REKLAMA
SPRAWDŹ

Ochotnicze Hufce Pracy - pomoc młodzieży

2009-06-02 15:08
publikacja
2009-06-02 15:08
25 tysięcy młodzieży w wieku od 15 do 25 lat będzie mogło skorzystać ze szkoleń, kursów zawodowych i pomocy w znalezieniu pracy. W ramach programu współfinansowanego przez Unię Europejską Ochotnicze Hufce Pracy będą tworzyły w całym kraju młodzieżowe centra kariery, punkty pośrednictwa pracy i ośrodki szkolenia zawodowego.

Dyrektor biura rynku pracy w OHP w Warszawie Urszula Kowalska  podkreśla, że dzięki tym placówkom młodzież z małych miejscowości i o niskich kwalifikacjach będzie miała większą szansę na znalezienie pracy. Ze wsparcia będą mogli korzystać uczniowie i absolwenci przygotowujący się do wejścia na rynek pracy.

Drugi projekt "Szkolenie - Praktyka - Rozwój" skierowany jest do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, nieuczącej się i niepracującej, która pochodzi z rodzin patologicznych. W ramach pomocy uczestnicy programu będą mogli między innymi zrobić prawo jazdy, ukończyć kurs komputerowy czy uczyć się języków obcych.

Program tworzenia młodzieżowych centrów kariery, punktów pośrednictwa pracy i ośrodków szkolenia zawodowego będzie realizowanych w ciągu pięciu lat. Przeznaczono na ten cel prawie 100 milionów złotych.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki