REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Netflix zwolni 150 pracowników

2022-05-19 08:56
publikacja
2022-05-19 08:56
Netflix zwolni 150 pracowników
Netflix zwolni 150 pracowników
fot. Hamara / / Shutterstock

Netflix zwolni 150 osób, głównie zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych – informuje Reuters. Decyzja o zmniejszeniu liczby pracowników zapadła po niecałym miesiącu od momentu, gdy firma poinformowała o pierwszym od 10 lat spadku liczby abonentów.

Amerykański gigant na rynku streamingowym poinformował o decyzji dotyczącej redukcji zatrudnienia. Z danych podawanych przez Reuters wynika, że Netflix zwolni 150 pracowników. Cięcia będą dotyczyć głównie osób zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych.

Netflix przekazał decyzję o likwidacji etatów w ciągu niecałego miesiąca od wielkiej przeceny akcji firmy spowodowanej pierwszym od dekady spadkiem liczby abonentów. Z raportu wynika, że w pierwszym kwartale 2022 roku liczba abonentów usług Netflix spadła o 200 tys. Spółka spodziewa się dalszego ich spadku w drugim kwartale. 

Z informacji przekazanych przez Netflix wynika, że "zmiany są napędzane głównie czynnikami biznesowymi, a nie indywidualnymi wynikami, co czyni je szczególnie trudnymi, ponieważ nikt z nas nie chce żegnać się z tak wspaniałymi kolegami. Ciężko pracujemy, aby wesprzeć ich w tym bardzo trudnym czasie”.

Jak podaje Reuters, zwolnienia stanowią około 2 proc. pracowników firmy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

DF

Źródło:
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (10)

dodaj komentarz
powiemwamcomysle
Za duzo tych platform streamingowych sie porobilo i powyzynaja sie cenowo a jakosc bedzie spadac. Idzie epoka tanich produkcji typu Sexify i takie tam inne o niczym...
gronostaj
Wyszli z rynku rosyjskiego to mają mniej subskrypcji. Przy okazji mają coraz mniej ciekawego contentu. Rośnie konkurencja w postaci Disney, HBO, Amazon Prime.

Dla kogoś kogo seriale nie interesują to Netflix ma coraz mniej do zaoferowania. Właściwie to bronią się tylko jako dobra platforma dla dzieci.
barellini
To dopiero początek. Będzie rzeź tych rozmaitych niby innowacyjnych biznesów opuchlych na tanim pieniądzu z kredytu na zero procent. Wracy do podstaw węgiel żywność stał energia.
and00
To może ci co płakali jak mieli pracować przy programie nie propagującym BLM albo homofili?
inwestor.pl
Czy przestałeś oglądać Netflixa, bo w co drugim filmie był wrzucany na siłę wątek "dyskryminacyjny" kompletnie niezwiązany z fabułą serial?

Zielony - TAK
Czerwony - NIE

(SONDA NIESPONSOROWANA)
szprotkafinansjery
Ja go nigdy nie zacząłem oglądać :(
tb2
W Ranczo nie było takich wątków :-D
ozz198
Tematyka dyskryminacyjna nie, ale ogólnie Netflix pełen jest przeciętnych produkcji, mało jest naprawdę wysokiej klasy filmów. Wybór seriali dobry, ale na seriale nie mam czasu.
gronostaj
Tak jasne, zwłaszcza polskie producje typu Ranczo albo Smoleńsk.
Egorcysta autorstwa Walaszka i przy okazji produkcja Netfliksa - gdzie tutaj wątek dyskryminacyjny?
prawdziwynierobot odpowiada szprotkafinansjery
"bo w co drugim filmie był wrzucany na siłę wątek "dyskryminacyjny" kompletnie niezwiązany z fabułą serial?"

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki