Nowe połączenia w zimowym rozkładzie lotów z Katowic

Nowe połączenia pojawiły się w zimowym rozkładzie lotów z lotniska Katowice. We wtorek odleciał stamtąd pierwszy regularny samolot do Dubaju, w poniedziałek na Teneryfę, a w czwartek na Lanzarote. Nowościami w rejsach czarterowych są Oman i Zanzibar.

Jak poinformowało w czwartek biuro prasowe Katowice Airport, tego dnia oficjalnie zainaugurowano tam nowe, regularne połączenie Katowice-Dubaj. Pierwszy Airbus A320 linii Wizz Air odleciał jednak z Katowic na lotnisko Al-Maktum w Dubaju już we wtorek.

To najdłuższa regularna trasa z Pyrzowic; jednocześnie najdłuższa trasa w całej siatce połączeń węgierskiego przewoźnika. Lot z Pyrzowic do Dubaju trwa ok. 5,5 godziny. Całoroczne połączenie oferowane jest trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty.

Dzień wcześniej Wizz Air uruchomił też regularne rejsy na największą z Wysp Kanaryjskich. Trasa na Teneryfę obsługiwana jest dwa razy w tygodniu - w poniedziałek i piątek. Ponadto, od czwartku co tydzień ten sam przewoźnik będzie regularnie latał na inną wyspę tego archipelagu - Lanzarote. Loty na Wyspy Kanaryjskie Wizz Air ma wykonywać przez cały rok.

Nowościami w siatce połączeń czarterowych w zimowym rozkładzie lotów z Katowic są Oman i Zanzibar. Do Omanu z pyrzowickiego lotniska można latać z biurem podróży Itaka od 2 listopada br., raz w tygodniu, w każdą środę. Natomiast 7 grudnia to samo biuro ma zainaugurować połączenie na Zanzibar.

Obok nowych kierunków, w zimowej siatce połączeń czarterowych Katowice Airport dostępne są także: Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria, Teneryfa, Agadir, Madera, Hurghada, Sharm El Sheik, Marsa Alam, Dominikana i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Lotnisko Katowice jest największym regionalnym polskim portem lotniczym w zakresie obsługi ruchu czarterowego i cargo. Obecnie można stamtąd polecieć na 100 trasach regularnych i czarterowych.

Niezależnie od uruchamiania nowych kierunków w zimowym rozkładzie lotów (od 30 października), przewoźnicy stopniowo informują już o kolejnych połączeniach, które będą oferowane z Katowic w sezonie wiosna/lato 2017. W niedzielę 26 marca 2017 r. Wizz Air ma uruchomić trasę do Lizbony, 27 marca na Maltę i do Reykjaviku, a dzień później do Katanii.

W 2015 r. w ruchu całkowitym na pyrzowickim lotnisku obsłużono 3,07 mln pasażerów.

Z kolei w okresie od stycznia do końca października 2016 r. odprawiono już blisko 2,85 mln osób, tj. o ponad 123 tys. więcej (wzrost o 4,5 proc.) w porównaniu z tym samym okresem ub. roku. Władze Katowice Airport sygnalizują już, że cały 2016 r. będzie tam rekordowy we wszystkich segmentach ruchu - całkowitym, regularnym, czarterowym i cargo.(PAP)

mtb/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~lp

A dokąd z Radomia? :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil