REKLAMA

PKO BP i Ciech najatrakcyjniejsze, Skotan na szarym końcu

2007-01-02 09:10
publikacja
2007-01-02 09:10
Z ankiety przygotowanej przez „PB” i przeprowadzonej wśród 25 analityków giełdowych wynika, że najwyższy wzrostowy potencjał będą mieć w tym roku Ciech oraz PKO BP. Oprócz tych zdecydowanych liderów w kategorii „Inwestuj długoterminowo” specjaliści wymienili także 42 inne spółki. Liderem spekulacji w dalszym ciągu jest Bioton, nie są natomiast polecane akcje spółki Skotan.

W zeszłorocznej ankiecie padały przede wszystkim nazwiska największych inwestorów giełdowych, w tym roku wymieniane są głównie spółki kontrolowane przez państwo. Zdaniem analityków o atrakcyjności Ciechu świadczy jego wycena oraz dokonane ostatnio przejęcia. PKO BP wyróżnił się natomiast nową strategią, planami budowy narodowej grupy finansowej oraz spodziewaną wysoką dywidendą.

Wysokie miejsca w rankingu zajęły także spółki prywatne: Pekaes, Ropczyce, Elstar Oils, ATM i Famur. Analitycy polecają również firmy deweloperskie, a także związane z wyposażeniem wnętrz oraz branżą spożywczą, co oznacza, że oczekują wzrostu wydatków konsumpcyjnych w bieżącym roku.

W kategorii „Kupuj spekulacyjnie” pierwsze miejsce obronił Bioton – w poprzednim roku przyniósł wiele zysków oraz cenotwórczych informacji. Zdaniem specjalistów w tym roku może być podobnie. Warto także zwrócić uwagę na Dwory – możliwe, że spółka będzie przejmować lub sama zostanie przejęta.

Największy spadek w ankiecie zanotował Roman Karkosik. W tym roku jego spółki znajdują się w kategorii „Unikaj”. Specjaliści radzą także unikać spółek surowcowych, przede wszystkim KGHM.

A.Ł.

Na podstawie: “Puls Biznesu”
Sebastian Gawłowski „Nazwiska już nie grają, czas na Ciech i PKO BP...”
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki