REKLAMA

Opole otrzymało certyfikat WHO

2020-01-13 14:56
publikacja
2020-01-13 14:56
Opole otrzymało certyfikat WHO
Opole otrzymało certyfikat WHO
fot. Mariusz Przygoda / / FORUM

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznała Opolu certyfikat miasta przyjaznego starzeniu. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował w poniedziałek, że taki certyfikat mają cztery miasta w Polsce.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że po trwających dwa lata staraniach Światowa Organizacja Zdrowia przyznała Opolu certyfikat "miasta przyjaznego starzeniu". Certyfikat WHO oprócz Opola mają Poznań, Gdynia i Ostrów Wielkopolski.

"To efekt pracy wielu osób i instytucji oraz działań na rzecz polityki senioralnej realizowanej przez nasze miasto. Chodzi tu m.in. o wprowadzenie karty seniora, zakup niskopodłogowych autobusów, budowę mieszkań senioralnych czy o działania na rzecz włączenia seniorów w szeroko rozumianą działalność obywatelską i społeczną" – wyjaśnił Wiśniewski.

Opole pierwsze działania na rzecz uwzględnienia roli najstarszej części mieszkańców wdrożyło 20 lat temu. W 2018 r. opolski samorząd pierwszy raz opracował specjalny dokument zawierający wiele działań z zakresu polityki senioralnej, którą zamierza wdrożyć do 2022 r.

W Opolu, podobnie jak w innych miastach Polski, liczba seniorów systematycznie rośnie. Według danych GUS obecnie co czwarty ze 128 tys. mieszkańców stolicy regionu jest seniorem. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eagleeye
Qrwa to chyba jakiś "żart". WHO daje certyfikaty "wymierającym" miastom bo tak to należy czytać a nie "przyjazne starzeniu". Cóż widać jak to WHO jest skrzywione ideologicznie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki