REKLAMA

PIT do 1 czerwca bez odsetek przez Twój e-PIT

2020-04-28 10:45
publikacja
2020-04-28 10:45

Trwają prace nad projektem rozporządzenia zwalniającego z odsetek ustawowych dla osób rozliczających PIT po 30 kwietnia. Twój e-PIT zostanie aktywny do 1 czerwca - informuje Ministerstwo Finansów.

PIT rozliczysz w Twój e-PIT do 1 czerwca br. / fot. Rafal Olechowski / Shutterstock

W sejmie trwają prace nad rozporządzeniem. Na jego podstawie osoby, które rozliczą się do 1 czerwca  za 2019 rok, będą mogły skorzystać z platformy Ministerstwa Finansów Twój e-PIT. Z rozporządzenia wynika, że osoby, które ewentualną nadpłatę podatku uregulują w wydłużonym czasie, nie zostaną obciążone odsetkami ustawowymi.

- Po 30 kwietnia w usłudze Twój e-PIT będzie można skorygować zeznanie, zarówno złożone samodzielnie, jak i to, które przy braku aktywności podatnika zostało automatycznie zaakceptowane przez usługę 30 kwietnia. Ponadto podatnicy nie poniosą z tego tytułu żadnych konsekwencji. Nie zapłacą odsetek, mogą skorzystać z ulg oraz przekazać 1 proc. podatku na rzecz OPP - przeczytamy w komunikacie otrzymanym od Ministerstwa Finansów.

Wydłużony czas na rozliczenie podatku dochodowego implikował konieczność opłacenia odsetek ustawowych za zwłokę w zapłacie. Z tym problemem zmierzyć muszą się wszyscy podatnicy, którzy na podstawie rocznego PIT mają podatek do zapłaty a rozliczą się w wydłużonym terminie. Rząd zareagował i zajął się wprowadzaniem rozporządzenia, które umożliwi bezproblemowe przesunięcie terminu rozliczenia.

Drugi problem związany był z usługą Twój e-PIT, która aktywna jest do 30 kwietnia. Jak zapewnia resort finansów podatnicy będą mogli korzystać z rozliczenia online aż do 1 czerwca. Z rządowej platformy nie mogą skorzystać przedsiębiorcy. Uważać trzeba również przy odliczaniu ulgi na dziecko.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki