REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Manipulacja kursem Ekipy Friza? KNF wszczęła postępowanie

2023-03-27 17:42, akt.2023-03-28 06:19
publikacja
2023-03-27 17:42
aktualizacja
2023-03-28 06:19

KNF wszczęła postępowania wyjaśniające dot. podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia informacji poufnej oraz manipulacji w obrocie akcjami spółek: Ekipa Holding, Impera Capital, Medicofarma Biotech i Medcamp. JR Holding, akcjonariusz części ze spółek, deklaruje pełną współpracę z UKNF.

Manipulacja kursem Ekipy Friza? KNF wszczęła postępowanie
Manipulacja kursem Ekipy Friza? KNF wszczęła postępowanie
fot. Marcin Banaszkiewicz / / FotoNews

Jak podano, postępowanie, wszczęte 13 marca 2023 r., ma ustalić, czy zachodzą podstawy do złożenia przez Komisję Nadzoru Finansowego do organów ścigania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia tych przestępstw.

"Akcjonariuszem części wymienionych spółek jest JR Holding ASI, której działania są również przedmiotem tego postępowania wyjaśniającego. Spółka ta złożyła wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji serii A, B, C, D, F do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW" - napisano.

Złamanie zakazu manipulacji stanowi naruszenie art. 15 rozporządzenia MAR1 i jest zagrożone grzywną do 5 mln zł albo karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, albo oboma tymi karami łącznie. Wejście w porozumienie z inną osobą, mające na celu manipulację, o której mowa w art. 12 rozporządzenia MAR, stanowi przestępstwo zagrożone grzywną do 2 mln zł.

Złamanie zakazu wykorzystania informacji poufnej stanowi naruszenie art. 14 lit. a rozporządzenia MAR i jest zagrożone grzywną do 5 mln zł albo karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, albo oboma tymi karami łącznie. Bezprawne ujawnienie informacji poufnej jest zabronione przez art. 14 lit. c rozporządzenia MAR i zagrożone karą grzywny do 2 mln zł albo karą pozbawienia wolności do lat 4, albo oboma tymi karami łącznie.

W przesłanym oświadczeniu zarząd JR Holding ASI poinformował, że do czasu publikacji komunikatu KNF nie otrzymał w przedmiotowej sprawie żadnej korespondencji z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

"W związku z toczącym się postępowaniem o zatwierdzenie prospektu emitent jest w stałym kontakcie z UKNF oraz odpowiada na wszystkie stawiane przez UKNF pytania. Zarząd emitenta nie posiada informacji ani podejrzeń odnośnie jakichkolwiek naruszeń regulacji rozporządzenia MAR w kontekście emitenta ani akcji jego spółek portfelowych. Zarząd emitenta deklaruje dalszą, pełną współpracę z UKNF i wyraża nadzieję na szybkie przeprowadzenie postępowania przez UKNF oraz zatwierdzenie złożonego prospektu emitenta" - napisano w oświadczeniu JR Holding ASI. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
krzysiekpbz
Dla tych co nie czytali raportu rocznego i tych co klepią głupoty z że niby friz ma coś wspólnego z manipulacjami

-oglądalność w samym roku 2022 wyniosła 997mln Prawie Miliard odsłon !

-Sprzedanych 48 mln sztuk produktów z Brandem EKIPA

- ekipa posiada wyprodukowane uniwersum i i jest już po rozmowach z firmami
Dla tych co nie czytali raportu rocznego i tych co klepią głupoty z że niby friz ma coś wspólnego z manipulacjami

-oglądalność w samym roku 2022 wyniosła 997mln Prawie Miliard odsłon !

-Sprzedanych 48 mln sztuk produktów z Brandem EKIPA

- ekipa posiada wyprodukowane uniwersum i i jest już po rozmowach z firmami strimingowymi, premiera została ustalona na jesień tego roku - z przyczyn oczywistych jest to jesień a nie lato

-do ów uniwersum posiada już gadżety, muzykę, gry planszowe i komiks

- posiada wyprodukowanych 6 oddzielnych filmów każdy w innym uniwersum i prawdopodobnie już teraz rozwijają ciąg dalszy

-ekipa zainwestowała 19 mln w nowe produkty w samym roku 22

- posiada świetny schemat zatrudnienia ponieważ na umowę o pracę jest 7 osób reszta na działalności - co jest chyba oczywistą zaletą

- zatrudnia tylko 111 osób - co jest świetnym wynikiem jak na posiadanie ponad 30 influencerów

- Kończąc twoje 5 minut 2 zatrudnili kolejne 5-6 osób które będą na pierwszym planie robiły jeszcze większe zasięgi

- ekipa przejęła 11% udziałów w firmie produkującej muzykę przez co nie będą już jej kupować do filmów tylko brać za darmo

-posiada ileś tam procent w świetnym start up-ie w którym można rezerwować tatuaże - no hit na europę

Jak tam owce przyjdzie czas ze was ogolą
and00
Zastanawiam się co jest pewniejszą inwestycją, akcje Ekipy czy Bitcoiny, chociaż kolega wspominał coś o pianie morskiej
zoomek
Przecież giełda to z zasady manipulacja. Jeżeli wartość akcji nie jest dokładnie pochodną wypłacanej dywidendy to jest wyłacznie manipulacją. Ludzie - co z wami?
nie to że bronię goowna Fritza czy innych cwaniaczków ale po prostu przemyślcie tzw zasady giełdy. Jakieś nadgryzione jabłko i jego cena? To wszystko ściema dla frajerów.
eobywatel
żal mi tylko Saule, które się podczepiło pod tego pana "Stycznia" :/ mam nadzieję że jednak mają coś prawdziwego na sprzedaż i się z tego wybronią... fajnie by było mieć jakąś "naszą polską" pionierską technologię FV z dużym potencjałem :)
mistrz_erudycji
brać się za tych gnoi
krzysiekpbz
Tam nic nie ma w tym knf ciekawa sprawa :D

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki