REKLAMA
PIT 2023

Nowe mikropłatności

2011-06-30 12:00
publikacja
2011-06-30 12:00
Ruszył nowy system mikropłatności YetiPay. Umożliwia on dokonywanie szybkich płatności w dwa kliknięcia, bezpiecznie - bez konieczności podawania danych osobowych lub szczegółów karty kredytowej. Od dotychczasowych systemów różni go przede wszystkim cennik, który został dopasowany do lokalnych realiów.

Sklepy i twórcy, którzy wdrożą YetiPay mogą liczyć na opłacalną sprzedaż już od 2 groszy za transakcję. Integracja systemu jest prosta i darmowa. YetiPay ma umożliwić czerpanie zysków przez serwisy oferujące muzykę, artykuły czy wirtualne dobra.

„Losy mikropłatności w Polsce zależą przede wszystkim od sprzedawców, nie od kupujących. Na tym etapie najważniejsza jest infrastruktura, miejsca w których można dokonać groszowych transakcji. Dlatego stawki i prowizje za te transakcje powinny być niskie, dostosowane do lokalnej siły nabywczej, tak by sprzedawcy uwierzyli w opłacalność tego rozwiązania.  Dopiero wówczas, będziemy mogli sprawdzić popularność tego rozwiązania wśród internautów. Tutaj głównym konkurentem będą płatności sms, które są szybkie i dla wielu niezastąpione” - mówi Krzysztof Bartnik z portalu eKomercyjnie.pl.

Autorzy systemu przywiązali również dużo uwagi do sprawnego procesu zakupu. Tradycyjne e-płatności zmniejszały prawdopodobieństwo sprzedaży, ponieważ odrywały użytkowników od głównej czynności (np. grania czy słuchania muzyki).

Reklama

YetiPay nie wymaga logowania się w oddzielnej zakładce, lecz w specjalnym okienku na stronie sprzedawcy, a dwa kliknięcia myszką realizują zakup.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

„Naszą ambicją jest popularyzacja mikropłatności w Polsce. Chcemy by sprzedawcy mogli zaoferować treści i dobra  po cenach dostosowanych do oczekiwań kupujących, innymi słowy by obie strony spotkały się w pół drogi. „Dzisiaj wielu produktów nie ma w sieci, bo nie ma jak ich zmonetyzować. Może internauta chętniej zostawi pieniądze sprzedawcy, który umożliwi mu kupienie artykułu ulubionego autora, pozwoli pogrubić słowo w ogłoszeniu, czy zasilić ulubionego bloggera 9 groszami. YetiPay pozwala to wszystko zrobić przy zachowaniu rentowności zbliżonej do kosztów e-przelewów, czy transakcji kartą kredytową, a nie do sms premium, które w praktyce są jedyną stosowaną dzisiaj metodą płatności” – mówi Piotr Żychliński, szef YetiPay

Jak to działa

YetiPay działa jak elektroniczny portfel, aby z niego korzystać należy zasilić ją przelewem elektronicznym, tradycyjnym lub kartą kredytową. System zapewnia użytkownikom anonimowość – informacje finansowe i dane użytkownika nie są przekazywane na zewnątrz.

Podstawowe funkcjonalności systemu

  • Y              płatność za towary lub usługi
  • E              przesyłanie środków finansowych pomiędzy użytkownikami
  • T              darowizny dla organizacji non profit
  • I               ochrona rodzicielska przed niekontrolowanym wypływem pieniędzy z konta

Jan Petersen
Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki