REKLAMA

Niedzielski: 1000 łóżek covidowych trafi do bazy łóżek z sektora prywatnego

2020-10-22 12:55
publikacja
2020-10-22 12:55
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

W wyniku rozmów z sektorem prywatnym baza łóżek dostępnych na cele covidowe powiększy się o tysiąc - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na czwartkowym briefingu prasowym w Ministerstwie Zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że tego dnia potwierdzono najwięcej dobowych zakażeń koronawirusem - 12,1 tys.

To - jego zdaniem - pokazuje, że "cały czas mamy realizowany scenariusz wykładniczego wzrostu liczby zachorowań, co powoduje i wzmaga presję na system opieki zdrowotnej".

Niedzielski poinformował, że od dwóch dni prowadzone są bardzo intensywne rozmowy z sektorem prywatnym. Partnerem w tych rozmowach - mówił - była uczestnicząca również w konferencji wiceprezydent Pracodawców RP Anna Rulkiewicz.

"Cieszę się, że mogę dzisiaj zakomunikować, że w wyniku naszych rozmów baza łóżek dostępnych na cele covidowe, pierwszy raz w historii, efektem współpracy i wysiłku sektora prywatnego, powiększy się o tysiąc łóżek" - poinformował szef MZ. Ocenił, że to bardzo realne wsparcie.

Poinformował również, że szpitale prywatne, które udostępnią łóżka, "zlokalizowane są w dużych miastach, w aglomeracjach, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne".

W sobotę 15 tys. przypadków

Spodziewam się dalszego wzrostu zachorowań na koronawirusa; sobotnie dane mogą podawać do 15 tys. przypadków - ocenił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Dodał, że decyzja o objęciu całego kraju czerwoną strefą nie jest potrzebna.

Minister zdrowia pytany o sytuację w punktach pobrań wymazów na obecność koronawirusa drive-thru, ocenił, że do końca tygodnia spodziewa się dalszego wzrostu liczby zachorowań. Według niego, "piątkowe wyniki, które są raportowane w sobotę, być może dojdą do 15 tys. przypadków".

"Nie ma tutaj strefy komfortu, trzeba się liczyć z dyskomfortem, i będziemy reagowali na kolejki w punktach pobrań drive-thru" - dodał.

Niedzielski pytany, czy rekomenduje objęcie czerwoną strefą całego kraju, podkreślił, że "według prowadzonego monitoringu mamy ciągły przyrost stref czerwonych - 317 powiatów w strefie czerwonej z ok. 380 w całym kraju". "Nie jest potrzebna decyzja, skoro mamy tak ogromny przyrost strefy czerwonej w kraju, naturalnym jest rozciągnięcie tej strefy na cały kraj" - zaznaczył szef resortu zdrowia.(PAP)

ipa/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
bha
Niestety ...Wychodzi coraz bardziej tragicznie ta niby sprinterska obecnie kwarantanna niby już cudownych ozdrowieniców ta bezobjawość ,łagodność ,niegrożność, tej tzw. przez wielu ,wielu krótkowzrocznych ,nieodpowiedzialnych niby kolejnej grypki tyle że już nie sezonowej tylko całorocznej !!! i grożnej,dużo bardziej Niestety ...Wychodzi coraz bardziej tragicznie ta niby sprinterska obecnie kwarantanna niby już cudownych ozdrowieniców ta bezobjawość ,łagodność ,niegrożność, tej tzw. przez wielu ,wielu krótkowzrocznych ,nieodpowiedzialnych niby kolejnej grypki tyle że już nie sezonowej tylko całorocznej !!! i grożnej,dużo bardziej zakaznej i nie tylko dla sędziwych osób ,lecz wielu osób w wieku produkcyjnym do 65 !!!!!!!!!.
pazdzioch_indastries
Ludu ! Ludu! objawił się nowy prorok!
pstrzezek
A TK podjął decyzja ws zakazu aborcji. Jesteśmy uratowani!
demeryt_69
Aj-waj, Niedzielski spodziewa się aż tylu zakażeń w sobotę czyli w szabas?
artureg
To jest wasz problem i pisowiskich pociotków. Chcieliście władzy to sobie radźcie. Poza to jest już jasne, że to wasze ostatnie 3 lata.
karbinadel
Dziś Kaczyński znów pokazał swoją prawdziwą twarz - chorego z nienawiści fanatyka, przyspawanego do koryta, nie liczącego się z nikim i z niczym
czerwony_wiewior
Spokojnie, będzie za dużo przypadków, to ograniczy się liczbę testów. Nie będzie też problemów, kogo podłączyć do respiratora, bo nadmiarowych pacjentów po prostu nie przyjmie się do szpitala
secundus
15000 brzmi jak plan!!!! pomożemy go zrealizować towarzyszu!!!

Polecam wywiad z radczynią prawną, w programie EXPERT W BENTLEYU

https://youtu.be/KMm9JYj3Dgc

Dowiecie się z niego o maskach, o tym, że jeśli dostaniecie mandat, możecie takiego policjanta podać do sądu, za działanie niezgodne z prawem,
15000 brzmi jak plan!!!! pomożemy go zrealizować towarzyszu!!!

Polecam wywiad z radczynią prawną, w programie EXPERT W BENTLEYU

https://youtu.be/KMm9JYj3Dgc

Dowiecie się z niego o maskach, o tym, że jeśli dostaniecie mandat, możecie takiego policjanta podać do sądu, za działanie niezgodne z prawem, bo wymusza na was nielegalne postępowanie. Dla niego oznacza zawieszenie i dużo niższe zarobki na czas postępowania a jak sąd uzna jego winę, wyrzucenie ze służby. Pozwać go można nawet jak ktoś już mandat dostał. Dowiecie się, że KŁAMSTWEM jest to co piszą nędzne dziennikarzyny, że sądy w 99 proc utrzymują mandaty.
Rozsyłajcie ten wywiad znajomym.
rysiek58
świetny wywiad. Najbardziej podobało mi się to zadziwienie gdy uświadomiali sobie że w sumie to można za wszystko pozywać. Bo wiecie w teorii to nawet za brzydki widok z okna mogę sobie złożyć pozew oskarżając [tu wstaw cokolwiek].

Czy jest szansa na wygranie takiej sprawy. No pewnie że tak ! może 1% ale szansa
świetny wywiad. Najbardziej podobało mi się to zadziwienie gdy uświadomiali sobie że w sumie to można za wszystko pozywać. Bo wiecie w teorii to nawet za brzydki widok z okna mogę sobie złożyć pozew oskarżając [tu wstaw cokolwiek].

Czy jest szansa na wygranie takiej sprawy. No pewnie że tak ! może 1% ale szansa jest, więc to nawet nie jest nieetyczne mówiąc że szansa jest. Jeśli zapłacisz za prowadzenie sprawy to można pozywać cokolwiek, bez różnicy. Czy wygrasz czy przegrasz Twój prawnik zawsze wygra, bo jemu zapłacić musisz w każdym przypadku.

Przed zawiadomieniem dobrze zważcie czy faktycznie doszło do przestępstwa. Przepisy Kodeksu karnego nakazują karać tego kto zawiadamia o przestępstwie którego nie popełniono. Osoba, która zawiadamia o przestępstwie lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

carlito1
Odpalać testy i testować arbuzy, papaję, kozy świnie oraz prosiaki!!!

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki