Nagroda dla technologii przyjaznej dzieciom

2023-09-25 14:23
publikacja
2023-09-25 14:23

Firma Smart Kids Planet została doceniona w plebiscycie Bankier.pl za wkład w rozwój edukacji dzieci przy pomocy innowacyjnych technologii cyfrowych.

W ramach organizowanego przez Bankier.pl plebiscytu "Fundusze Europejskie - Skorzystamy wszyscy" zwycięstwo w kategorii "Cyfryzacja. E-usługa, która najbardziej ułatwia nam życie" przyznano projektowi Smart Kids Planet. Firma została nagrodzona za doskonałe wykorzystanie dotacji z Unii Europejskiej, co pozwoliło na opracowanie matrycowego algorytmu interakcji na powierzchniach płaskich dużych rozmiarów. Co kryje się za tą skomplikowanie brzmiącą nazwą?

Materiały dla mediów

Rozwijają wyobraźnię dzieci

Przenieśmy się do zaciemnionej strefy „Fantazjuj” w warszawskim Centrum Mądrej Zabawy stworzonym przez Smart Kids Planet. To właśnie tam najmłodsi mogą nie tylko puścić wodze wyobraźni, ale także zobaczyć na własne oczy swoje kreacje – a co najważniejsze: świetnie się bawić, rozwijając przy tym kreatywne myślenie.

Materiały prasowe

Jest to możliwe dzięki specjalnemu algorytmowi, który umożliwia identyfikację i śledzenie gestów wykonywanych jednocześnie przez kilkudziesięciu użytkowników na powierzchni wynoszącej ok. 20 metrów. W praktyce oznacza to, że dzieci mogą tworzyć grafiki na papierze, a następnie, dzięki zaawansowanej technologii skanowania, ich prace są przekształcane w trójwymiarowe projekcje. Cały proces odbywa się w czasie rzeczywistym, co sprawia, że dzieci mogą oglądać swoje dzieła ożywające w wirtualnym świecie.

Materiały prasowe

Twórcy projektu oferują zabawę w ramach dwóch scenariuszy. Pierwszy to miasto, które pozwala np. na przeniesienie wymyślonego samochodu do świata cyfrowego. Drugie uniwersum jest jeszcze bardziej rozległe i pełne możliwości. Dzieci mogą przenieść się do przestrzeni kosmicznej, aby kreować postaci znane z bajek, astronautów czy rakiety, a następnie odkrywać tajemnice nieodkrytych galaktyk i interesujących je zjawisk. Te dwa środowiska stanowią płaszczyznę do kształtowania wyobraźni i rozwijania kreatywności, pozwalając dzieciom na swobodne eksplorowanie świata.

– Projekt, który opracowaliśmy dzięki funduszom europejskim, stanowi pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, które doskonale integruje świat cyfrowy z rzeczywistym. Dzięki naszemu algorytmowi dzieci stają się twórcami postaci i przedmiotów, które pragną przenieść do wirtualnego świata wyświetlanego w naszym centrum. To innowacyjne podejście otwiera nowe możliwości dla młodych odkrywców, zachęcając ich do eksploracji i kształtowania własnych wirtualnych światów – opowiedział o projekcie Adam Kowalczyk, współzałożyciel Smart Kids Planet.

Wysłuchaj podcastu, w którym twórcy Smart Kids Planet opowiadają o tym, jak uczyć maluchy poprzez zabawę, a także o tym, jak stworzyć biznes spełniający potrzeby najbardziej wymagających odbiorców, jakimi są dzieci.

Dobrze wykorzystane fundusze

Smart Kids Planet to doskonały przykład na to, jak środki pochodzące z Unii Europejskiej mogą być wykorzystane do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które mają realny wpływ na życie społeczności lokalnych i krajowych. Dofinansowanie unijne w wysokości 336 586,40 zł stanowiło kluczowy element tego przedsięwzięcia. Środki te pozwoliły na stworzenie zaawansowanego algorytmu interakcji, który łączy świat cyfrowy z rzeczywistym, przyczyniając się do tworzenia interaktywnych przestrzeni edukacyjnych dla najmłodszych.

Należy podkreślić, że nie jest to jedynie interesująca forma zabawy i sposób na rozwijanie kompetencji cyfrowych u dzieci. Jest to dopiero pierwszy krok w kierunku tworzenia nowoczesnych przestrzeni edukacyjnych, które inspirują i pobudzają kreatywność młodych umysłów. To rozwiązanie, które przekracza granice tradycyjnej edukacji, zachęcając dzieci do eksploracji, tworzenia oraz odkrywania nowych horyzontów w świecie technologii. W ten sposób projekt Smart Kids nie tylko rewolucjonizuje edukację najmłodszych, ale także stanowi znakomity przykład wykorzystania potencjału funduszy unijnych w Polsce. Jest to technologia przyszłości, która może przyspieszyć wprowadzanie innowacji i świata cyfrowego do edukacji naszych dzieci.

Materiały dla mediów

– Stawiamy na harmonijne wkomponowanie technologii w zabawę oraz naukę. Naszym celem jest nie tylko dostarczenie dzieciom nowych doświadczeń, ale także pomoc w przyswajaniu umiejętności niezbędnych w dzisiejszym cyfrowym świecie. Rozumiemy, że technologia jest obecna w naszym życiu na stałe, dlatego staramy się, by dzieci przyzwyczajały się do niej w pozytywny i naturalny sposób, przy jednoczesnym zachowaniu radości i kreatywności – mówi Karol Gaweł, współtwórca Smart Kids Planet.

fot. Materiał Partnera / 

Źródło:
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki