REKLAMA

Nowy termin ferii nie podoba się Polakom

2020-12-03 06:54
publikacja
2020-12-03 06:54
Nowy termin ferii nie podoba się Polakom
Nowy termin ferii nie podoba się Polakom
fot. Elisabeth Fossum / / Pexels

Ponad połowa z nas negatywnie ocenia rządowy pomysł skumulowania ferii dla wszystkich województw w jednym terminie - między 4 a 17 stycznia 2021 roku. Za takim rozwiązaniem opowiada się niecałe 39 proc. osób – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Dziennika Gazety Prawnej i RMF przez United Survey.

Z sondażu wynika, że 38,6 proc. ankietowanych dobrze ocenia kumulację ferii dla całego kraju w jednym terminie, z czego 16,4 proc. "zdecydowanie dobrze", a 22,2 proc. - "raczej dobrze". Przeciwnego zdania jest 51 proc. badanych, z czego 22,1 proc. decyzję rządu ocenia "raczej źle", a 28,9 proc. - "zdecydowanie źle". Zdania na ten temat nie ma 10,4 proc. ankietowanych.

Wśród osób z dziećmi odsetek przeciwników skumulowania ferii wynosi 56,8 proc., a zwolenników - 37,6 proc. Także wśród bezdzietnych rządowy pomysł nie budzi entuzjazmu – nie popiera go 49,3 proc. badanych, a pozytywnie ocenia 38,9 proc.

Wśród pracujących najgorzej pomysł oceniają prowadzący własny biznes. W tej grupie nie popiera go aż 91,5 proc. badanych, a popiera jedynie 6,2 proc. Wśród zatrudnionych na umowę o pracę – 44,3 proc. ankietowanych ocenia pomysł negatywnie, a 43,3 proc. - pozytywnie.

52,4 proc. badanych zatrudnionych na umowę zlecenia i dzieło pozytywnie ocenia skumulowanie ferii dla wszystkich województw, a negatywnie - 47,6 proc. Jeśli chodzi o osoby prowadzące gospodarstwo rolne, 48,8 proc. badanych z tej grupy ocenia pomysł pozytywnie, a 47,4 proc. negatywnie.

Przeciwnikami skumulowania ferii dla wszystkich województw są także osoby na urlopie wychowawczym (72,2 proc. z nich to przeciwnicy, a 27,8 proc. - zwolennicy), emeryci (50,2 proc. - przeciwnicy; 37,9 proc. - zwolennicy) i renciści (57,6 proc. - przeciwnicy; 42,4 proc. - zwolennicy).

Sondaż został przeprowadzony metodą CATI (wywiad telefoniczny wspomagano komputerowo) w dniach 27 i 28 listopada na próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski.(PAP)

reb/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
niedorzeczny
"Rząd" źle zaczął. Powinni zaproponować skumulowanie całych ferii w jednym dniu, 6 stycznia (który i tak jest dniem wolnym). Następnie w reakcji na niezadowolenie społeczne ogłosić, że pracują nad rozwiązaniem, które umożliwi rozstrzelenie ferii na wiele dni. Po miesiącu intensywnej "pracy" ogłosiliby,"Rząd" źle zaczął. Powinni zaproponować skumulowanie całych ferii w jednym dniu, 6 stycznia (który i tak jest dniem wolnym). Następnie w reakcji na niezadowolenie społeczne ogłosić, że pracują nad rozwiązaniem, które umożliwi rozstrzelenie ferii na wiele dni. Po miesiącu intensywnej "pracy" ogłosiliby, że ferie będą od 4 do 17 stycznia i zyskaliby poklask społeczny. Bohatersko zwalczyliby stworzony przez siebie problem. W przypadku "obostrzeń" robili tak wiele razy, a tu się nie popisali.
dlaczego_nie
Wszyscy pójdą na urlop w jednym terminie.....
Czy gospodarka dostanie zawału?
danip
wiele rzeczy przestaje mi się niestety podobać ostatnim czasem w tym kraju
przemyslaw-pelka
Tylko w tym kraju?
masekrut555
No cóż, trudno żeby nawet niewolnikom podobało się życie jak nadchodzą czasy kolejnego Holokaustu.. im kto ciemniejszy tym bardziej się boi, począwszy od roku 2020.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki