Następca polskiego "Painkillera" coraz bliżej?

Polskie studio tworzące gry - The Astronauts - rzuciło nieco światła w sprawie gry "Witchfire". Po imponującym trailerze z zeszłorocznej imprezy "The Games Awards" deweloper milczał.

(fot. The Astronauts / Twitter)

Do premiery następcy kultowego "Painkillera", który rozsławił Polskę w branży gier co prawda jeszcze zostało trochę czasu, ale studio Adriana Chmielarza obiecuje regularne publikacje dotyczące postępów produkcji.

Chmielarz odpowiadał za produkcję "Painkillera" oraz "Bulletstorma" w People Can Fly. Rozstał się jednak z firmą po zmianach własnościowych skutkujących przemianowaniem polskiego studia w oddział Epic Games Poland. Założył po tym własne studio - The Astronauts. Pod tym brandem stworzono ciepło przyjętą grę "Zaginięcie Ethana Cartera".

"Od tej środy rozpoczynamy cykl cotygodniowych aktualności związanych z tworzeniem "Witchfire'a". Gra wciąż jest jeszcze daleko od publikacji, ale już czas, żeby mówić o niej trochę więcej" - taką wiadomość wraz z nowym screenshotem z gry opublikowało na Twitterze studio The Astronauts".

Informacja pojawiła się 8 grudnia - równo rok po prezentacji oficjalnego teasera gry podczas "The Game Awards" w 2017 roku.

"Witchfire" określany jest przez producenta shooterem w klimatach dark fantasy. Gracze od razu upatrywali się klimatu podobnego z eksluzywnego tytułu na konsole Sony PlayStation 4 - "Bloodborne". Ten jednak był grą z gatunku tzw. soulslike'ów.

MG

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.