Od dziś nowe opłaty w Deutsche Banku. Droższe wypłaty z bankomatów i prowadzenie konta

Jak zapowiadaliśmy, dziś wchodzi w życie nowy cennik Deutsche Banku. Zmiany dotyczą rachunków bankowych i zostały zapowiedziane przez bank ponad dwa miesiące temu. Posiadacze kont db NET oraz db Life nie będą mogli już korzystać ze wszystkich bankomatów za darmo, a rachunek db Open został teraz objęty stałą opłatą za jego prowadzenie.

Od dziś nowe opłaty w Deutsche Banku
Od dziś nowe opłaty w Deutsche Banku (fot. Marek Kuwak / FORUM)

O planowanych podwyżkach w tabeli prowizji i opłat informowaliśmy czytelników krótko po umieszczeniu przez bank informacji na stronie internetowej. Największe zmiany dotknęły właścicieli trzech rachunków – db NET, db Life oraz db Open. W przypadku dwóch pierwszych pojawia się opłata za podejmowanie gotówki z bankomatów. Za wypłatę środków z maszyny spoza sieci banku oraz sieci Euronet (jedynie na terenie Polski) klient zapłaci 3 zł. Do tej pory ze wszystkich bankomatów na świecie można było korzystać bezpłatnie.

Inną wartą odnotowania zmianą jest wprowadzenie opłaty za prowadzenie rachunku db Open. Od dnia dzisiejszego korzystanie z konta zostało wycenione na 5 zł miesięcznie.

Pozostałe zmiany w cenniku dotyczą wszystkich klientów, którzy prowadzą w banku konto osobiste. Dotychczas darmowe czynności takie jak przelew zagraniczny świadczenia emerytalno-rentowego oraz złożenie zapytania do centralnej informacji o rachunkach również zostały objęte opłatą. Obniżka pojawia się z kolei w przypadku przyjęcia lub zmiany dyspozycji na wypadek śmierci.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Jerzy

Co ciekawe niedawno Orange Finanse wprowadziło darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, a konto jest darmowe na 100%. ;)

! Odpowiedz
0 2 ~jaś

A PKO BP lepsze? Opłata za prowadzenie konta lub kartę 6,90 zł /mc jeśli zapomnisz wyrobić 300zł płatności, autoryzacja 0,29zł za każde użycie kodu jednorazowego. Wyciąganie gotówki w innym bankomacie 3% min 5 zł. Za granicą minimum 10zł. Otwarcie nowego ROR z zachowaniem dotychczasowego numeru 50zł. Zmiana z indywidualnego na wspólny 30zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~niemiecka_jakosc

Nikt chyba tak skutecznie nie leczy Polaków z "niemieckich kompleksów" jak ostatnimi czasy wielkie, "porządne" niemieckie firmy typu DB czy VW. Nie mogą oczywiście konkurować z dokonaniami Frau Kanzlerin i jej rządu, ale też wnoszą wielki wkład w rozwiewanie nieaktualnych już (niestety) stereotypów i mitów o niemieckiej solidności, jakości, rzetelności, organizacji pracy, o zdrowym rozsądku, poczuciu rzeczywistości czy legendarnym wręcz "ordnungu" ;)))
Nawet trochę mi szkoda porządnych Niemców starej daty, którzy w szoku obserwują to wszystko i nie mogą pojąć co się dzieje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~nie_bedziemy_tesknic

Oh ja natuerlich, Deutsche(sprachejuden)Bank in Polen. Bank, który kary za niedawne machloje finansowe usiłuje przerzucać na klientów. Chyba jako jeden z pierwszych w Polsce dobił z opłatami do 10 zł za zwykłą kartę do konta, a teraz jak widać chce stracić kolejnych klientów. Podobno już miał zamiar ewakuować się z Polski, zresztą tutaj wcale nie należy do "zbyt wielkich aby upaść".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~KasiaPL

A co myslicie o Getin Banku? Wybieracie polski kapital czy niemiecki?

! Odpowiedz
5 4 ~Arkadiusz

:) :) :) :) Niemiecki bank z pazernymi bankierami dla( euroniemieckich PO KOD polaków! )Płacić, płacić... !!!

! Odpowiedz
1 0 ~he

jak z dbmaklerem?

! Odpowiedz
5 8 ~asdasdas

wystarczy że dymają klientów grając przeciwko nim jako market maker

! Odpowiedz
3 6 ~XY odpowiada ~asdasdas

Wypowiedź w formie "Nie znam się to się wypowiem". Zlecenia z dbmaklera są przekazywane na rynek, więc twój komentarz jest bez sensu.

! Odpowiedz
0 3 ~sadsad odpowiada ~XY

DB jest animatorem rynku

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne