REKLAMA

Niemcy przewidują opóźnienie w przyjęciu budżetu UE

2020-09-30 15:36
publikacja
2020-09-30 15:36
fot. Silas Stein / Shutterstock

Niemiecka prezydencja w UE przewiduje opóźnienia w przyjęciu unijnego budżetu z powodu rozbieżności między państwami członkowskimi, jeśli chodzi o kształt mechanizmu warunkowości dotyczącego praworządności.

Ambasador Niemiec przy UE Michael Clauss poinformował w stanowisku przekazanym brukselskim korespondentom, że jest ważne, iż w środę większość państw członkowskich UE poparła niemiecki mandat negocjacyjny do rozmów z Parlamentem Europejskim nad ostatecznym kształtem mechanizmu warunkowości w budżecie UE.

"Jednocześnie moje zaniepokojenie wzrosło wraz z ożywioną debatą na temat mechanizmu (dotyczącego) praworządności w UE, także w Radzie UE coraz bardziej napotykamy blokadę w ogólnych negocjacjach budżetowych. Harmonogram jest coraz bardziej opóźniony. Już teraz opóźnienia mające konsekwencje dla ożywienia gospodarczego Europy będą najprawdopodobniej nieuniknione” - napisał Clauss.

Niemiecka prezydencja przedstawiła w poniedziałek ambasadorom państw członkowskich UE nową propozycję mechanizmu warunkowości w budżecie UE, w tym liczącego 750 mld euro funduszu odbudowy. Dotyczy ona zawieszenia funduszy za łamanie praworządności. (PAP)

luo/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
darius19
ooo! witam tow."ajwaj" - admiratora rzadow autorytarnych ze Wschodu i bezlitosnego dla demokracji nie tylko Zachodnich. Pachnacego Moskwa i Homo Sovieticus, zeby nie powiedziec troll.
ciagle prosze o podzielenie sie wrazeniami z zachwalanej rosyjskiej szczepionki. Czy tow. juz na sobie wyprobowal - poprosze o
ooo! witam tow."ajwaj" - admiratora rzadow autorytarnych ze Wschodu i bezlitosnego dla demokracji nie tylko Zachodnich. Pachnacego Moskwa i Homo Sovieticus, zeby nie powiedziec troll.
ciagle prosze o podzielenie sie wrazeniami z zachwalanej rosyjskiej szczepionki. Czy tow. juz na sobie wyprobowal - poprosze o rekomendacje
ajwaj
wow - szacun,
dostales kupe minusów od kaprala CIA od cenzury,
nie zdarzylem nic wpisac i hop -43 masz
tak trzymac teczowych okupantów
antek10
Polska hamulcowym Europy. Wiekszość zdecyduje aby zrobić Europe Zachodnią i Europę krajów demokracji Ludowej.
tindala
Jak Biden Trumpowi " zamknij się człowieku"
antek10 odpowiada tindala
W Kraśniku macie internet? łahahahaha

Powiązane: Walka o budżet UE

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki