Niemiecki minister: Skandal w VW dotyczy też wozów dostawczych

Skandal z instalowaniem w produkowanych przez koncern Volkswagena samochodach oprogramowania ograniczającego neutralizację tlenków azotu w spalinach silników Diesla dotyczy także lekkich wozów dostawczych - oświadczył w piątek niemiecki minister transportu.

"Według naszej aktualnej wiedzy u Volkswagena nie tylko w przypadku samochodów osobowych, ale także lekkich wozów dostawczych miało miejsce niedopuszczalne wpływanie na emisje silników wysokoprężnych" - powiedział niemieckiej agencji dpa minister Alexander Dobrindt.

Szczegółów na ten temat na razie nie podał. Według Volkswagena, wspomniane oprogramowanie znajduje się w około 11 mln pojazdów eksploatowanych na całym świecie, nie wyłączając Europy.

Jak zaznacza dpa, na razie nie jest jasne, czy skandal dotyczy także samochodów sprzedawanych w Niemczech. Do tej pory nie przedstawiono pełnej listy modeli, w których instalowano oprogramowanie.

W poniedziałek poinformowano o wstrzymaniu w USA sprzedaży nowych i używanych samochodów Volkswagen oraz Audi z czterocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi. Dzień wcześniej koncern przyznał się do manipulowania pomiarami stężenia szkodliwych substancji w spalinach tych pojazdów.

Dotychczasowy prezes Volkswagena Martin Winterkorn złożył w środę rezygnację. Jego następcę ma wybrać w piątek rada nadzorcza koncernu.(PAP)

dmi/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~maja

Niemcy pokazali słabość swoich kadr inżynieryjnych. A jeżeli dodamy wiele nieudanych silników to mamy beznadzieję. Tego przy takiej konkurencji trudno będzie odbudować o ile się da. Nie ma już niemieckiej solidności to przeszłość. T

! Odpowiedz
0 1 ~s6

Można łatwo przejąć VW. Poczekać aż akcje osiągną dno i wtedy kupować.

! Odpowiedz
1 3 ~bass

Piękna masakra. Teraz wystarczy wziąć popcorn i patrzeć jak upada marka VW. I co Niemcy, zabiliście wiele sportowych aut w Europie, a tymczasem czym sami możecie się pochwalić?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil