REKLAMA

Od dziś nowe opłaty w Deutsche Banku. Droższe wypłaty z bankomatów i prowadzenie konta

2016-11-15 08:55
publikacja
2016-11-15 08:55

Jak zapowiadaliśmy, dziś wchodzi w życie nowy cennik Deutsche Banku. Zmiany dotyczą rachunków bankowych i zostały zapowiedziane przez bank ponad dwa miesiące temu. Posiadacze kont db NET oraz db Life nie będą mogli już korzystać ze wszystkich bankomatów za darmo, a rachunek db Open został teraz objęty stałą opłatą za jego prowadzenie.

Od dziś nowe opłaty w Deutsche Banku / fot. Marek Kuwak / FORUM

O planowanych podwyżkach w tabeli prowizji i opłat informowaliśmy czytelników krótko po umieszczeniu przez bank informacji na stronie internetowej. Największe zmiany dotknęły właścicieli trzech rachunków – db NET, db Life oraz db Open. W przypadku dwóch pierwszych pojawia się opłata za podejmowanie gotówki z bankomatów. Za wypłatę środków z maszyny spoza sieci banku oraz sieci Euronet (jedynie na terenie Polski) klient zapłaci 3 zł. Do tej pory ze wszystkich bankomatów na świecie można było korzystać bezpłatnie.

Inną wartą odnotowania zmianą jest wprowadzenie opłaty za prowadzenie rachunku db Open. Od dnia dzisiejszego korzystanie z konta zostało wycenione na 5 zł miesięcznie.

Pozostałe zmiany w cenniku dotyczą wszystkich klientów, którzy prowadzą w banku konto osobiste. Dotychczas darmowe czynności takie jak przelew zagraniczny świadczenia emerytalno-rentowego oraz złożenie zapytania do centralnej informacji o rachunkach również zostały objęte opłatą. Obniżka pojawia się z kolei w przypadku przyjęcia lub zmiany dyspozycji na wypadek śmierci.

Monika Dekrewicz

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~Jerzy
Co ciekawe niedawno Orange Finanse wprowadziło darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, a konto jest darmowe na 100%. ;)
~jaś
A PKO BP lepsze? Opłata za prowadzenie konta lub kartę 6,90 zł /mc jeśli zapomnisz wyrobić 300zł płatności, autoryzacja 0,29zł za każde użycie kodu jednorazowego. Wyciąganie gotówki w innym bankomacie 3% min 5 zł. Za granicą minimum 10zł. Otwarcie nowego ROR z zachowaniem dotychczasowego numeru 50zł. Zmiana z indywidualnego A PKO BP lepsze? Opłata za prowadzenie konta lub kartę 6,90 zł /mc jeśli zapomnisz wyrobić 300zł płatności, autoryzacja 0,29zł za każde użycie kodu jednorazowego. Wyciąganie gotówki w innym bankomacie 3% min 5 zł. Za granicą minimum 10zł. Otwarcie nowego ROR z zachowaniem dotychczasowego numeru 50zł. Zmiana z indywidualnego na wspólny 30zł.
~niemiecka_jakosc
Nikt chyba tak skutecznie nie leczy Polaków z "niemieckich kompleksów" jak ostatnimi czasy wielkie, "porządne" niemieckie firmy typu DB czy VW. Nie mogą oczywiście konkurować z dokonaniami Frau Kanzlerin i jej rządu, ale też wnoszą wielki wkład w rozwiewanie nieaktualnych już (niestety) stereotypów Nikt chyba tak skutecznie nie leczy Polaków z "niemieckich kompleksów" jak ostatnimi czasy wielkie, "porządne" niemieckie firmy typu DB czy VW. Nie mogą oczywiście konkurować z dokonaniami Frau Kanzlerin i jej rządu, ale też wnoszą wielki wkład w rozwiewanie nieaktualnych już (niestety) stereotypów i mitów o niemieckiej solidności, jakości, rzetelności, organizacji pracy, o zdrowym rozsądku, poczuciu rzeczywistości czy legendarnym wręcz "ordnungu" ;)))
Nawet trochę mi szkoda porządnych Niemców starej daty, którzy w szoku obserwują to wszystko i nie mogą pojąć co się dzieje.
~nie_bedziemy_tesknic
Oh ja natuerlich, Deutsche(sprachejuden)Bank in Polen. Bank, który kary za niedawne machloje finansowe usiłuje przerzucać na klientów. Chyba jako jeden z pierwszych w Polsce dobił z opłatami do 10 zł za zwykłą kartę do konta, a teraz jak widać chce stracić kolejnych klientów. Podobno już miał zamiar ewakuować się Oh ja natuerlich, Deutsche(sprachejuden)Bank in Polen. Bank, który kary za niedawne machloje finansowe usiłuje przerzucać na klientów. Chyba jako jeden z pierwszych w Polsce dobił z opłatami do 10 zł za zwykłą kartę do konta, a teraz jak widać chce stracić kolejnych klientów. Podobno już miał zamiar ewakuować się z Polski, zresztą tutaj wcale nie należy do "zbyt wielkich aby upaść".
~KasiaPL
A co myslicie o Getin Banku? Wybieracie polski kapital czy niemiecki?
~Arkadiusz
:) :) :) :) Niemiecki bank z pazernymi bankierami dla( euroniemieckich PO KOD polaków! )Płacić, płacić... !!!
~asdasdas
wystarczy że dymają klientów grając przeciwko nim jako market maker
~XY odpowiada ~asdasdas
Wypowiedź w formie "Nie znam się to się wypowiem". Zlecenia z dbmaklera są przekazywane na rynek, więc twój komentarz jest bez sensu.
~sadsad odpowiada ~XY
DB jest animatorem rynku

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki