REKLAMA

Opole otrzymało certyfikat WHO

2020-01-13 14:56
publikacja
2020-01-13 14:56

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznała Opolu certyfikat miasta przyjaznego starzeniu. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował w poniedziałek, że taki certyfikat mają cztery miasta w Polsce.

Opole otrzymało certyfikat WHO
Opole otrzymało certyfikat WHO
fot. Mariusz Przygoda / / FORUM

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że po trwających dwa lata staraniach Światowa Organizacja Zdrowia przyznała Opolu certyfikat "miasta przyjaznego starzeniu". Certyfikat WHO oprócz Opola mają Poznań, Gdynia i Ostrów Wielkopolski.

"To efekt pracy wielu osób i instytucji oraz działań na rzecz polityki senioralnej realizowanej przez nasze miasto. Chodzi tu m.in. o wprowadzenie karty seniora, zakup niskopodłogowych autobusów, budowę mieszkań senioralnych czy o działania na rzecz włączenia seniorów w szeroko rozumianą działalność obywatelską i społeczną" – wyjaśnił Wiśniewski.

Opole pierwsze działania na rzecz uwzględnienia roli najstarszej części mieszkańców wdrożyło 20 lat temu. W 2018 r. opolski samorząd pierwszy raz opracował specjalny dokument zawierający wiele działań z zakresu polityki senioralnej, którą zamierza wdrożyć do 2022 r.

W Opolu, podobnie jak w innych miastach Polski, liczba seniorów systematycznie rośnie. Według danych GUS obecnie co czwarty ze 128 tys. mieszkańców stolicy regionu jest seniorem. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eagleeye
Qrwa to chyba jakiś "żart". WHO daje certyfikaty "wymierającym" miastom bo tak to należy czytać a nie "przyjazne starzeniu". Cóż widać jak to WHO jest skrzywione ideologicznie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki