Najatrakcyjniejsi pracodawcy w Polsce w 2016 r.

Google Polska i Grupa Skanska to najatrakcyjniejsi pracodawcy w tym roku według polskich studentów - wynika z rankingu firmy doradczej Universum Global. Wysokie pozycje w rankingu zajęły również polskie firmy - Polskie Linie Lotnicze LOT, PKO Bank Polski oraz Narodowy Bank Polski.

5 najatrakcyjniejszych pracodawców w Polsce w 2016 r. wśród studentów

Miejsce

Biznes

Inżynieria

Branża IT

1.

Google Polska

Grupa Skanska

Google Polska

2.

Microsoft

PGE (Polska Grupa Energetyczna)

Microsoft

3.

Narodowy Bank Polski

Budimex

Intel

4.

TVN

Google Polska

IBM Polska

5.

Polskie Linie Lotnicze LOT

Volkswagen Poznań

Grupa Kapitałowa CD PROJEKT

Universum Global specjalizuje się w dziedzinie employer brandingu i co roku przeprowadza badania wśród polskich studentów, dotyczące idealnego pracodawcy i oczekiwań względem miejsca pracy.
W tym roku Universum przepytało rekordową ilość - prawie 26 tys. polskich studentów z 64 uczelni.
Na podstawie badań powstał ranking 100 najatrakcyjniejszych pracodawców

Bezapelacyjnym liderem tegorocznego rankingu jest Google Polska. Firma wygrała w kategoriach Biznes i IT. Grupa Skanska wygrała w kategorii Inżynieria. Niespodzianką były wysokie pozycje TVN (4. pozycja w kategorii Biznes) oraz Narodowego Banku Polskiego (3. pozycja w kategorii Biznes).

Najatrakcyjniejsi pracodawcy w kategorii Biznes
Najatrakcyjniejsi pracodawcy w kategorii Biznes

Jeżeli chodzi o oczekiwania względem rynku pracy, kluczowe znaczenia dla młodych Polaków mają konkurencyjne wynagrodzenie na starcie kariery, perspektywy rozwoju zawodowego oraz dojście do dużych zarobków w przyszłości.

Oczekiwana pensja polskiego studenta różni się, choć niewiele, w zależności od płci. - Jeżeli obecna różnica w oczekiwanej płacy jest niewielka na etapie, gdy badani są studentami, pozostanie taka, gdy wejdą w życie zawodowe - uważa Yves Schneuwly, managing director Universum Switzerland & CEE. Studenci oczekują pensji na poziomie 3766,4 złotych, podczas gdy studentki kwoty niższej o 532,2 złote.

Pytani o to, co jest dla nich najważniejsze w pracy zawodowej studenci odpowiadali, że „wysokie zarobki w przyszłości” (zarówno w przypadku studentów, jak i studentek). Na drugim miejscu stawiają „dobre referencje”. Wśród studentek trzecie miejsce zajmuje „szacunek dla pracowników”, a czwarte - „bezpieczne zatrudnienie”. Dla studentów na trzecim miejscu są z kolei „szkolenia i rozwój”, a „szacunek dla pracowników” na miejscu czwartym.

40 pracodawców, dla których warto pracować wg Linkedln

Na początku lipca Linkedln wyłonił 40 najlepszych pracodawców z całego świata. To profile tych firm są najczęściej wyświetlane, do tych przedsiębiorstw wysyła się najwięcej aplikacji i o pracowników tych korporacji biją się headhunterzy.

Biznesowo-zawodowy portal LinkedIn wskazał, dla których firm warto pracować. Ranking Top Attractors został opracowany przez sprawdzenie, ile aplikacji zostało złożonych na oferty zamieszczone na portalu LinkedIn, jak często pracownicy tych przedsiębiorstw byli obserwowani przez innych i jak przebiegała ich dotychczasowa ścieżka kariery. Także tutaj na szczycie listy znalazł się Google. Jak prezentowały się kolejne miejsca? Czytaj dalej: "40 pracodawców, dla których warto pracować wg Linkedln".

Universum Global

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~lucky

Studenci marzą, aby znaleźć się w grupie 1100 zwalnianych grupowo przez Skanska S.A. kocham takie rankingi. Cała wiedza czerpana na podstawie oceny kolorów logo. A według mnie to nawet w spółdzielni mieszkaniowej w Kaliszu można znaleźć zarąbiste miejsce dla siebie, jeśli się ma głowę na karku.

! Odpowiedz
0 0 ~eliza

mi dobrze się pracowało na stażu w Impel, warunki dobre, można dużo się nauczyć i fajni ludzie. nie żałuję, że aplikowałam.

! Odpowiedz
0 1 ~Toomek

Jak mam ocenić atrakcyjność kogoś kogo nie widze na zdjęciu. Myślałem, że zobaczę fajne laski a tu nic.

! Odpowiedz
1 1 ~Rychu_Swetru

same korposzczurownie. trzeba byc zerem żeby tam pracować

! Odpowiedz
0 1 ~plebs

"wśród studentów" akurat student w Polsce dużo wie o życiu...

a ludzie z googla to zwykłe warzywa gadające o biznestripach do juesej...

! Odpowiedz
1 4 ~bomi

student oczekuje płący 4400 brutto a ludzie mają po 25 latach po 3600 w bankach...zejdzcie na ziemię

! Odpowiedz
3 1 ~buahhaha

3600 zł w banku to chyba na recepcji...

! Odpowiedz
0 3 ~ttyt odpowiada ~buahhaha

Koles nie masz pojecia to nie pisz. Z 15 letnim stazem doradca bankowy w pko bp

! Odpowiedz
1 6 ~gava

zawodowy zołnierz lat 42 płaca bruitto 8200 0 zusu i kto jets bajlepsztm pracowdacw a niż SP?

! Odpowiedz
0 2 ~dno

jak można tak pisać w pko bp jest mobbing a wy piszecie o pracowdawcy roku? płaca na piozmie srdniej krajowej a tu trzeba ludzi nabierać na produkty bankowe na makasa by firma zarobizła 3 mld netto...

żaden bank nie ma prawa być na tekiej liscie chyba ze najgorszych pracodawców

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.