REKLAMA

Niedzielski: Boże Narodzenie spędzimy w ścisłym gronie

2020-10-26 07:04
publikacja
2020-10-26 07:04
Niedzielski: Boże Narodzenie spędzimy w ścisłym gronie
Niedzielski: Boże Narodzenie spędzimy w ścisłym gronie
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek w "Fakcie".

Niedzielski odniósł się do zarzutu, że "polscy lekarze mówią wprost, że zmarnowano trzy miesiące w lecie i nie przygotowano systemu na drugą falę pandemii". "Mówienie, że to był zmarnowany czas jest nieprawdą. Każdy etap epidemii ma inne priorytety - inne wiosną, inne latem, inne jesienią" - odparł. "Latem po wszystkich analizach, jakie otrzymaliśmy, stwierdziliśmy, że największą szkodą, którą wywołała pandemia, były zaniechania we wszystkich innych, niż covidowa, dziedzinach lecznictwa" - mówił.

"Ja wówczas jeszcze byłem szefem NFZ. Myśleliśmy, co zrobić, żeby jak najszybciej przywrócić funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej. Nowotwory, problemy kardiologiczne, cukrzyca nie znikają z powodu Covid-19" - podał.

"I w tych dziedzinach dużo nam się udało w wakacje osiągnąć. Pod koniec sierpnia przychodnie wystawiały już tyle samo kart DiLO co w sierpniu poprzedniego roku, gdy tymczasem w kwietniu i maju mieliśmy drastyczne załamanie" - poinformował.

"Poza tym przez całe wakacje trwało uzupełnianie zapasów do walki z COVID-19" - powiedział. "Dziś stawiając szpitale tymczasowe nie mamy problemów z ich zaopatrzeniem. Sprzęt jest i możemy go w każdym momencie wysłać do dowolnej części kraju" - dodał.

Pytany o Boże Narodzenie mówił, że "na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny". (PAP)

oloz/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (14)

dodaj komentarz
kryzysio
Ta banda powinna spędzić Boże Narodzenie w zakładzie karnym, w swoim ścisłym gronie.
ehalley
Proszę Państwa, protest prowolnościowy i przeciwko terrorowi medycznemu, który odbył się w Warszawie w sobotę (nie żaden proaborcyjny czy przedsiębiorców, jak go media głównego nurtu wymiennie nazywają) obnażył słabość władzy i pokazał, że zaczynamy stawać przeciwko sobie. Czasu jest mało, problemy narastają Proszę Państwa, protest prowolnościowy i przeciwko terrorowi medycznemu, który odbył się w Warszawie w sobotę (nie żaden proaborcyjny czy przedsiębiorców, jak go media głównego nurtu wymiennie nazywają) obnażył słabość władzy i pokazał, że zaczynamy stawać przeciwko sobie. Czasu jest mało, problemy narastają a nierząd cały czas dokręca przysłowiową śrubę. Z mojej obserwacji wynika, że celem aktualnej polityki jest kompletna degradacja gospodarcza i kulturowa. Jesteśmy świadkami rewolucji komunistycznej w pełnym natarciu jak p. Michalkiewicz ocenia. A za wszystko odpowiadamy my sami, robiąc m. in. testy, które niejednokrotnie bezpodstawnie dają wynik pozytywny. Pogłębia to kryzys i daje nierządowi podstawę do prowadzenia zakłamanych statystyk i usprawiedliwiania swoich działań. Nie znam ani jednej osoby, która by miała objawowy przypadek wirusa.
karbinadel
Oto Scrooge McDuck naszych czasów
querico
Święta będę miał takie, jakie zechcę mieć.
samsza
Szumowski mówił, że wakacji nie będzie, a potem był bon turystyczny.
artureg
Nie będzie mi żaden gnojek mówił jak mam spędzać święta. Idź precz!
pis_da
Król jest nagi i obsrany ze strachu.
pis_da odpowiada jas2
Nie zapominaj o _ przyjacielu.
mmonline420
Tak jak zapowiedzieli drugą falę, tak teraz zapowiadają że świąt nie będzie. Ludzie mają być w izolacji, nie rozmawiać ze sobą, nie spiskować.
Idźcie do punktów wymazowych - są albo puste, albo są tam pojedyncze osoby. Idźcie pod szpitale, wymagajcie aby lekarze powiedzieli prawdę - szpitale są puste. Te statystyki
Tak jak zapowiedzieli drugą falę, tak teraz zapowiadają że świąt nie będzie. Ludzie mają być w izolacji, nie rozmawiać ze sobą, nie spiskować.
Idźcie do punktów wymazowych - są albo puste, albo są tam pojedyncze osoby. Idźcie pod szpitale, wymagajcie aby lekarze powiedzieli prawdę - szpitale są puste. Te statystyki są wyssane z palca.
WHO opublikowała na swojej stronie najnowszy raport Johna Ioannidesa (chyba już każdy wie kto to jest) - śmiertelność to 0,23% a więc na poziomie grypy !! https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf
Jeżeli teraz nie podejmiemy działań to za chwilę nas zamkną w dyktaturze, przy której będziemy wspominać wolność za komuny.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki