REKLAMA

Netia chce obniżyć koszty o kolejne 50 mln zł rocznie, zwolni 350-400 osób

2014-12-11 16:18
publikacja
2014-12-11 16:18
materiały dla mediów

Netia wprowadza kolejny program oszczędności, który ma przynieść następne 50 mln zł rocznych oszczędności. W przyszłym roku w ramach zwolnień grupowych spółkę ma opuścić 350-400 pracowników - podali przedstawiciele Netii na konferencji.

Adam Sawicki, prezes zarządu Netia (Netia)

"Optymalizacja zatrudnienia wiąże się ze spłaszczeniem struktury naszej organizacji. Chcemy zrezygnować z części tzw. back office oraz zmniejszyć liczbę stanowisk kierowniczych. Cięcia dotkną głównie naszych największych biur w Warszawie i Wrocławiu" - powiedział prezes Adam Sawicki.

Zwolnienia mają być przeprowadzone od stycznia do marca przyszłego roku. Spółka rozpoczęła rozmowy w tej sprawie z organizacjami związkowymi.

"Szczegółowe warunki zwolnień wymagają negocjacji ze stroną pracowniczą. Uzgodnienia będą się oczywiście łączyły z zawiązaniem przez spółkę rezerw, które mogą wynieść niskie kilkadziesiąt mln zł" - powiedział Sawicki. W Netii zatrudnionych jest obecnie około 1,7 tys. pracowników.

Planowane zwolnienia to część drugiego programu oszczędnościowego Netii, który podobnie jak pierwszy, ogłoszony w sierpniu, ma przynieść 50 mln zł rocznej obniżki kosztów po pełnym wdrożeniu.

"Redukcja zatrudnienia będzie odpowiadała za połowę tych oszczędności. Resztę planujemy uzyskać z efektywniejszego wykorzystania zasobów innych niż ludzkie" - powiedział prezes.

Dodał, że w połowie przyszłego roku Netia zamierza ogłosić kolejną rundę optymalizacji kosztowych. Zastrzegł, że tym razem nie będą się one wiązały ze zwolnieniami. (PAP)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~alik
a ja stwierdziłem,że zostałem naciagniety drobnym druczkiem.Chodzi o to,ze kiedy NETIA przejęła mojego operatora,to rozesłała nam do poczytania pisma regulaminowe itpd ale tak zawile,że pewnie tylko prawnik mógł sie doczytać o co chodzi.Głównie zas chodziło o to aby pomimo podwyżki za te same pakiety,nie odejść natychmiast a ja stwierdziłem,że zostałem naciagniety drobnym druczkiem.Chodzi o to,ze kiedy NETIA przejęła mojego operatora,to rozesłała nam do poczytania pisma regulaminowe itpd ale tak zawile,że pewnie tylko prawnik mógł sie doczytać o co chodzi.Głównie zas chodziło o to aby pomimo podwyżki za te same pakiety,nie odejść natychmiast z NETII.Czekamy więc na rocznicę i wynosimy się.W klatce schodowej jest 10 mieszkań i wszyscy sie przenosimy .NETIA może sobie zaplanować nastepne zwolnienia.buuuuzi!
~moryc
A ja zawsze na infolinii byłem potraktowany bardzo dobrze. Moje sprawy były załatwiane sprawnie i w miarę szybko. Może wiele zależy od szczęścia, na jakich konsultantów się trafi, ale ja tam Netię lubię.
~Ona
Oni nie zwalniają konsultantów tylko specjalistów z fundamentalnych "komórek ".
~wgj
W Netii chyba zapomniano, że na wizerunek firmy wpływ ma nie tylko wynik finansowy, ale również to jakimi kosztami go osiągnięto - inaczej: stosunek firmy do swojego pracownika oraz do klienta. Wątpliwym jest aby poprzez zwolnienie pracowników poprawiła się jakość usług. Niestety, najprawdopodobniej w tym przypadku, W Netii chyba zapomniano, że na wizerunek firmy wpływ ma nie tylko wynik finansowy, ale również to jakimi kosztami go osiągnięto - inaczej: stosunek firmy do swojego pracownika oraz do klienta. Wątpliwym jest aby poprzez zwolnienie pracowników poprawiła się jakość usług. Niestety, najprawdopodobniej w tym przypadku, skoczy się na krótkotrwałej poprawie wyników. W dłuższym okresie, będzie kiepsko.
~Klamka667
„Cieszę się, że będę mógł przekazać firmę w ręce tak doświadczonego managera. Adama Sawickiego znam od ponad 10 lat i bardzo go cenię, zarówno jako eksperta rynku telekomunikacyjnego jak i przede wszystkim lidera biznesu i mądrego człowieka, dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości, że Netia zyskuje świetnego „Cieszę się, że będę mógł przekazać firmę w ręce tak doświadczonego managera. Adama Sawickiego znam od ponad 10 lat i bardzo go cenię, zarówno jako eksperta rynku telekomunikacyjnego jak i przede wszystkim lidera biznesu i mądrego człowieka, dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości, że Netia zyskuje świetnego prezesa” - powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii. Taki mądry i pomysłowy...
~sprawiedliwy
pseudokapitalizm ale my jako społeczeństwo możemy powiedzieć dość tego.zwalniają tylko po to by wykazać zyski dla akcjonariusze to jest chore i gangsterskie.pora rozpocząć ogólnopolską akcje ignorowania netii.taka kara musi spotkać każda pseudo kapitalistyczną firmę która zarabia na społeczeństwie a to społeczeństwo pseudokapitalizm ale my jako społeczeństwo możemy powiedzieć dość tego.zwalniają tylko po to by wykazać zyski dla akcjonariusze to jest chore i gangsterskie.pora rozpocząć ogólnopolską akcje ignorowania netii.taka kara musi spotkać każda pseudo kapitalistyczną firmę która zarabia na społeczeństwie a to społeczeństwo tępi i okłamuje.
~jeckson
To jest optymalizacja i wsparcie młodych - czyli zwalnianie pracowników i zatrudnianie studenciaków za 8 zł na godzinę. No nic, przyjdą zielone ludziki z zrobią porządek w tym burdlu, przy pomocy byłych pracowników skuszonych stawką 100-200 usd / 8h
~woj
NO i niema znaczenia ,już dziś pracują tam sami przytakiwacze. Dużo przytakiwania i zero załatwiania , taki tam telefon zaufania. se można pogadać do lampy.
~Mateusz
Potwierdzam... technicznie dziala... ale najprostrzych rzeczy, ba swoich wlasnych bledow nie potrafia naprawiac... chaos kompletny.
~klient odpowiada ~Mateusz
Chaos to delikatne stwierdzenie ujął bym to burdel na kółkach internet podłączali 2 miesiące wreszcie sie udalo po kilkunastu telefonach i rozmow z kilkunastoma osobami ktore nic nie wiedza. Tragedia jak zwolnią jeszcze 400 osób to będzie to masakra do potęgi 4.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki