REKLAMA
WEBINAR

RANKING 2022Zasięgi, lajki, suby... Oto najpopularniejsi influencerzy w Polsce

2023-03-28 09:40
publikacja
2023-03-28 09:40

Robert Lewandowski, Wersow i Anna Lewandowska - to trójka najpopularniejszych influencerów w Polsce. Tuż za podium znalazł się Friz, czyli Karol Wiśniewski, twórca Ekipy. See Bloggers z Influ Tool zaprezentowali najnowszy ranking polskich influencerów za 2022 rok.

Zasięgi, lajki, suby... Oto najpopularniejsi influencerzy w Polsce
Zasięgi, lajki, suby... Oto najpopularniejsi influencerzy w Polsce
fot. Anton Vierietin / / Shutterstock

Znaczenie roli twórców internetowych regularnie rośnie, a ich pozycja jako promotorów marek, jak i twórców własnych produktów nadal się umacnia. Raport przedstawia i podsumowuje działania najbardziej zasięgowych i angażujących twórców internetowych i osób publicznych działających w sieci. Część z nich znana jest raczej młodszym użytkownikom sieci. Nie przeszkadza im to jednak mieć milionowej widowni. Lewandowscy łączą tu kilka grup fanów - jako celebryci, influencerzy i sportowcy.

Małżeństwa Lewandowskich nie trzeba w Bankier.pl nikomu przedstawiać. Jak pokazują wyniki rankingu, sportowcy i przedsiębiorcy są znani również jako twórcy internetowi.

Wskaźnik popularności* Roberta Lewandowskiego w 2022 roku wyniósł 215,47 mln, a liczba fanów - 62,26 mln. Wskaźnik popularności Anny Lewandowskiej wyniósł 30,06 mln, a liczba fanów to 8,70 mln.

Druga w zestawieniu Wersow, czyli Weronika Sowa, youtuberka, influencerka, przedsiębiorczyni, członkini "Ekipy" Friza i partnerka Karola Wiśniewskiego wygenerowała popularność na poziomie 38,28 mln, ma 7,69 mln fanów.

Na kolejnych miejscach znaleźli się:

  • Friz - Karol Wiśniewski, twórca Ekipy (pisaliśmy o tym, że KNF podjęła czynności sprawdzające, czy nie manipulowaniu kursem Ekipy)
  • Prawo Marcina, czyli prawnik Marcin Kruszewski
  • Lila Janowska, instagramerka i tiktokerka,
  • Julia Kostera, tiktokerka i youtuberka,
  • Julia Żugaj, piosenkarka, youtuberka
  • Natsu, youtuberka i instagramerka
  • Doda, Dorota Rabczewska, piosenkarka
See Bloggers i Influ Tool
See Bloggers i Influ Tool

* Ranking powstał w opraciu o takie dane, jak liczba obserwujących, popularność mierzona średnią ważoną liczby polubień, udostępnień, komentarzy, zaangażowanie (średnia wartość interakcji z postami twórcy, liczba odwiedzin bloga - piszą twórcy raportu.

W przypadku twórców wywodzących się z internetu (Youtube, Instagram, TikTok) za kluczowy czynnik przyjęto engagement per post dla wiodącego kanału twórcy. Dla osób publicznych, sportowców i kluczowej kategorii "Influencer roku" - popularity - to ważona średnia sumy polubień, komentarzy i udostępnień wszystkich kanałów twórcy.

Influencer sprzeda wszystko? Gwiazdy mediów społecznościowych dźwignią handlu 2.0

W ostatnich kilku latach znaczenie influencerów dla branży handlowej rośnie w szybkim tempie. Mają naszą uwagę nierzadko częściej niż media, kino czy książki. Zauważyli to producenci i reklamodawcy, kierując do tej grupy strumień pieniędzy. Wartość influencer marketingu na świecie może w 2022 roku osiągnąć ponad 16,4 miliarda dolarów.

KWS

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (23)

dodaj komentarz
itso_battlestar_point_g
dla mnie jas2 to mistrz celebryta lajkuje go zawsze i wszędzie to mój top 1
itso_battlestar_point_g
jenak w top 5 może 4 :)
inwestor.pl
A gdzie Pinokio i Wizjoner Zdrowia? Codziennie ich TV promuje, a nie są nawet w pierwszej 10?
incitatus
A trucking girl na jakiej trasie stoi?
stain
Robienie grubego hajsu na naiwności dzieci to już samo w sobie jest podłe. Ale robienie go na robieniu tym dzieciom wody z mózgu to absolutna chamówa. Tak jak ta prymitywna marketingowa akcja z papierkami po lodach niby wystawianymi za kasę.
grucha_123
Wersow? Friz? To sa 20+ latkowie ktorych edukacja zakonczyla sie na poziomie szkoly podstawowej. Do tego, o zgrozo, ta pierwsza zaciazyla z tym drugim, karząc swiat tak ubogimi genami na wiele kolejnych lat...
Ci ludzie nie sa przedsiebiorcami, za nimi stoi sztab ludzi, ktorzy jak trzeba to nawet cztery litery im podetra..
dawid_gmyrek
Kto konkretnie podciera Sowie?
langdon25
No to mamy listę ulubieńców 8-12 latków

Oby szybko z tego wyrośli i zapomnieli .
dawid_gmyrek
Sowa, Kostera, Żugaj ... aż trudno uwierzyć, że to są prawdziwe nazwiska :)
dawid_gmyrek
A do tego jeszcze jakiś Tromba czyli Mateusz Trąbka - toż to jakaś lista wykluczenia etnicznego!

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki