REKLAMA

Nikt nie chce szukać gazu z łupków

2015-09-24 00:32
publikacja
2015-09-24 00:32

Maleje liczba koncesji na poszukiwania gazu z łupków. Jak czytamy w "Naszym Dzienniku", poinformował o tym posłów z sejmowej Komisji Energetyki i Surowców Energetycznych, główny geolog kraju Sławomir Brodziński.

/ fot. Tadeusz Pozniak/REPORTER / EastNews

Według jego sprawozdania, na początku kwietnia takich koncesji było 47, a obecnie jest 36. W czerwcu z eksploracji gazu łupkowego w Polsce wycofał się amerykański holding energetyczny ConocoPhillips. Wcześniej zrobiły to już inne zagraniczne koncerny, w tym Chevron czy Exxon Mobil.

Sławomir Brodziński zauważył, że mimo tego, nadal jesteśmy w Unii Europejskiej liderem, jeśli chodzi o liczbę odwiertów. Jego zdaniem, zainteresowanie łupkami maleje z powodu niskich cen ropy i gazu.

Jego optymizmu nie podzielili posłowie opozycji. "Niestety nie staliśmy się gazowym eldorado. Przyczyną jest brak właściwej i klarownej polityki państwa w tym zakresie" - mówili parlamentarzyści.

Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/to/

Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~KX
Wrócą normalne ceny ropy, to wróci zainteresowanie zagranicznych podmiotów naszymi złożami. Tymczasem Polska powinna sama inwestować w poszukiwania łupków i rozwijać swoje doświadczenie.
~radek
Jednoznanczny dowód na to, że państwo powinno się z dala trzymać od działań inwestycyjno-gospodarczych, a pozostawić sobie rolę regulatora. Szkoda, że nie napisali, ile w odwiertach utopiły Pgnig, PKN i PGE i może inni, zmuszeni do tego przez ministerstwo skarbu. Krzysztof Kilian, który miał odwagę się temu sprzeciwiać,Jednoznanczny dowód na to, że państwo powinno się z dala trzymać od działań inwestycyjno-gospodarczych, a pozostawić sobie rolę regulatora. Szkoda, że nie napisali, ile w odwiertach utopiły Pgnig, PKN i PGE i może inni, zmuszeni do tego przez ministerstwo skarbu. Krzysztof Kilian, który miał odwagę się temu sprzeciwiać, długo nie zagrzał miejsca. Inni woleli topić setki milionów, ale zachować stołki. Efekt jest jaki jest.

Powiązane: Gaz łupkowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki