Nawet 1000 miejsc pracy w centrum logistycznym Zalando

Nawet 1000 miejsc pracy powstanie po oddaniu do użytku centrum logistycznego niemieckiej firmy Zalando w Gardnie k. Gryfina (woj. zachodniopomorskie). Pierwsze informacje dotyczące inwestycji giganta e-handlu zapowiadały, że zatrudnienie znajdzie nawet 3000 osób. Pierwsze przesyłki mają opuścić nową lokalizację pod koniec lata 2017 r.

Nawet 1000 miejsc pracy w centrum logistycznym Zalando
Nawet 1000 miejsc pracy w centrum logistycznym Zalando (fot. Hannibal Hanschke / FORUM)

Gigant odzieżowego e-handlu planuje budowę magazynu o powierzchni ok. 130 tys. m2, w systemie BTS (build to suit), czyli pod konkretne zamówienie. Inwestycję przeprowadzi australijski deweloper firma Goodman. Zalando nie podaje informacji o planowanym koszcie inwestycji.

Centrum Zalando będzie obsługiwane przez dostawcę usług logistycznych Fiege. Przesyłki będą dostarczane do 15 europejskich krajów, ale przede wszystkim do klientów z Polski, Niemiec i Skandynawii.

Centrum logistyczne w Gardnie, będzie jednym z największych, którym zarządza firma Zalando, obok trzech rozmieszczonych w Niemczech: w Monchengladbach, Erfurcie oraz w Lahr. Jesienią br. przedsiębiorstwo otwiera nowe centrum w Stradella we Włoszech, w przyszłym roku planuje budowę swojego oddziału pod Paryżem.

Magazyn Zalando powstanie na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE).

Zalando jest internetową platformą modową z siedziba w Berlinie, która powstała w 2008 r. Oferuje klientom odzież, obuwie oraz akcesoria przeszło 1500 marek z darmową dostawą i zwrotem.

Firma deklaruje, że miesięcznie jej strony internetowe odwiedzane są 160 milionów razy, a liczba aktywnych konsumentów zbliża się do 20 milionów. W ciągu ostatniego roku zyskała 3 miliony nowych klientów.

W 2015 r. Zalando osiągnęło przychód w wysokości ok. 3 miliardów euro. Firma zatrudnia przeszło 10 tys. pracowników. (PAP)

mzb/ pb/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 10 ~sd

za 1350 netto? dziękuję zatrudnijcie uchodców

! Odpowiedz
3 24 ~vitkun

operacja biały murzyn rozpoczęta

! Odpowiedz
2 13 ~arek

Lepszy rydz niż nic. Przecież tam jest teraz ściernisko.:)) Info dla malkontentów; Duży przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może skorzystać natomiast ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 35% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 35% dwuletnich kosztów pracy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 ~zez

bo to "inwestycja" która realizowana jest kosztem polskich firm, no bo skoro zachodnia firma ktora zyski wyprowadza na Zachod placi mniej podatku niz firmy polskie to gdzie tu sens i logika?

! Odpowiedz
1 21 ~niepelnosprawny_org

inwestor in minus - SSE bezpodatkowy, gotówka przelewana na zagranicznego wlasciciela, in plus praca o ile nie z najniższą .....

! Odpowiedz
2 28 ~Danek

Inwestuja w Polsce, zeby placic kilka razy mniej pracownikom niz w niemczech, a w strefie ekonomicznej, zeby nie placic podatkow. Skonczy sie czas zwolnien podatkowych i zwona sie z Polski do innego kraju. Taki to INWESTOR.

! Odpowiedz
4 18 ~zez

1000 osób do obsługi magazynu o wielkości 130 tys m2? Wychodzi, że jedna osoba na obsługę 130 metrów kwadratowych czyli wartość zawyżona jakieś pięć razy. Innymi słowy faktycznie zatrudnią jakieś 200 osób i to na najgorzej płatnych stanowiskach wymagających ciężkiej fizycznej pracy

! Odpowiedz
0 6 ~goldman

aplikuje tam natychmiast jestem 5oplus mam nadzieje sie dostac

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.