Nowości w ING Banku Śląskim – Blik będzie mógł więcej

analityk Bankier.pl

ING Bank Śląski zmienia regulamin korzystania z bankowości internetowej. Sporo nowości dotyczy schematu Blik – w górę idą limity wypłat z bankomatów, dodano możliwość płatności kodem za podatki i inne należności w urzędach.

W regulaminie systemu bankowości internetowej ING Banku Śląskiego wprowadzonych zostanie kilka poprawek. Instytucja informuje o tym z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, zgodnie z wymogami ustawy o usługach płatniczych.

Korzystający z płatności kodami Blik będą mogli po 20 listopada użyć tej opcji do opłacania należności publicznoprawnych. Polski schemat płatności mobilnych trafił do urzędów, gdzie bezgotówkowo można zapłacić za podatek, wnieść opłatę lub uregulować zobowiązanie online, załatwiając sprawę w internecie.

ING podwyższa także limity wypłat z bankomatów z użyciem Blika. Do tej pory granicą była kwota 5 tys. zł. Po zmianach maksimum będzie dwukrotnie wyższe – 10 tys. zł. Użytkownicy mogą sami zdefiniować ten parametr w aplikacji mobilnej, a domyślna wartość to 2 tys. zł. W górę idzie także limit wartości przelewu dowolnego zlecanego w aplikacji – dzienne maksimum wyniesie 20 tys. zł.

W regulaminie pojawił się również zapis o możliwości uzależnienia wykonania przelewu na telefon Blik od dodatkowych czynności – np. umieszczenia odpowiedniego skrótu na ekranie startowym. Być może bank zamierza w przyszłości zachęcać klientów do „wyciągnięcia na pulpit” tej nadal stosunkowo słabo znanej funkcji, chociaż uzasadnieniem zmiany w regulaminie są względy techniczne.

Rozszerzenia doczekała się usługa elektronicznego sejfu, pozwalającego na bezpieczne przechowywanie dokumentów w bankowości internetowej. Dodano trzy kolejne formaty plików, które będzie można zapisać w „bankowej chmurze”.

Zmiana regulaminu nastąpi 20 listopada, a zaakceptowanie nowych zapisów nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Dla niezadowolonych ze zmian to okazja na wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 1 james_keziah_delaney

tak jak pisalem nie korzystam z blika, w gogle wpisalem co to jest blik, ,na moj telefon Samsung GT-E2370 jeszcze nie wymyslili aplikacji, pewnie dopiero zaczna tworzyc aplikacje na takie telefony, ale i tak bym raczej nie skorzystal....

! Odpowiedz
0 0 mhm

Aplikacje bankowe tworzy się tylko na smartfony, do tego też takie w miarę nowe...

! Odpowiedz
30 12 james_keziah_delaney

nie korzystam z blika, nie wiem nawet co to jest....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne