REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Uwaga na fałszywego Netfliksa i Disney+

2020-04-20 13:20
publikacja
2020-04-20 13:20

Cyberprzestępcy podszywają się pod platformy streamingowe. Na celowniku oszustów znaleźli się użytkownicy Netflix i Disney+.

fot. Ivan Marc / / Shutterstock

Ponad 700 stron podszywało się pod platformę streamingową Netflix między 6 kwietnia br. a Wielkanocą, wynika z raportu Mimecast. Przestępcy podrobili również stronę internetową Disney+, który zadebiutował w marcu br. w Europie Zachodniej.

Oszuści za pośrednictwem fałszywych platform zbierają m.in. dane osobowe, telefony,  adresy e-mailowe oraz numery rachunków bankowych. Użytkownicy przekonani są, że podają informację prawdziwej firmie i kupują miesięczny, kwartalny lub roczny abonament do serwisu streamingowego lub zapisują się na darmowy okres próbny.

Osoby, które podały dane na fałszywej stronie internetowej, mogą stać się ofiarą kradzieży tożsamości i stracić m.in. dostęp do konta bankowego. O tym, jak zachować się, gdy padniemy ofiarą kradzieży tożsamości, pisaliśmy tutaj. Na co warto zwrócić uwagę, żeby nie dać się podejść oszustom? Przede wszystkim podrabiane strony zawierają często błędy ortograficzne i stylistyczne. Fałszywe platformy posiadają również ubogą szatę graficzną.

W związku z rozszerzającą się pandemią koronawirusa na świecie platformy streamingowe notują większy ruch. Cyberprzestępcy wykorzystują panującą sytuację. Użytkownicy Netfliksa padli ofiarą oszustw już w pierwszych tygodniach trwania kwarantanny.

DF

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki