REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na Giełdzie

    Ostre kary za śmiecenie

    2009-07-29 06:33
    publikacja
    2009-07-29 06:33
    Koniec z bezkarnym wywożeniem śmieci do lasu. - pisze "Polska".

    Jak czytamy w dzienniku, do walki ze śmieciarzami, którą prowadzą władze lokalne, przyłączył się Sejm. "Polska" wyjaśnia, że posłowie kończą prace nad nowelizacją przepisów nakazujących gminom, by skrupulatnie, raz w miesiącu kontrolowały, czy właściciele domów mają zawarte umowy na odbiór odpadów i nieczystości. Ten, kto nie będzie miał stosownego zaświadczenia zapłaci na początek 2 tysiące złotych. Jeśli przy kolejnej wizycie kontrolerów znów nie będzie miał umowy - będzie traktowany jak recydywista. Grozi mu nawet rok do więzienia.

    Posłowie od lat przymierzali się do zaostrzenia prawa. W tym czasie w lasach Polski lądowały setki tysięcy ton śmieci rocznie. "Polska " podkreśla, że jeszcze w tym roku się to zmieni. Posłowie kończą prace nad nowelizacją ustawy o ochronie środowiska.

    Zdaniem parlamentarzystów niskie kary za śmiecenie i nielegalne odprowadzanie nieczystości nie zmienią mentalności ludzi. Zrobią to dopiero wysokie kary.

    Eksperci od ochrony środowiska podkreślają, że skuteczna walka ze śmieciarzami to nie tylko wysokie kary, ale też skrupulatne ich egzekwowanie.

    "Polska"/IAR/kawo/kry
    Źródło:IAR
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz

    Powiązane: Ochrona środowiska

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki