REKLAMA
HIPOTEKI

Organizer z ekranem SVGA

2003-11-10 14:23
publikacja
2003-11-10 14:23
Fujitsu Laboratories stworzyło prototyp kompaktowego PDA z wbudowanym modułem WLAN. Handheld posiada 4-calowy ekran LCD i wyświetla obraz w rozdzielczości 800 x 600 pikseli.

Jak podaje firma to pierwszy na rynku organizer, który posiada tak dobry ekran i umożliwia wyświetlanie obrazów dedykowanych dla komputerów. Bezprzewodową łączność zapewniają wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth oraz port podczerwieni. Szeroka gama portów komunikacyjnych zapewnia użytkownikowi elastyczność wymiany danych z innym sprzętem, zarówno w biurze, jak i w domu.

Do odwzorowania barw w urządzeniu, zamiast kolorowych filtrów, wykorzystywany jest mechanizm mieszania podstawowych kolorów - czerwonego, zielonego i niebieskiego. Takie rozwiązanie umożliwia zwiększenie maksymalnej rozdzielczości ekranu, w porównaniu z dotychczas stosowanymi w organizerach wyświetlaczami. To z kolei oznacza większy komfort pracy dla użytkownika, który przeglądając materiały w większej rozdzielczości nie musi korzystać z paska przewijania, a zarazem widzi cały obraz w normalnej wielkości.

Organizer wyposażony jest w złącze Compact Flash, dzięki czemu może być podłączany do publicznych sieci telefonicznych za pośrednictwem PHS. Co więcej urządzenie jest kompatybilne z wspieraną przez Microsoft platformą Remote Desktop, udostępniającą funkcje zdalnej kontroli nad komputerem, a także z systemem VNC dystrybuowanym przez AT&T, umożliwiającym użytkownikowi bezpieczne przeglądanie plików i zdalne uruchamianie aplikacji przez Internet lub prywatną sieć komputerową oferującą szyfrowanie transmisji.
Źródło:4Press
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych z bonusami dla przedsiębiorców
Ranking najtańszych kont firmowych z bonusami dla przedsiębiorców

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki