Otomoto na celowniku oszustów. "Twoje konto zostało zawieszone"

Tym razem z phishingiem przyszło się zmierzyć (po raz kolejny) Otomoto. Pod serwis ogłoszeń motoryzacyjnych podszywają się oszuści, wysyłając do klientów SMS-y o zawieszonym koncie. Oczywiście po drobnej opłacie da się to naprawić, tyle że to próba wyłudzenia naszych danych.

"Twoje konto zostało zawieszone. Powód: zadluzony rachunek 2,02 PLN. Po opłaceniu zadluzenia ogloszenia znowu beda widoczne w serwisie." Takie wiadomości trafiają do użytkowników serwisu Otomoto. Na końcu komunikatu znajduje się link, w który należy kliknąć i uiścić drobną opłatę, by konto zostało aktywowane na nowo.

Link przekierowuje na fałszywą stronę Otomoto, która do złudzenia przypomina tę prawdziwą. Po kliknięciu zakładki "Zapłać", zostajemy przekierowani do kolejnej fałszywej strony, tym razem Dotpay, gdzie możemy wybrać swój bank, by zapłacić rzeczone 2,02 zł.

(Sirt.pl)

Po wprowadzeniu przez użytkownika na "stronie bankowości internetowej" danych do logowania przestępcy zyskują dostęp do konta, a co następuje potem, wszyscy wiemy. Możemy pożegnać się ze swoimi oszczędnościami.

Phishing staje się ostatnio coraz popularniejszy. Mierzą się z nim nie tylko portale ogłoszeniowe, ale również sklepy, instytucje państwowe, telekomy czy banki. Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę w takich wiadomościach, to pisownia. Tak jak i w tym przypadku pozbawione są one polskich znaków.

Wszystkie podejrzane wiadomości najlepiej zgłaszać podmiotom, które rzekomo je wysyłają, w ten sposób najlepiej zweryfikować prawdziwość informacji.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne