REKLAMA

Najpopularniejsze spółki na GPW w styczniu 2013 r.

Jarosław Ryba2013-02-05 13:05
publikacja
2013-02-05 13:05
W styczniu najpopularniejszą spółką w serwisie Bankier.pl był Petrolinvest. Kurs akcji firmy wydobywczej od pewnego czasu podlega dużym wahaniom, jednak dominujący trend jest jasny. Poszukiwawcza firma w ostatnim miesiącu straciła prawie 15 proc. wartości.

Drugi w rankingu stycznia jest KGHM. Miedziowy gigant stara się bronić wysokich poziomów, a sprzyja temu rosnący kurs miedzi. Pozytywnie na nastroje inwestorów wpływają informacje o wydobyciu w Chile, gdzie KGHM ma ponad połowę udziałów w międzynarodowym joint venture. M.in. dzięki temu agencja Erste zaliczyła lubińską spółkę do prestiżowego „top pick” w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Na trzeciej pozycji rankingu znalazł się Bioton, który niestety od początku roku zawodzi. Obecnie akcje producenta insuliny kosztują 6 groszy, co akcjonariuszy boli tym bardziej, że jeszcze miesiąc temu były o połowę droższe. Wiele wskazuje na to, że przecena jest uzasadniona kwestionowanym przez akcjonariat mniejszościowy zakupem Biosenso za 30 mln zł i groźbą dalszego rozwodnienia kapitału.

najpopularniejsze spółki według rankingu popularności bankier.pl styczeń 2013


Najpopularniejszą spółką na Forum Giełdowym Bankier.pl, podobnie jak w rankingu popularności, jest Petrolinvest. Natomiast drugie miejsce zajął producent alkoholi CEDC. Notowana również na Nasdaq spółka nie radzi sobie jednak najlepiej. W styczniu jej akcje na polskiej giełdzie potaniały o 12 proc., a agencja Moody’s obniżyła jej rating do Caa3 z dalszą perspektywą obniżania.

Trzecią spółką, która była najmocniej komentowana na naszym forum w ostatnim miesiącu, jest PBG spółka w upadłości układowej. Zainteresowanie wzbudza skomplikowana sytuacja wokół spółki i jej głównego aktywa, jakim są akcje Rafako. PBG w kapitalizacji giełdowej było kiedyś warte 4,5 mld zł, dziś jest wyceniane na zaledwie 80 mln zł.

najpopularniejsze spółki na forum bankier.pl


Jarosław Ryba
Bankier.pl
j.ryba@bankier.pl

Źródło:

Do pobrania

ranka1pngranka1pngranka1pngranka1png
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Dobromir_
Same trupy wśród najpopularniejszych na forum :-) Tylko Wasko sobie dobrze radzi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki