REKLAMA
WAŻNE

Niemieckie RWE wchodzi w polskie projekty morskich farm wiatrowych

2019-10-25 12:58
publikacja
2019-10-25 12:58

RWE Renewables kupiła udziały w czterech projektach budowy farm wiatrowych w polskiej części Bałtyku o łącznym potencjale 1,5 GW. Jak oceniła niemiecka spółka, Polska to wschodzący rynek offshore o największym niewykorzystanym potencjale w Europie.

/ fot. Ina Fassbender / Reuters

RWE Renewables poinformowało w piątek, że nabyło udziały w spółkach projektowych od prywatnych właścicieli i deweloperów, oraz że zamierza dalej rozwijać, budować i obsługiwać te projekty. "Jest to odzwierciedleniem ambicji wejścia na polski rynek morski i rozwoju działalności morskiej w całej Europie" - podkreśliła RWE.

Według RWE Renewables, cztery projekty znajdują się na różnych etapach rozwoju i są zlokalizowane na wybrzeżu w pobliżu Słupska, w środkowej części polskiej linii brzegowej na Morzu Bałtyckim. W najbliższych latach nadal prowadzone będą działania rozwojowe, a budowa może się rozpocząć już w 2023 r.

„Polska to bardzo atrakcyjny, wschodzący rynek morskiej energii wiatrowej o największym niewykorzystanym potencjale w Europie. RWE cieszy się z możliwości wczesnego wejścia na ten rynek i wykorzystania naszego globalnego potencjału morskiego oraz silnej pozycji lokalnej, aby wspierać budowę silnego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce” - powiedział Sven Utermöhlen, Dyrektor Operacyjny RWE Renewables na Europę, Rynki Morskie i Nowe Rynki.

„Jako jedna z największych globalnych firm zajmujących się energią odnawialną RWE dostrzega duży potencjał morskich farm wiatrowych w środkowej części polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Nasza strategia polega na rozwijaniu projektów, ich budowaniu i napędzaniu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce dzięki realizacji kolejnych działań” – oświadczyła z kolei Dyrektor Generalna RWE Renewables Anja-Isabel Dotzenrath.

RWE Renewables, spółka zależna koncernu RWE, po niedawnej wymianie aktywów ze E.ON dysponuje źródłami odnawialnymi o mocy zainstalowanej przekraczającej 9 GW, a dalsze 2,6 GW jest w budowie. Spółka podkreśla, że ma potencjał i wieloletnią wiedzę specjalistyczną w zakresie rozwoju, budowy i eksploatacji dużych morskich farm wiatrowych. W swoim portfelu wytwórczym ma 2,5 GW w offshore.(PAP)

wkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energia wiatrowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki