REKLAMA

Od piątku czynne siłownie, baseny, restauracje i kasyna

2021-05-27 15:43
publikacja
2021-05-27 15:43

Decyzją rządu od północy z czwartku na piątek restauratorzy będą mogli przyjmować gości wewnątrz swoich lokali, dotyczy to także restauracji hotelowych. Działalność mogą wznowić baseny, kluby fitness, kasyna, siłownie; nadal w reżimie sanitarnym.

Od piątku czynne siłownie, baseny, restauracje i kasyna
Od piątku czynne siłownie, baseny, restauracje i kasyna
/ Shutterstock

Poluzowanie wynika z rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które weszło w życie 15 maja br.

Zgodnie z nim, od piątku, 28 maja do 5 czerwca restauracje, także te w hotelach oraz placówki gastronomiczne mogą przyjmować klientów wewnątrz swoich lokali, a nie tylko w ogródkach na świeżym powietrzu, jak to się odbywa od 15 maja.

Wznowienie działalności wewnątrz lokali musi się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że możliwe jest max. 50 proc. obłożenie lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami - zajęty może być co drugi z nich, a odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.

Każdy wchodzący do restauracji musi mieć zakryte maseczką usta oraz nos; może je odsłonić przy stoliku.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Według rozporządzenia także od piątku, do 5 czerwca br. ponownie można prowadzić gry na automatach, działalność mogą wznowić także kasyna. Obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kw. powierzchni danej działalności; obsługa oraz klienci mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

Ponadto, mogą odbywać się od piątku imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie), ale maks. 50 osób; do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Zgodnie z nowym prawem czynne będą baseny dla wszystkich, ale z litem 50 proc. obłożenia obiektu, a także siłownie, kluby fitness, solaria, tu obowiązuje limit - jedna osoba na 15 m kw. w reżimie sanitarnym.

Od piątku w imprezach sportowych na świeżym powietrzu może uczestniczyć do 250 osób, a nie jak dotychczas do 150. Poza tym wprowadzono możliwość udziału więcej niż jednej grupy, ale przy zachowaniu 30-minutowego odstępu między nimi.

W piątek, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, zaczynają obowiązywać nowe, powiększone limity uczestników imprez sportowych na otwartej przestrzeni.

Wydarzenia mogą być teraz organizowane z limitem do 250 osób w grupie, przy czym grup może być więcej niż jedna, ale warunkiem jest zachowanie odstępu 30-minutowego między nimi. Na nowych regulacjach mogą skorzystać głównie organizatorzy zawodów biegowych czy rowerowych.

Do limitów nie są wliczane osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

Nadal w wydarzeniach sportowych na świeżym powietrzu mogą uczestniczyć kibice w wymiarze 25 procent pojemności trybun. Limit ten zwiększono dla dwóch meczów towarzyskich piłkarskiej reprezentacji, przygotowującej się do mistrzostw Europy. 1 czerwca we Wrocławiu i tydzień później w Poznaniu na spotkaniach z Rosją i Islandią trybuny będą się mogły zapełnić w 50 procentach.(PAP)

pp/ krys/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (13)

dodaj komentarz
mmaciek89
Byłem w knajpie, nareszcie jakiś powiew normalności. Jedzenie zamawiane na wynos to nie to samo. Do kasyna się nie wybieram dużo wygodniej się gra online na totalu a też ładnie sypie
lilly
Naród dziękuje swojemu wodzowi !!!
Oddali nam cząstkę naszej wolności - i mamy się k cieszyć.
Propaganda - Zamordyzm - Upadek
qwertas
Super, powrót do normalności. Następny krok to brak wymagań testów i szczepionek na Covid przy przylocie do Polski z UE. Może od lipca tego roku?
enthe
My im pomogliśmy w czasach pandemii, czy oni teraz pomogą nam?
prawdziwynierobot
w sensie kto komu pomógł? możesz rozwinąć?
marxs
za kredyty i długi chciwcy nabudowali koszmarne ilości pubów,restauracji,hoteli,siłowni,klubów fitness,pensjonatów itp. to się kręciło do tej pory dzieki temu że ciemny lud Pana Jacka Kurskiego brał kredyty i miał taniutko w sklepach i taniutko jesli chodzi o koszty mieszkaniowe ale to już było i sie zmyło obecnie ciemny lud Pana za kredyty i długi chciwcy nabudowali koszmarne ilości pubów,restauracji,hoteli,siłowni,klubów fitness,pensjonatów itp. to się kręciło do tej pory dzieki temu że ciemny lud Pana Jacka Kurskiego brał kredyty i miał taniutko w sklepach i taniutko jesli chodzi o koszty mieszkaniowe ale to już było i sie zmyło obecnie ciemny lud Pana Jacka Kurskiego nie ma juz na biedronkowego browara i chlebuś z musztardą czyli jak przetrwa tego ze 20-30 % to góra a co z resztą? tak jak niedawno w USA do wyburzenia przynajmniej podatków o d tego nie trzeba będzie płacić
marxs
analogicznie z budowami np. w Warszawie kolejne 1 mln m2 powierzchni biurowych do oddanie a stoi niewynajętych juz 1,5 mln m2 buduje sie jak w Chinach gdzie w nowo wybudowanych milionowych miastach mieszka po kilka ,kilkanaście tysięcy ludzi
bha_
Czy oni chcą nas wszystkich pozabijać??????????
Że co, że niby pandemia zwalczona?
Krótkowzroczność ludzi jest na maxa porażająca...
qwertas
Serio? Ile lat chcesz jeszcze żyć w izolacji i zamknięciu. Sam się możesz nadal izolować tylko nie przeszkadzaj innym żyć dalej.
m00zyk
Jeżeli czekanie na śmierć z powodu wirusa tak bardzo Cię męczy i wyniszcza psychicznie, to zawsze możesz powiesić się sam.

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki