REKLAMA

"Nowy polski ład". Szczegóły projektu gospodarczego za miesiąc

2021-01-21 09:18
publikacja
2021-01-21 09:18
fot. Filip Klimaszewski / FORUM

Myślę, że szczegóły dotyczące "nowego polskiego ładu" będziemy mogli poznać za ok. miesiąc - poinformował w czwartek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Podkreślił, że projekt ma być rodzajem "przejścia do następnego rozdziału", które uwzględni gospodarcze i społeczne konsekwencje pandemii.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego w najbliższym czasie zaprezentowany ma być "nowy polski ład" zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii.

Pytany o tę kwestię na antenie Poranka Rozgłośni Katolickich Siódma9, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podkreślał, że chodzi o projekt programu w dużej mierze gospodarczego, ale nie tylko. "To ma być rodzaj przejścia do następnego rozdziału, z uwzględnieniem tego wszystkiego, co wydarzyło się w przeciągu ostatniego roku, tego, jak to wpłynęło na nas jako na społeczeństwo, ale również na naszą gospodarkę" - mówił. Jak dodał, projekt zakłada możliwość realizowania inwestycji, które pozwolą nam jak najszybciej wyjść z kryzysu.

"Myślę, że szczegóły będziemy mogli poznać w perspektywie miesiąca, może ciut mniej, ciut więcej" - powiedział Fogiel.

"Najpierw zwalczmy pandemię, to te najbliższe dwa, cztery, pięć miesięcy. Potem mam nadzieję na mocne odbicie gospodarcze. To tak z lotu ptaka dwa najważniejsze wydarzenia tegoroczne: cały czas jeszcze walka z epidemią, ale potem szybkie odbicie, powrót branż do pewnej popandemicznej normalności" - mówił premier na początku stycznia.

We wtorek Mateusz Morawiecki podkreślił, że w ramach "nowego polskiego ładu" rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. Dzień wcześniej premier zaprezentował Umowę Partnerstwa Polski z UE na lata 2021-2027 o wartości 76 mld euro. Środki mają być przeznaczone m.in. na projekty infrastrukturalne, energetyczne, ochronę zdrowia i rozwój obszarów wiejskich.

autorka: Sonia Otfinowska

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (22)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
Ja już znam założenia.Większa kwota wolna od podatku a do tego większe podatki.Czyli i tak nam zabiorą.Źrodło- Gadowski
carlito1
Miejmy nadzieje, że za nowy ład weźmie się sasin czempion ekonomii :) Ufff Będziemy bezpieczni :)
rozwielitek
Na razie w mocarnym niedźwiedzim ucisku trzyma koronawirusa i zaraz założy mu Nelsona.
Koronowirus już tak poturbowany że wzieli go na hospitalizacje.
karbinadel
Kolejny etap budowy socjalizmu. Trzeba się jak najszybciej zaszczepić, żeby móc wyemigrować
kondziel
Czy to nie będzie czasem plagiat "1984" Orwella i "Nowy wspaniały świat" Huxley'a?
_as
Ja ten nowy ład widzę tak: ***** ***
marxs
lepiej idź gościu precelki piec bo takie żenujące brednie pleciesz że szok jak można wyjść z kryzysu który tak na dobre jeszcze się nie zaczął totalnym rozdawnictwem i totalną produkcją śmieciowego pieniądza złotówki załatwiliście ten kraj na amen na całe dziesięciolecia
atx
nowy ład, porządek ...będzie nowo! nie będzie już starego ...bo wymrze ...będzie sama nowość! zaszczepią w nas nowość !
godbless pisland
artureg
Przede wszystkim należy uwolnić prawo własności do gruntów dla budownictwa jednorodzinnego i letniskowego. Nie może być tak żeby na wsi nie można było postawić choćby domku letniskowego na uzbrojonej działce rolnej, która de facto jest nieużytkiem od wielu lat.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki