REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Obama, Bush i Clinton zapowiadają, że dadzą się zaszczepić na Covid-19 przed kamerami

2020-12-03 13:58
publikacja
2020-12-03 13:58

Byli prezydenci USA Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton wyrazili gotowość do zaszczepienia się przeciw Covid-19 przed kamerami w celu promocji szczepień - poinformowała w czwartek CNN.

Obama, Bush i Clinton zapowiadają, że dadzą się zaszczepić na Covid-19 przed kamerami
Obama, Bush i Clinton zapowiadają, że dadzą się zaszczepić na Covid-19 przed kamerami
fot. Richard Carson / / Reuters

Jak podała ta stacja telewizyjna, współpracownicy Busha zwrócili się do działającego przy Białym Domu zespołu ekspertów ds. pandemii z pytaniem, jak były prezydent mógłby przyczynić się do popularyzacji szczepień przeciwko koronawirusowi. Zaproponowali przy tym, że Bush mógłby otrzymać zastrzyk przed kamerami.

"Oczywiście, najpierw szczepionka musi zostać uznana ze bezpieczną i zostać podana priorytetowym grupom. Potem prezydent Bush stanie w kolejce po swoją szczepionkę i chętnie zrobi to przed kamerą" - powiedział Freddy Ford, główny doradca byłego prezydenta.

Podobną gotowość zadeklarowali także Clinton i Obama zaznaczając, że zrobią to tylko, kiedy przyjdzie na nich kolej zgodnie z zaleceniami władz.

"Pracowałem z doktorem Anthonym Faucim, i jeśli Anthony Fauci powie mi, że ta szczepionka jest bezpieczna i ochroni mnie przed zakażeniem, absolutnie ją wezmę" - powiedział Obama w wywiadzie radiowym, odnosząc się do ekspertyzy najbardziej znanego z ekspertów doradzających Białemu Domowi. "Być może zrobię to w TV albo sfilmuję, żeby ludzie wiedzieli, że ufam nauce" - zadeklarował Obama.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Pierwsze szczepienia z użyciem szczepionek koncernów Pfizer i BioNTech oraz Moderny spodziewane są jeszcze w grudniu, jednak dotyczyć one będą priorytetowych grup takich jak medycy i seniorzy.

Według opublikowanych w listopadzie badań firmy Gallup - przeprowadzonych jeszcze przed publikacją wyników badań na temat skuteczności szczepionek - 58 proc. Amerykanów wyraża gotowość zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Miesiąc wcześniej było to 50 proc. (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (28)

dodaj komentarz
darius19
sporo teorii konspiracji - proste o trudnych tematach, latwo trafiaja do nieopoinformowanych/niedoksztalconych, latwe do manipulowania, pokazuja winnych
abcx
Oni dostaną co najwyżej witaminy, po prawdziwym szczepieniu mogłby NOP wyskoczyć i jeszcze któremuś z nich by się zmarło i dopiero by była antyreklama...
pyton112
Ja tez mogę przyjać na antenie witamine C....
pstrzezek
Nasz Andrzej też by tak zrobił ale że jest prezydentem bezobjawowym to będzie wtedy na nartach
rozwielitek
Jak zaszczepią się Sputnikiem - 5 to przyznam że mają jaja
darius19
tow "ajwaja" wasz mocodawca Putin musi byc mocno zainteresowany sprawa szczepionki? "ajwaja" piewca rezimow wschodnich m.in Lukaszenki. Zamet, Dezinformacja, Oplowanie
ajwaja
babcia z kaszana czeka
oddaj PC
ajwaja
Niech sie zaszczepia 10x dawka
Choc szczepienie Buraka O. szczepionka na adeno-wirusach szympansich, to rasizm. Z szacunkiem dla szympansa

Naukowcy zalewaja horrorwiesciami jak np.:
__________________
""Pilna wiadomość: 2 Lekarze mówią, że badania nad szczepionką COVID powinny zostać przerwane, ponieważ
Niech sie zaszczepia 10x dawka
Choc szczepienie Buraka O. szczepionka na adeno-wirusach szympansich, to rasizm. Z szacunkiem dla szympansa

Naukowcy zalewaja horrorwiesciami jak np.:
__________________
""Pilna wiadomość: 2 Lekarze mówią, że badania nad szczepionką COVID powinny zostać przerwane, ponieważ zawiera ona białko kolczaste, które może powodować niepłodność u kobiet (wideo)""
ajwaja
""Dwaj lekarze zgłaszają się teraz, by ujawnić prawdę o szczepionkach COVID i o zagrożeniach, które są w nich zawarte.
W dniu 1 grudnia 2020 r. były kierownik badań nad układem oddechowym dr Michael Yeadon oraz specjalista ds. płuc i były kierownik wydziału zdrowia publicznego dr Wolfgang Wodarg złożyli w EMA, Europejskiej
""Dwaj lekarze zgłaszają się teraz, by ujawnić prawdę o szczepionkach COVID i o zagrożeniach, które są w nich zawarte.
W dniu 1 grudnia 2020 r. były kierownik badań nad układem oddechowym dr Michael Yeadon oraz specjalista ds. płuc i były kierownik wydziału zdrowia publicznego dr Wolfgang Wodarg złożyli w EMA, Europejskiej Agencji Leków odpowiedzialnej za zatwierdzanie leków w całej UE, wniosek o natychmiastowe zawieszenie wszystkich badań nad szczepionkami SARS CoV 2, w szczególności badania BioNtechPfizer nad BNT162b (numer EudraCT 2020-002641-42).

Szczepionka ta zawiera białko kolczaste zwane syncytyną-1, niezbędne do tworzenia ludzkiego łożyska u kobiet. Jeśli szczepionka działa tak, że tworzymy odpowiedź immunologiczną WIĘCEJ białka kolczastego, szkolimy również organizm kobiety w zakresie ataku syncytyny-1, który może prowadzić do niepłodności u kobiet o nieokreślonym czasie trwania.""
ajwaja odpowiada ajwaja
""Z jednej strony składający petycję żądają, aby ze względu na znany brak dokładności testu PCR w poważnym badaniu zastosować tzw. sekwencjonowanie Sangera. Jest to jedyny sposób na wiarygodne stwierdzenie skuteczności szczepionki przeciwko Covid-19. Na podstawie wielu różnych testów PCR o bardzo zróżnicowanej jakości nie ""Z jednej strony składający petycję żądają, aby ze względu na znany brak dokładności testu PCR w poważnym badaniu zastosować tzw. sekwencjonowanie Sangera. Jest to jedyny sposób na wiarygodne stwierdzenie skuteczności szczepionki przeciwko Covid-19. Na podstawie wielu różnych testów PCR o bardzo zróżnicowanej jakości nie można określić z konieczną pewnością ani ryzyka choroby, ani możliwych korzyści ze szczepienia, dlatego też testowanie szczepionki na ludziach jest samo w sobie nieetyczne.

Ponadto żądają oni, aby wykluczyć, np. w drodze doświadczeń na zwierzętach, możliwość realizacji zagrożeń znanych już z poprzednich badań, które częściowo wynikają z charakteru koronaawirusów.""

Obawy te dotyczą w szczególności następujących kwestii:

Powstanie tzw. "przeciwciał nieneutralizujących" może prowadzić do przesadnej reakcji immunologicznej, zwłaszcza w sytuacji, gdy po szczepieniu osoba badana zostaje skonfrontowana z prawdziwym, "dzikim" wirusem. Ta tzw. amplifikacja zależna od przeciwciał, ADE, znana jest od dawna z eksperymentów ze szczepionkami koronowymi u kotów, na przykład. W trakcie tych badań, wszystkie koty, ktżre początkowo tolerowały szczepienie dobrze umarły po złapaniu dzikiego wirusa.
Oczekuje się, że szczepionki te wytworzą przeciwciała przeciwko białkom kolczastym SARS-CoV-2. Białka kolczaste zawierają jednak również białka syncytynowo-homologotyczne, które są niezbędne do tworzenia łożyska u ssaków takich jak człowiek. Należy bezwzględnie wykluczyć, że szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 mogłaby wywołać reakcję immunologiczną przeciwko syncytynie-1, ponieważ w przeciwnym razie niepłodność o nieokreślonym czasie trwania mogłaby spowodować u zaszczepionych kobiet.
Szczepionki mRNA z BioNTechPfizera zawierają glikol polietylenowy (PEG). U 70% osób powstają przeciwciała przeciwko tej substancji - oznacza to, że u wielu osób mogą wystąpić alergiczne, potencjalnie śmiertelne reakcje na szczepienie.
Zbyt krótki czas trwania badania nie pozwala na realistyczne oszacowanie późnych efektów. Podobnie jak w przypadku przypadków narkolepsji po szczepieniu przeciwko świńskiej grypie, miliony zdrowych ludzi byłyby narażone na niedopuszczalne ryzyko, gdyby w trybie pilnym wydano zgodę na szczepienie i pojawiła się możliwość zaobserwowania późnych skutków szczepienia. Niemniej jednak BioNTechPfizer najwyraźniej złożył wniosek o awaryjne zatwierdzenie w dniu 1 grudnia 2020 r.

WEZWANIE DO POMOCY: Dr Wodarg i dr Yeadon zwracają się do jak największej liczby obywateli UE z prośbą o podpisanie petycji poprzez wysłanie przygotowanego tutaj e-maila do EMA."" itd.

https://beforeitsnews.com/health/2020/12/urgent-message-2-doctors-say-covid-vaccine-studies-should-be-stopped-because-it-contains-a-spike-protein-that-can-cause-infertility-in-women-video-3036554.html

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki