Nadciąga nowy polski boom remontowy

Co trzeci Polak planuje odnowienie mieszkania lub domu. Sieci budowlane liczą na duże zyski. Opłaty remontów zajmowały do tej pory dalekie miejsce na liście wydatków Polaków. Jednak w miarę wzrostu wynagrodzeń kwota dostępna na odnowienie mieszkania czy domu rośnie, co widać po obrotach sieci sprzedających materiały budowlane i artykuły wyposażenia wnętrz.

Nadciąga nowy polski boom remontowy
Nadciąga nowy polski boom remontowy (fot. Viktor Cap / YAY Foto)

Z raportu L'Observatoire Cetelem wynika, że w 2016 roku 32 proc. Polaków planuje wydatki związane z remontem domu czy mieszkania. Wśród 13 badanych państw Unii to jeden z najwyższych wskaźników - pisze "Rzeczpospolita".

- Spadła liczba chętnych na nowe nieruchomości, dlatego widzimy wzrost zainteresowania remontami, zakupami mebli czy sprzętu - tłumaczą analitycy banku Cetelem. (PAP)

Malowanie, tapetowanie, płytki do kuchni, łazienki, podłoga do salonu, nowe wyposażenie i naprawy - remont mieszkania, to wydatek kilku, a nawet kilkunastu tysięcy. Część lub nawet całość takiej inwestycji można pokryć ze środków pochodzących z kredytu.

mkz/ ulb/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~gość

Najlepszy jest oczywiście Pewny Kantor- nazwa zobowiązuje :)
Wszystko sprawnie działa, transakcje są szybkie i bezpieczne! No i dobry spread.

! Odpowiedz
0 0 ~kasia

u mnie też szykuje się remont. fajnie. najgorsze jest sprzątanie po remoncie, bardzo tego nie lubię;\ http://blog.impel.pl/remont-mieszkania-posprzata-2/

! Odpowiedz
0 7 ~ello

jak nie mam kasy to nie remontuje i nie zaciągam jak głupi kredytu pod wpływem reklamy...

! Odpowiedz
2 4 ~evva

a ja uważam że nadciąga od kilku lat boom rodzinno wypoczynkowy , Polacy bardzo powoli ale jednak zmieniają mentalność z remontowania latem na rzecz bycia z bliskimi i korzystania z życia .
Wywalanie kasy na kolejne wysilone remonty by pokazac sie przed znajomymi i rodzinką nowym kuchennym nabytkiem .......jej .
Dlatego zamiast tłuc i przestawiać kolejny raz ściany w słoneczny lipiec - Polacy na Wakacje !!!!!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~aaatam

obroty sieci rosną, bo na rynek wchodzi coraz to więcej nowych mieszkań, które trzeba wykończyć. Tak wyniki deweloperów zaczną siadać w dwa lata zobaczymy wyraźny spadek zapotrzebowania na materiały wykończeniowe.

Jak banki wyhamują z nowymi kredytami (zdolność co kwartał maleje - wynika to z coraz wyższych marż kredytów) wszystko zacznie się normować a firmy budowlane kurczyć

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 8 ~rk

Ja z tym poczekam, jak będą normalne rządy, aby nie płacić byle komu podatku.

! Odpowiedz
15 4 ~ala

pelna zgoda nie mozna karmic gamoni

! Odpowiedz
6 10 ~Maciek odpowiada ~ala

To będziesz czekał do śmierci i się nie doczekasz remontu.

! Odpowiedz
0 0 ~minister

ile tego podatku 100 zł?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne