REKLAMA

Noble Securities rekomenduje kupno akcji czterech spółek biotechnologicznych

2022-07-01 13:06
publikacja
2022-07-01 13:06
Noble Securities rekomenduje kupno akcji czterech spółek biotechnologicznych
Noble Securities rekomenduje kupno akcji czterech spółek biotechnologicznych
/ Bankier.pl

Analitycy Noble Securities w raporcie z 28 czerwca wydali rekomendację "kupuj" dla czterech polskich spółek biotechnologicznych: Captor Therapeutics, Celon Pharma, Molecure i Ryvu Therapeutics. Ich zdaniem, spadki kursów tych firm to dobra okazja w średnim i długim horyzoncie inwestycyjnym.

Analitycy Noble Securities wskazują, że zarówno globalny, jak i polski sektor biotechnologiczny doświadczył w ostatnich kwartałach istotnej przeceny, a wyceny spółek mocno się uatrakcyjniły. Przecena ma charakter globalny i dotyka nie tylko biotechnologii, ale i spółek wzrostowych.

Obrazujący szeroki rynek biotechnologiczny w USA iShares Biotechnology ETF spadł od początku roku o ok. 21 proc., a od szczytu w 2021 roku o ok. 31 proc. Polskie spółki biotechnologiczne przeceniły się w tym samym czasie o 35-65 proc.

"Trudno wskazać, kiedy nastąpi punkt zwrotny w zachowaniu całego sektora. Spółki biotechnologiczne z racji swej działalności potrzebują dostarczania kapitału na kontynuację działalności badawczo-rozwojowej, dlatego presja może trwać do momentu ustabilizowania się kosztu pieniądza. Warto zwrócić jednak uwagę, że w USA pewne odreagowanie kursów już nastąpiło, a na polskim rynku jeszcze nie. Wsparciem finansowym dla polskich biotechów powinien być plan rozwoju sektora biomedycznego na lata 2022-2031 przyjęty w czerwcu przez rząd Polski z budżetem w wysokości 2 mld zł" - napisano w raporcie Noble Securities.

"W naszym odczuciu obecne spadki to dobra okazja do zakupów do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego w średnim i długim horyzoncie inwestycyjnym" - dodano.

Poniżej krótkie podsumowanie rekomendacji Noble Securities:

Captor Therapeutics ("kupuj", cena docelowa 163 zł)

Captor Therapeutics ze swoimi flagowymi projektami CT-01 i CT-03 wyróżnia się na rynku pod względem nowatorskiego podejścia do relatywnie nowej gałęzi rozwoju leków w obszarze celowanej degradacji białek. Mimo iż ten segment rynku, podobnie jak cała biotechnologia, uległ istotnej przecenie, w naszej opinii, projekty spółki bronią się innowacyjnością i mogą być ciekawym celem umów partneringowych już na obecnym etapie, jednak spółka chce podnieść ich wartość dzięki udowodnieniu bezpieczeństwa i wstępnej skuteczności w I fazie badań klinicznych.

Celon Pharma ("kupuj", cena docelowa 29,3 zł)

Presja kosztowa wywiera negatywny wpływ na rentowność segmentu generycznego Celon Pharma, niemniej jednak w dalszym ciągu jest to obszar generujący dodatnie przepływy gotówkowe, które mogą być przeznaczone na działalność badawczo-rozwojową. Negatywna odpowiedź FDA na wniosek spółki o przyznanie breakthrough therapy designation dla Falkieri, w naszym odczuciu, zmniejsza szanse na pozyskanie partnera na rynku amerykańskim do rozwoju tego projektu. Jednak, w naszej opinii, zostało to już odzwierciedlone w wycenie. Druga połowa roku powinna przynieść również wstępne wyniki trzech programów klinicznych II fazy.

Molecure ("kupuj", cena docelowa 21,7 zł)

Jednostronne wypowiedzenie umowy przez Galapagos NV dotyczące rozwoju cząsteczki OATD-01 i powrót projektu to Molecure wymusi w spółce konieczność dostosowania strategii do nowych realiów. W naszej opinii, przecena rynkowa po tym wydarzeniu zdyskontowała całkowitą utratę wartości przez ten projekt. Warto dodać, że spółka ma w portfelu inne projekty takie, jak OATD-02, modulator YKL40, inhibitor USP7, czy w końcu nowatorski program rozwoju modulacji mRNA. Potencjalna rekomercjalizacja OATD-01 byłaby dodatkowym źródłem wartości.

Ryvu Therapeutics ("kupuj", cena docelowa 51,8 zł)

Wstępne wyniki RVU120 z I fazy badania klinicznego w leczeniu guzów litych będą kolejnym istotnym kamieniem milowym w rozwoju spółki. Dotychczasowe wstępne dane z badania I fazy AML/HR-MDS są bardzo obiecujące. Z pewnością istotnym tematem do zaadresowania przez spółkę w najbliższych miesiącach będzie kwestia pozyskania finansowania na kolejne lata działalności. Spółka pracuje nad partneringiem dotyczącym projektów wczesnej fazy i chce podpisać umowę do końca roku. W naszym odczuciu, umowa partneringowa ułatwiłaby spółce pozyskanie finansowania w formie nowej emisji akcji, a tym samym kwestia finansowania przestałaby ciążyć notowaniom spółki.

Depesza jest skrótem raportu Noble Securities. Autorem raportu jest Krzysztof Radojewski. Pierwsze rozpowszechnienie nastąpiło 28 czerwca, o godzinie 8.50.

W załączniku znajduje się plik z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

42862039_Biotechnologia_NobleSec_0622_discl.pdfpdf
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (2)

dodaj komentarz
powiemwamcomysle
captor celon i molecure w gore po ogloszeniu tej rekomendacji az sobie posledze kurs w przyszylym tygodniu :)
brzytwa
przed kupowaniem warto zerknąć na wyniki tych czterech firm

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki