REKLAMA
NOWE DANE Z USA

Najbogatsi na świecie. Bernard Arnault z rodziną (na chwilę) na szczycie w rankingu "Forbesa"

2022-12-07 18:48, akt.2022-12-08 08:27
publikacja
2022-12-07 18:48
aktualizacja
2022-12-08 08:27

Prezes grupy LVMH Francuz Bernard Arnault objął w środę wraz ze swoją rodziną prowadzenie w rankingu największych fortun świata magazynu "Forbes", wyprzedzając na jakiś czas amerykańskiego miliardera Elona Muska, szefa Tesli, SpaceX i Twittera. Pod wieczór polskiego czasu Musk wrócił na pierwszą pozycję.

Najbogatsi na świecie. Bernard Arnault z rodziną (na chwilę) na szczycie w rankingu "Forbesa"
Najbogatsi na świecie. Bernard Arnault z rodziną (na chwilę) na szczycie w rankingu "Forbesa"
fot. Gaillard Romain / / Abaca Press

73-letni francuski biznesmen i jego rodzina objęli prowadzenie w tym rankingu w czasie rzeczywistym, ze względu na środowy spadek akcji Tesli na nowojorskiej giełdzie.

Arnault zajmował już pierwsze miejsce w rankingu "Forbesa" przez kilka godzin w maju 2021 roku.

Stan z godziny 19:15 polskiego czasu (Forbes)

Koncern LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) jest jednym z największych na świecie producentów dóbr luksusowych, w tym alkoholi, kosmetyków, biżuterii i odzieży.

Arnault jasno daje do zrozumienia, że mimo 73 lat na karku nie wybiera się na żadną emeryturę. W podobnym tonie wypowiadają się jego dzieci, zgodnie twierdząc, że panowanie twórcy sukcesów LVMH potrwa jeszcze bardzo długo. „Jednak ci, którzy śledzą losy familii od wielu lat, twierdzą, że gdy Bernard Arnault w końcu ustąpi, relacje rodzinne zaczną przypominać fabułę »Gry o tron«” – czytamy w „Forbesie”.

Arnault chciał zostać „Papieżem Luksusu” i Belgiem. Udała mu się tylko jedna z tych rzeczy

Louis Vuitton, Dior, Givenchy, Tiffany & Co., Dom Pérignon. Brzmi luksusowo? Nie każdy wie, że wszystkie z tych marek ma w posiadaniu jeden człowiek. Bernard Arnault, bo o nim mowa, znalazł się wśród najbogatszych, ponieważ wiedział, że popyt na dobra luksusowe będzie źródłem, które szybko się nie wyczerpie. Bo gdy „starzy” bogaci zdążą się nasycić, atrybutów luksusu będą już szukać parweniusze spoza zamożnego Zachodu.

Ostatnie kilkanaście miesięcy przyniosło spore przetasowania na liście najbogatszych "Forbesa". Całkiem nie tak dawno, bo w kwietniu 2021, pisaliśmy: "Po raz kolejny pierwsze miejsce należy do Jeffa Bezosa, właściciela Amazona. Majątek najbogatszego człowieka świata wycenia się na 177 mld dol. Do zmiany doszło za to na drugim miejscu, które w tym roku zajął Elon Musk z aktywami wartymi 151 mld dol. Trzecią pozycję obronił Bernard Arnault. Majątek prezesa koncernu LVMH to 150 mld dol.". Dziś majątek pozostającego na szczycie rankingu Elona Muska opiewa na 185 mld dol.

Elon Musk – co wiemy o początkach najbogatszego człowieka na świecie?

Apologeci porównują go do Thomasa Edisona czy Andrew Carnegiego. Krytycy twierdzą, że to egocentryk, który wygrywa przede wszystkim dzięki dobremu PR-owi. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że Elon Musk, cokolwiek byśmy o nim sądzili, potrafi jak nikt inny wcielać w życie pomysły, które na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie niemożliwe. Liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie nie zostaje się bowiem przypadkowo. Co o nim wiemy? 

zm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jas2
Musk to człowiek ideowy. Tak jak Kaczyński jest zbawcą Polski, Tak Musk jest zbawcą ludzkości.
pozhoga
Nie towarzyszu, spaliście na zajęciach: zbawcą ludzkości jest Unia Europejska, tylko ludzkość złośliwie nie chce tego docenić.
bha
Oby tylko nie kosztem rzetelnej sumiennej, fachowej, wydajnej, profesjonalnej, dochodowej pracy i na coraz większy koszt innych.Oby?.
mkx
Arnault - to jest ta francuska rodzina sponsorująca reżim putina.
santoriusz
nie starczyło Ci na skarpetki? stąd ta frustracja, rozumiem
grzegorzkubik
Inwestujcie w złoto a bogactwo was nie ominie.
zops
Zbudujmy kosmolot podobny do kosmolotu Elona Muska. Zbudujmy w Warszawie.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki