Komornik żąda spłaty zadłużenia 4,93 zł. To oszustwo

Oszuści podszywają się pod komorników. Wysyłają SMS-y o rzekomym zadłużeniu na niewielką sumę 4,93 zł. To kolejna próba kradzieży tożsamości i wyłudzenia danych, która może prowadzić do utraty znacznej ilości pieniędzy.

Nakaz spłaty 4,93 zł to oszustwo
Nakaz spłaty 4,93 zł to oszustwo (Pexels)

Oszuści podszywają się pod komornika i wysyłają SMS-y o rzekomym zadłużeniu na kwotę 4,93 zł. W wiadomości jest link do fałszywej strony internetowej oraz szybki termin płatności. To standardowe działanie osób próbujących wykraść dane osobowe i przejąć konta bankowe.

Przykładowa wiadomość od "komornika"
Przykładowa wiadomość od "komornika" (komornik.pl)

- Wiadomości te stanowią w istocie usiłowanie wyłudzenia. Pod żadnym pozorem nie należy klikać żadnych odnośników, otwierać załączników w wiadomości, ani nie podejmować żadnych aktywności, które ta wiadomość może sugerować (np. logowanie się na innych stronach, instalację oprogramowania, ‘certyfikatu bezpieczeństwa’ itp.) – czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez Krajową Radę Komorniczą.

Krajowa Rada Komornicza zaleca zachowanie szczególnej czujności. W ostatnim czasie cyberataki stają się coraz bardziej bezczelne. Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów i wyłudzają pieniądze na PIT czy wykorzystują RODO i odwiedzają przedsiębiorców pod pretekstem przeprowadzenia kontroli. O tym, co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży tożsamości, pisaliśmy tutaj.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 27 antek10

Dlaczego tego nie blokuje operator komórkowy?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne