REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Nawet kilkuset polskich turystów na przymusowej kwarantannie w Egipcie

2020-10-09 19:45
publikacja
2020-10-09 19:45
Dodaj Bankier.pl w Google

Nawet kilkuset polskich turystów zostało objętych przymusową kwarantanną po przylocie do Egiptu - informują media powołując się m.in. na sygnały od turystów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że sprawa jest znana służbom konsularnym.

Nawet kilkuset polskich turystów na przymusowej kwarantannie w Egipcie
Nawet kilkuset polskich turystów na przymusowej kwarantannie w Egipcie
fot. REUTERS / / FORUM

O sprawie jako pierwszy napisał w piątek portal Fly4Free.pl. Powołując się na relację jednej z uczestniczek wycieczki do Egiptu portal informuje, że duża grupa turystów, która przyleciała do Marsa Alam otrzymała na lotnisku pozytywny wynik na koronawirusa. Turystka zaznaczyła również, że nikt z wycieczkowiczów nie ma objawów koronawirusa. Mówi również o wątpliwościach co do autentyczności testów.

"Napisała do nas jedna z klientek biura podróży Itaka, która 6 października wyleciała z Katowic do Marsa Alam. Po wylądowaniu na miejscu, w ramach standardowej procedury na lotnisku w Egipcie wszyscy pasażerowie przeszli testy na obecność COVID-19. O wynikach pasażerowie zostali poinformowani w czwartek o 3 nad ranem i… były to rezultaty dość zaskakujące" - pisze Fly4Free.

Z zamieszczonej na portalu wypowiedzi jednej z pasażerek lotu wynika natomiast, że pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 140 osób z Polski. Mają to być turyści zarówno z Katowic, jak i Warszawy. Turyści obecnie mają być zamknięci w pokojach hotelowych bez możliwości wyjścia.

Z kolei według informacji rmf24.pl na przymusowej kwarantannie w egipskim hotelu znajduje się aż kilkuset Polaków. "Nie wiemy dokładnie, o co chodzi. Najpierw powiedzieli nam, że wykryto koronawirusa u półtorarocznego dziecka, teraz mówią, że jest wśród nas dorosła osoba chora" - mówią turyści w rozmowie z RMF FM.

Wakacje na giełdzie

Portal podaje również - powołując się na informacje z MSZ - że sprawę polskich turystów w Egipcie monitoruje konsul w Kairze, który "pozostaje w kontakcie z osobami zgłaszającymi się telefonicznie oraz mailowo do urzędu". Ma on również informować o procedurach medycznych obowiązujących w sytuacji epidemiologicznej.

Turyści, którzy po wyjeździe do Egiptu zostali poddani przymusowej kwarantannie mówią natomiast, że czują się pozostawieni bez pomocy.

Jak podaje portal Fly4Free, również biuro podróży Itaka, z którym polecieli turyści sugeruje, że "być może testy były przeprowadzane mało precyzyjnie".

"Jesteśmy w tej sprawie w stałym kontakcie ze stroną egipską, na miejscu są również nasi rezydenci. Sytuacja dotyczy dużej części turystów, nie całego samolotu. Na poprzednich przylotach liczba pozytywnych wyników była pojedyncza i sporadyczna, więc w tym przypadku taka ilość wyników pozytywnych sugeruje być może małą precyzyjność badania" – napisała w odpowiedzi dla portalu Itaka.

Jak poinformowało biuro, część turystów już przeprowadziła powtórne badania i obecnie oczekuje na wyniki. "Ewentualna kwarantanna ma trwać maksymalnie 10 dni" – poinformowała Itaka. (PAP)

mchom/ jann/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jacekdr64
Trzeba się po prostu zrzucić na "prezent" dla urzędników....
bool
kabaret... i w zasadzie strzał w kolano dla egiptowa... niedługo miejscowi będą na pustyni rowy kopać, a drudzy zasypywać, ktoś tu miał naprawdę proroczą wizję..
mmonline420
Wystarczy popatrzeć na co te testy potrafią zareagować, przykłady specyfikacji:
https://www.biomol.com/resources/biomol-blog/rt-qpcr-detection-kit-for-sars-cov-2
https://www.creative-diagnostics.com/sars-cov-2-coronavirus-multiplex-rt-qpcr-kit-277854-457.htm
https://www.certest.es/wp-content/uploads/2020/09/IU-CFR196Tenes0920-rev.00.pdf
skaurus
Abstrahując od szacher-macher Egipcjan (jasne jest, że liczą na dodatkowe zyski, stąd ta kreatywność i użycie wirusa, tak sobie tylko przypuszczam) to zastanawia mnie kto do licha kupuje zagraniczne wakacje podczas tej medialnej szopki, przeciez jasne jest, że takie coś może się zdarzyć?

No ale nie, Janusz i Bożena muszą mieć
Abstrahując od szacher-macher Egipcjan (jasne jest, że liczą na dodatkowe zyski, stąd ta kreatywność i użycie wirusa, tak sobie tylko przypuszczam) to zastanawia mnie kto do licha kupuje zagraniczne wakacje podczas tej medialnej szopki, przeciez jasne jest, że takie coś może się zdarzyć?

No ale nie, Janusz i Bożena muszą mieć swój coroczny drink z parasolką i fotkę na fejsie dla przapsiół. Aha i pewnie wyjazd był 50% przeceniony, ciekawe dlaczego?

Na bank większość nie była w Beskidzie Śląskim Jesienią.
ajwaj
To se do wiosny wypoczna
Arabi sa mili, goscinni, nawet czasem dla mezczyzn

Beda znali Egipt jak rodzinny Krasnik
adamii
i tak wlasnie ta pandemia wyglada.
monty python.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki