REKLAMA
WEBINAR

"Nie szczep się". Lekarze zniechęcający do szczepień mogą ponieść karę za swoją postawę

2023-01-23 13:40
publikacja
2023-01-23 13:40

„Zniechęcający do szczepień medycy staną przed sądami lekarskimi. Sprawa dotyczy 116 osób. Wnioski o ukaranie lekarzy dotyczą propagowania poglądów niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną” – czytamy na łamach serwisu Prawo.pl

"Nie szczep się". Lekarze zniechęcający do szczepień mogą ponieść karę za swoją postawę
"Nie szczep się". Lekarze zniechęcający do szczepień mogą ponieść karę za swoją postawę
fot. Giulio Benzi / / Shutterstock

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Prawo.pl, wnioski przekazane do trzech sądów (we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku), dotyczą 116 lekarzy i lekarzy dentystów, sygnatariuszy listów i apeli Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Członkowie stowarzyszenia przekonywali m.in. (strona internetowa, media społecznościowe), że szczepionki przeciwko koronawirusowi nie są bezpieczne oraz mają eksperymentalny charakter.

Cytowany przez Prawo.pl dr hab. n. praw. Radosław Tymiński, autor bloga prawalekarza.pl, zaznacza, iż Konstytucja jasno precyzuje, że mamy wolność prowadzenia badań naukowych i głoszenia poglądów, w tym do pisania listów czy kierowania apeli.

„Dlatego mamy do czynienia z bardzo delikatną materią dotyczącą z jednej strony wolności wypowiedzi, a z drugiej wiedzy medycznej. Lekarze mają prawo do głoszenia poglądów. Nie mają natomiast prawa wydawać zaleceń niezgodnych z wiedzą medyczną. Innymi słowy, nie mogą mówić: nie szczepcie się. To byłoby zalecenie medyczne, za które sądy lekarskie mogą ścigać” – zaznacza cytowany przez serwis prawnik.

Jak stwierdził na łamach Prawo.pl rzecznik prasowy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Przemysław Ciupka, postępowanie w sprawie wspomnianych wcześniej 116 osób będzie wyzwaniem, bo chodzi o lekarzy z całej Polski. Wniosek o ukaranie, który trafił do Okręgowego Sądu Lekarskiego przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej, dotyczy 19 lekarzy.

„Dotyczy ono propagowania poglądów niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną” - powiedział cytowany rzecznik.

Źródło:PAP
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (90)

dodaj komentarz
rusin19
https://www.youtube.com/watch?v=TAOhuM_KKTU

efekty szczepien, kompilacja....to jest masakra
jas2
Ale to tylko, jeśli mieszkasz obok masztu 5G i nie zakładasz na noc aluminiowej czapki.
dongonzales
"Lekarz propagujący poglądy niezgodne z wiedzą medyczną" - brzmi ciekawie. Zalatuje inkwizycją. Gdzie jest wolność słowa?
taki-ktos-jak-ja
A co powiesz o guru szczepiennym - Billu G. - fachowcu bez matury? Głównym sponsorze WHO. A sponsor płaci i wymaga. Zięba ma chociaż wyższe, nie medyczne, ale wyższe.
samsza
Przeciw zamordyzmowi kovidowemu był tylko poseł Braun, w porywach poseł Siarkowska. Wszyscy pozostali byli za. Widząc stopień nagonki na zwykłych lekarzy, mniemam, że aktywy partyjne precyzyjnie zrozumiały o co toczy się gra. Kogo trzeba zniszczyć, aby ukochani politycy zostali wyczyszczeni z infamii. Oddacie: samochody spalinowe,Przeciw zamordyzmowi kovidowemu był tylko poseł Braun, w porywach poseł Siarkowska. Wszyscy pozostali byli za. Widząc stopień nagonki na zwykłych lekarzy, mniemam, że aktywy partyjne precyzyjnie zrozumiały o co toczy się gra. Kogo trzeba zniszczyć, aby ukochani politycy zostali wyczyszczeni z infamii. Oddacie: samochody spalinowe, węgiel, wolność, lekarzy, ale ci politycy wam zostaną, od nich się nie uwolnicie, karma wraca.
itso_rift
czyje interesy obsługuje lekarz ? czy w takim razie skoro nie pacjenta to warto korzystać z jego usług ? a skoro nie warto to nie warto mu płacić.
itso_rift odpowiada samsza
dla każdego
majmun
Nadeszły takie czasy jakich nikt się nie spodziewał.... Będą nas kontrolować od A do Z a opornych usuwać. Wyobraźcie sobie co to będzie jak zlikwidują gotówkę! Część ludzi sprzeda się za socjalne srebrniki, część zostanie uciszona a reszta będzie się bała cokolwiek powiedzieć... Kiedyś walczyliśmy bo nic nie mieliśmy a teraz nie Nadeszły takie czasy jakich nikt się nie spodziewał.... Będą nas kontrolować od A do Z a opornych usuwać. Wyobraźcie sobie co to będzie jak zlikwidują gotówkę! Część ludzi sprzeda się za socjalne srebrniki, część zostanie uciszona a reszta będzie się bała cokolwiek powiedzieć... Kiedyś walczyliśmy bo nic nie mieliśmy a teraz nie będziemy walczyć bo za dużo mamy.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki