REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Od poniedziałku Koleje Dolnośląskie przywrócą kolejne połączenia

2020-05-27 17:14
publikacja
2020-05-27 17:14

Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przywróceniu od poniedziałku kolejnych połączeń. Do siatki połączeń powrócą lub zostaną wydłużone 52 pociągi, których trasy wcześniej uległy czasowemu zawieszeniu lub skróceniu.

fot. / / Koleje Dolnośląskie

Jak poinformowała spółka w przesłanym PAP w środę komunikacie, wznowienie kolejnych połączeń to trzeci etap przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie. Wcześniejsze zmiany, wprowadzone od 1 oraz od 11 maja, pozwoliły na przywrócenie kursowania 49 pociągów.

„Planując z samorządem województwa poszczególne etapy przywracania połączeń, zwracamy szczególną uwagę na szukanie optymalnych rozwiązań, łączących zakres zdejmowanych bądź obowiązujących obostrzeń oraz oczekiwania pasażerów” – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich, cytowany w komunikacie.

Od poniedziałku na dolnośląskie trasy powrócą 52 pociągi Kolei Dolnośląskich. Większość przywracanych połączeń dotyczy pociągów kursujących codziennie. Zmiany obejmą także połączenia do popularnych miejscowości turystycznych: Kudowy Zdroju i Szklarskiej Poręby.

Przywrócone połączenia obejmą trasy łączące stolicę Dolnego Śląska z Trzebnicą, Wałbrzychem, Jelenią Górą, Bielawą, Zgorzelcem, Miedzylesiem, Krotoszynem i Jelczem-Laskowicami. Wrócą też pociągi na trasach z Legnicy do Kamieńca Ząbkowickiego i Kudowy Zdroju oraz z Wałbrzycha do Kudowy Zdroju.

Dodatkowo, wydłużone zostaną wybrane połączenia do Lubania Śląskiego, Głogowa, Jeleniej Góry i Międzylesia. Zmiany obejmą też połączenia do i z Tuplic, które zostaną wydłużone z Legnicy do Wrocławia Głównego.

Jak podano w komunikacie, w kwietniu, czyli w okresie zawieszenia największej liczby połączeń w regionie, pociągi Kolei Dolnośląskich wykonywały jedynie 45 proc. standardowej pracy eksploatacyjnej. Po przywróceniu 1 czerwca trzeciej już puli połączeń, spółka osiągnie poziom 70 proc. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska

ato/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki