REKLAMA

PKN Orlen przekaże 1,6 mln zł dla szpitala przemianowanego na zakaźny

2020-03-21 21:40
publikacja
2020-03-21 21:40
PKN Orlen przekaże 1,6 mln zł dla szpitala przemianowanego na zakaźny
PKN Orlen przekaże 1,6 mln zł dla szpitala przemianowanego na zakaźny
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

PKN Orlen przekaże 1,6 mln zł Regionalnemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu, który został przemianowany na zakaźny — poinformowała w sobotę wieczorem rzecznik prasowa ratusza Beata Adwent. Zakupione zostaną za tę kwotę m.in. dwie karetki i kilkanaście respiratorów.

Adwent poinformowała, że oprócz dwóch karetek i kilkunastu respiratorów kupione zostaną za to wsparcie także próbki do badań na obecność wirusa oraz inny sprzęt potrzebny do opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i do opieki nad zarażonymi.

"W obliczu zagrożenia epidemicznego coraz więcej firm, instytucji i poszczególnych osób okazuje wsparcie dla grudziądzkiego szpitala. To bardzo budujące i cieszę się, że taka pomoc jest do nas kierowana. Każde wsparcie jest cenne" - powiedział PAP prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, dla którego organem założycielskim jest miasto, został przekształcony w tzw. szpital jednoimienny zakaźny. Jest jedną z 19 tego typu placówek w kraju. W każdym województwie jest przynajmniej jedna taka lecznica.

Laboratorium przeprowadzające badania związane z potencjalnym zakażeniem koronawirusem zacznie w Grudziądzu działać w najbliższych dniach. Wszystko jest już gotowe. Trwa oczekiwanie na odczynniki do badań, które mają dotrzeć do poniedziałku. Takie badania przeprowadzają trzy inne laboratoria w regionie. Obecnie w szpitalu hospitalizowanych jest 11 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Szpital w Grudziądzu dysponuje 40 respiratorami stacjonarnymi i dodatkowo 25 mobilnymi. Jednocześnie może być w nim hospitalizowanych nawet 1100 osób.

Obecnie w woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 18 osób.(PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki