REKLAMA

Komornik żąda spłaty zadłużenia 4,93 zł. To oszustwo

2020-02-20 09:43
publikacja
2020-02-20 09:43

Oszuści podszywają się pod komorników. Wysyłają SMS-y o rzekomym zadłużeniu na niewielką sumę 4,93 zł. To kolejna próba kradzieży tożsamości i wyłudzenia danych, która może prowadzić do utraty znacznej ilości pieniędzy.

fot. / / Pexels

Oszuści podszywają się pod komornika i wysyłają SMS-y o rzekomym zadłużeniu na kwotę 4,93 zł. W wiadomości jest link do fałszywej strony internetowej oraz szybki termin płatności. To standardowe działanie osób próbujących wykraść dane osobowe i przejąć konta bankowe.

Przykładowa wiadomość od "komornika"
Przykładowa wiadomość od "komornika" (komornik.pl)

- Wiadomości te stanowią w istocie usiłowanie wyłudzenia. Pod żadnym pozorem nie należy klikać żadnych odnośników, otwierać załączników w wiadomości, ani nie podejmować żadnych aktywności, które ta wiadomość może sugerować (np. logowanie się na innych stronach, instalację oprogramowania, ‘certyfikatu bezpieczeństwa’ itp.) – czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez Krajową Radę Komorniczą.

Krajowa Rada Komornicza zaleca zachowanie szczególnej czujności. W ostatnim czasie cyberataki stają się coraz bardziej bezczelne. Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów i wyłudzają pieniądze na PIT czy wykorzystują RODO i odwiedzają przedsiębiorców pod pretekstem przeprowadzenia kontroli. O tym, co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży tożsamości, pisaliśmy tutaj.

DF

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
antek10
Dlaczego tego nie blokuje operator komórkowy?

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki