REKLAMA

Niemcy oskarżają Rosję o cyberataki na Bundestag

2021-09-06 14:42
publikacja
2021-09-06 14:42
Niemcy oskarżają Rosję o cyberataki na Bundestag
Niemcy oskarżają Rosję o cyberataki na Bundestag
fot. Niki Nagy / / Pexels

Rosja ponosi odpowiedzialność za ataki na Bundestag - oświadczyło w poniedziałek MSZ w Berlinie. Po kolejnej fali cyberataków na niemieckich polityków i parlamentarzystów rząd niemiecki wezwał Rosję do zaprzestania tych działań – informuje dpa.

„Rząd niemiecki apeluje do rządu rosyjskiego o natychmiastowe zaprzestania tych nielegalnych działań w cyberprzestrzeni” – powiedziała w poniedziałek w Berlinie rzeczniczka MSZ. To wezwanie w zeszłym tygodniu bezpośrednio do przedstawiciela rosyjskiego MSZ skierował sekretarz stanu w niemieckim resorcie dyplomacji Miguel Berger podczas posiedzenia grupy roboczej ds. polityki bezpieczeństwa.

Niemieckie służby bezpieczeństwa informowały Bundestag już co najmniej trzy razy w tym roku o cyberatakach zagranicznych służb wywiadowczych na parlamentarzystów w Niemczech. W ostatnim czasie ataki dotknęły kilku polityków chadeckiej CDU i socjaldemokratycznej SPD.

W piśmie z dnia 24 czerwca Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV, kontrwywiad) i Federalny Urząd Bezpieczeństwa Cyfrowego (BSI) zakomunikowały: „W związku ze zbliżającymi się wyborami federalnymi w 2021 r. BfV obserwuje obecnie zintensyfikowane ataki służb wywiadowczych, skierowane szczególnie w stronę polityków”.

Ataki te były często wymierzone w prywatne i służbowe adresy e-mail parlamentarzystów. Zagraniczne służby próbowały wykorzystać uzyskany dzięki temu dostęp do publikowania w ich imieniu „osobistych i prywatnych informacji lub sfabrykowanych fałszywych wiadomości” – ostrzegały niemieckie służby. Podejrzewają one, że za atakami, w których próbowano uzyskać dostęp do prywatnych kont parlamentarzystów, stoi rosyjska grupa hakerów „Ghostwriter”.

Marzena Szulc (PAP)

mszu/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
alberto2020
Kilka większych krajów mogłoby połączyć siły i przeprowadzić takie cyberataki na Kreml. Z Putinem tylko tak można rozmawiać, inaczej nie będzie szanował przeciwnika
ajwaj_
Gratulacje dla mlodziezy rosyjskiej,
hackuja caly swiat, wybrali prezydenta kal-bojów + paru innych,
sztaby programistów nie moga sie ochronic

Ponoc popularne w Rosji szachy pomagaja w informatyce
ajwaj_ odpowiada (usunięty)
jak masz kibelek w ogrodzie
do roboty, zbudujesz inny
prs
Masz przetracony kregoslup moralny..

Komu bedziesz do tylka wchodzil jak pjutin przegra wybory - nastepnemu ktory bedzie ci mowil co masz robic?..
talmud
p.s rosji bardzo zależy żeby "nord stream 2" ......przestał funkcjonować .....dlatego robią "cyber ataki"......teraz gimbaza ma объяснить черным по белому......LOL
talmud
cyber-ataki pochodzą z tego samego źródła co posluchiwalo .......merkel.....LMAO

https://www.youtube.com/watch?v=SgtAt3s-k-w

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki