REKLAMA

W piątek regulacje dot. pracy biurowej oraz wytyczne na 1 listopada

2020-10-29 13:50, akt.2020-10-29 16:41
publikacja
2020-10-29 13:50
aktualizacja
2020-10-29 16:41
fot. Adam Chełstowski / FORUM

W piątek przedstawimy informacje dotyczące dostępności cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych, zasady pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy uregulować - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany w czwartek podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym, czy 1 listopada cmentarze będą zamknięte powiedział, że rząd przekaże informacje w tej sprawie w piątek. "Jutro razem z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawimy informacje dotyczące zarówno Dnia Wszystkich Świętych, ale także kwestie dotyczące pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy uregulować, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażeń" - powiedział szef rządu.

Rzecznik rządu pytany w Radiu Wnet, czy możliwy jest nowy lockdown oraz o doniesienia medialne o możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego, odparł, że nie ma w tej chwili żadnej decyzji, co do kwestii wprowadzenia takiego stanu.

"Co do nowych obostrzeń w najbliższym okresie, to jutro pan premier będzie o tym informował i przedstawi takie ograniczenia" - powiedział Müller.

Jak dodał wiele ograniczeń funkcjonuje już obecnie, w tym zawieszenie działalności lokali gastronomicznych, z wyjątkiem wydawania posiłków na wynos czy wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach.

"Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie +za+ i +przeciw+ takiej decyzji, aby np. zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja" - powiedział rzecznik rządu

W czwartek resort zdrowia poinformował, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 20 tys. 156 osób, zmarło 301 chorych. Najwięcej przypadków wykryto w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Śląsku.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce od początku epidemii wynosi - jak podaje MZ - 319 tys. 205, zmarło 5149 z nich.

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, w tym roku w Polsce nie będzie mszy św. i procesji na cmentarzach. Zgodnie z dekretami wydanymi przez biskupów w poszczególnych diecezjach, eucharystie będą sprawowane w świątyniach. Biskupi zachęcają także wiernych do indywidualnego odwiedzania cmentarzy.(PAP)

autor: Mateusz Mikowski, Dorota Stelmaszczyk

mm/ dst/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (18)

dodaj komentarz
cycybum
W masce wygląda tak jakoś bardziej przyjaźnie.
ameba1
Źle nosi maseczkę! W taki sposób to nic nie daje. WHO wyraźnie pisze na swojej stronie, że maska ma przylegać do twarzy ponad nosem. Inaczej to tak, jakby kichawę miał odkrytą. No ale przecież wszyscy wiemy, że to wszystko i tak nic nie daje. Po co te wszystkie zakazy? Wystarczyło ludziom grzecznie przedstawić sytuację Źle nosi maseczkę! W taki sposób to nic nie daje. WHO wyraźnie pisze na swojej stronie, że maska ma przylegać do twarzy ponad nosem. Inaczej to tak, jakby kichawę miał odkrytą. No ale przecież wszyscy wiemy, że to wszystko i tak nic nie daje. Po co te wszystkie zakazy? Wystarczyło ludziom grzecznie przedstawić sytuację i sami byśmy się dostosowali. Bez gróźb w stylu mandat 30tys. No ale przecież pisowi chodziło o to, żeby ludzi wk***ić i żeby wyszli na ulicę. Pytanie co dalej mają w planach. Na razie społeczeństwo tańczy w rytm ich muzyki.
syn_kornela
Te maseczki to i tak dla picu
czerwony_wiewior
Jak znam życie, wprowadzą na cmentarzach godziny dla seniorów.
kryzysio
Cmentrarze cmentarzami, niech zamykają. Ja mam na szczęście dziadka w krypcie w Katedrze to mi mogą naskoczyć.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jes
Towarzysz premier Morawiecki przekaże nam jak na biurku ustawiać długopisy, ołówki czy jak rozplanować klawiaturę z myszką. Na nic innego nie ma już pieniędzy a Glapcio nie może drukować bo złotówka poleci na ryj i dopiero zaczną się zamieszki.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
glowny_analityk_bankier_pl
spokojnie....bill gejts powiedział że od nowego roku jego wirus przystopuje
powiedział też że od jego szczepionki możecie umrzeć ale zaszczepić się nie wypada
dowód: https://ourtube.co.uk/watch/shock-video-bill-gates-admits-covid-19-vaccine-will-kill-and-maim-700-000_FpwxErQCXrnVh64.html

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki