REKLAMA

Orban udaje, że pyta naród o zdanie? Chodzi o "getta migrantów" i "finansowanie Hamasu przez UE"

2023-11-20 21:17
publikacja
2023-11-20 21:17

Stwierdzenia w formularzu narodowych konsultacji na Węgrzech o tym, że Bruksela chce stworzyć getta dla migrantów, a finansowanie UE trafiło do Hamasu, są całkowicie nieprawdziwe – oświadczył w poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer, cytowany przez portal Telex.

Orban udaje, że pyta naród o zdanie? Chodzi o "getta migrantów" i "finansowanie Hamasu przez UE"
Orban udaje, że pyta naród o zdanie? Chodzi o "getta migrantów" i "finansowanie Hamasu przez UE"
fot. Alexandros Michailidis / / Shutterstock

Rzecznik wezwał wszystkich Węgrów do korzystania z zasobów KE w celu uzyskania informacji na temat unijnej polityki. Stwierdził również, że pokazał przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen zdjęcia plakatu z podobiznami jej i Alexa Sorosa, jednego z synów biznesmena i filantropa George’a Sorosa, i apelem „Nie tańczmy tak, jak oni nam zagrają”. Szefowa KE miała w ogóle się tym nie przejąć.

„Wiemy, że to nie pierwszy raz i prawdopodobnie nie ostatni, ale mamy zadanie do wykonania, mamy kryzysy, z którymi musimy sobie poradzić” – powiedział Mamer. „Ufamy inteligencji węgierskiego społeczeństwa” – dodał.

Obrona suwerenności - skądś to znamy?

Rząd węgierski ogłosił w piątek rozpoczęcie kolejnych konsultacji narodowych, tym razem pod hasłem obrony suwerenności. 3 z 11 pytań dotyczą pomocy dla Ukrainy i jej członkostwa w UE, część z nich dotyczy migracji. Każde pytanie jest opatrzone rządowym komentarzem.

Konsultacje narodowe są często wykorzystywane przez władze Węgier, by skonsolidować obywateli wokół różnych aspektów polityki rządu. Obecne będą już 13. z kolei. Poprzednie, w 2022 r., dotyczyły unijnych sankcji przeciw Rosji. Wzięło w nich udział 1,4 mln na 8 mln uprawnionych do głosowania (17,5 proc.). Rząd podał, że 97 proc. głosujących było przeciwnych sankcjom.

Formularze w ramach obecnych narodowych konsultacji można odsyłać do 10 stycznia.

Z Budapesztu Marcin Furdyna (PAP)

mrf/ mal/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
lebski_gosc
Sprzedawczykom z ue nie wierzę jak psu.
karbinadel
Pytania są pewnie równie inteligentne, co w pisowskim referendum - skazanym zresztą na zapomnienie już dzień po wyborach
lebski_gosc
Inteligencja nie miała tu znaczenia,sens był zachowany, strzeliłeś sobie w kolano bo widzisz wszędzie pis a nie państwowość.
pozhoga
Źli ludzie: Orban, Musk, Kaczyński itd.
Dobrzy ludzie: Tusk, von der Leyen, Bezos, Zuckerberg itd.
Czego nie rozumiecie?

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki