REKLAMA

Niedzielski: Po świętach wielkanocnych być może odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia

2021-03-04 09:58
publikacja
2021-03-04 09:58
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to będziemy przywracali wszystkie działalności; święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia - powiedział w czwartek szef MZ Adam Niedzielski.

Minister zdrowia w programie "Tłit" Wirtualnej Polski pytany był o kwestie dotyczące obostrzeń i rezygnacji z poluzowań z 12 lutego. Jak podkreślił, analizowane są różne warianty i scenariusze, ale "na razie żadna decyzja nie została podjęta".

Dopytywany o propozycje powiatowego zasięgu wprowadzania obostrzeń, minister zdrowia ocenił, że przy tak dużej skali zachorowań w całym kraju różnicowanie tego na poziomie powiatów jest z jego punktu widzenia "nieuzasadnione".

Niedzielski zapytany też został, czy tegoroczne święta wielkanocne, które przypadają na pierwsze dni kwietnia, będą takie jak rok temu. "Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą" - powiedział.

"Myślę, że jeżeli będą się realizowały te scenariusze (...), że mniej więcej na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to wtedy rzeczywiście będziemy wszystkie tak naprawdę działalności przywracali" - podkreślił. Jak zastrzegł, będą przy tym też jakieś ograniczenia sanitarne.

Szef resortu zdrowia zaznaczył ponadto, że sprawą priorytetową jest powrót do nauki stacjonarnej w szkołach uczniów starszych klas. "To są decyzje, które będziemy podejmowali w pierwszej kolejności, właśnie pewnie w perspektywie poświątecznej" - wyjaśnił.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w regionie od poniedziałku w woj. warmińsko-mazurskim uczniowie z tych klas uczą się z powrotem zdalnie (mają naukę stacjonarną zawieszoną do 14 marca). W pozostałych 15 województwach najmłodsi uczniowie nadal uczą się w szkołach.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
pirat125
FELCZER lecz się na NOGI bo na GŁOWĘ już za PÓŻNO
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
bha
Cóż coraz większy krótkowzroczny nieodpowiedzialny ,, Dom wariatów'' - no przecież 3 fala dopiero startuje!!!.
prawdziwynierobot
mozesz napisac, jak wg ciebie powinno to wyglądać?
bha odpowiada prawdziwynierobot
Napewo nie powinno się luzować bezmyślnie jak wiatr silniejszy za wieje.
eagleeye
Jeżeli ktoś temu Panu jeszcze w cokolwiek wierzy to musi być zagorzałym PiSokratom lub niespełna rozumu.

Wszyscy wiemy ze ten Pan jest tylko marionetką od wykonywania rozkazów a teraz w dniu 04.03.2021 sobie bajdurzy pod nosem.

Przypomnę że ten kto liczy ten ma karty w swojej dłoni. Dzisiejsze opowiastki to
Jeżeli ktoś temu Panu jeszcze w cokolwiek wierzy to musi być zagorzałym PiSokratom lub niespełna rozumu.

Wszyscy wiemy ze ten Pan jest tylko marionetką od wykonywania rozkazów a teraz w dniu 04.03.2021 sobie bajdurzy pod nosem.

Przypomnę że ten kto liczy ten ma karty w swojej dłoni. Dzisiejsze opowiastki to jest mydlenie oczu przedsiębiorcom i nic więcej.

Nie po to teraz robią na maksa testów (ciekawe skąd oni tylu ludzi biorą codziennie) aby cudownie po Wielkanocy odpuszczać tym bardziej że ani widu ani słychu aby uczniowie klas choćby VIII i maturalnych mieli wracać do szkół przed egzaminami. Padło stwierdzenie że po świętach będą cokolwiek w temacie szkól rozważać.

niedorzeczny
Do przyrostu zakażeń liczą się tylko unikatowe PESELe, dlatego w (być może bardzo) długim terminie niemożliwe jest utrzymanie poziomu zachorowań wyższego niż liczba urodzeń. W końcu muszą się skończyć chętni na tę infekcję.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki