REKLAMA

Niepełnowartościowe maseczki dla Warmii i Mazur? Agencja Rezerw Strategicznych wysłała kolejną dostawę

2021-03-06 16:53
publikacja
2021-03-06 16:53
fot. Dan74 / Shutterstock

Nowa dostawa maseczek ochronnych, z odpowiednią datą ważności dotarła już do woj. warmińsko-mazurskiego - oświadczył w rozmowie z PAP prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Maseczki przeznaczone dla mieszkańców Warmii i Mazur są od czwartku dostarczane z Agencji Rezerw Strategicznych do pięciu komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, które przekazują je do poszczególnych gmin. Gminy mają zająć się ich dystrybucją wśród mieszkańców regionu. Jak informowały służby wojewody, łącznie będzie to 5,7 mln sztuk.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek informował wcześniej PAP, że przy przeładunku okazało się, że "przynajmniej jakaś część jest krótko po terminie ważności, a część krótko przed upływem terminu". Jak dodał, zostało to zgłoszone do Agencji.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski w rozmowie z PAP podkreślił, że przekazane maseczki były pełnowartościowe. "100 proc. maseczek, które dystrybuujemy jest krajowej produkcji. Polski producent otrzymał na początku produkcji certyfikat tymczasowy na 6 miesięcy. Obecnie ma on już certyfikat pełny na 24 miesiące, ale na części opakowań funkcjonuje ta krótsza data" - tłumaczył.

"Problem, który pojawił się woj. warmińsko-mazurskim dotyczył tylko i wyłącznie oznaczeń na pudełkach i niewielkiej części dostawy, która pochodziła z pierwszego okresu produkcji. Maseczki są pełnowartościowe, ale żeby uciąć spekulacje przekazaliśmy inną partię. Transport już dotarł na miejsce" - oświadczył.

O udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom najbardziej dotkniętych koronawirusem regionów informował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Przekazał on, że do woj. pomorskiego trafi 10 mln maseczek, a do warmińsko-mazurskiego 5 mln.

Zapowiedział, że maseczki będą dostarczone z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za dystrybucje wewnętrznie w województwach. (PAP)

Autor: Rafał Białkowski

rbk/ robs/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (13)

dodaj komentarz
danilczyk
Nikt nie wie gdzie podziały się maseczki ze sfałszowanym certyfikatem, które witał premier Morawiecki na pokładzie największego samolotu świata. Ależ to było wydarzenie!

Czy maski wycofano aby dodrukować naklejki ze świeżą datą ?
blind-oln
Dziękujemy za przysłanie nam odpadów! Na rząd zawsze można liczyć!
jes
I już wszystko jasne skąd ten zakaz przyłbic i innych maseczek. Trzeba wywalić zapasy i zrobić nowy przetarg (wiem, żartuję - nowy minister też się musi dorobić). Zrobić nowe zakupy.
jpelerj
czyli przebiją datę ważności i wyślą ponownie. Rewelacja. Ze szczepionkami też tak jest?
jas2
"okazało się, że "przynajmniej jakaś część jest krótko po terminie ważności, a część krótko przed upływem terminu".

Coś strasznego. Wytrują parę milionów ludzi.

;)
jas2
Marszałek Senatu, Tomasz Grodzki znowu namieszał?
jes odpowiada jas2
jasiu, zmieniam zdanie. Ty jesteś jednak za "gupi" na tego jasia z dowcipów o głupim jasiu.
eagleeye
Ciekawe bardzo ciekawe skąd ten polski producent, bo żeby nie okazało się że ów producent to dystrybutor "chińskiego szajzu" bo coś tu się nie klei
and00
To maseczki mają datę ważności?
Ciekawe jaka datę ważności mają T-shirty?

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki