafić w oczekiwania klienta. Ciekaw jestem, w którą ze stron pójdzie w późniejszych etapach bankowość internetowa.
rsa127
Fintech DiPocket może nie jest bankiem, ale od roku ma aplikację w wersji ukraińskiej (oprócz polskiej, angielskiej i rosyjskiej). Można się zarejestrować przez telefon w kilka minut, a następnie korzystać jak z rachunku bankowego. Pocztą przychodzi karta MC. Można zamówić też dodatkową kartę i wysłać na Ukrainę - wtedy nie trzeba Fintech DiPocket może nie jest bankiem, ale od roku ma aplikację w wersji ukraińskiej (oprócz polskiej, angielskiej i rosyjskiej). Można się zarejestrować przez telefon w kilka minut, a następnie korzystać jak z rachunku bankowego. Pocztą przychodzi karta MC. Można zamówić też dodatkową kartę i wysłać na Ukrainę - wtedy nie trzeba robić żadnych przelewów. Rodzina może korzystać z karty na miejscu.
tomitomi
...no ,aż tak czopkować się obcym ?
ja ,rozumiem KASA ! ....ale , jest jeszcze ' coś ' co się na kasę nie przelicza ! o czy wiedzą inne nacje ....
czy tam w PKO BP , nie mają wagi ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki