REKLAMA

Na stacjach Orlen brakuje paliwa? Miały otrzymać instrukcje udawania awarii. Mamy komentarz spółki

2023-09-29 10:08, akt.2023-09-29 16:42
publikacja
2023-09-29 10:08
aktualizacja
2023-09-29 16:42

Ceny paliw na stacjach w Polsce wydają się być mocno zaniżone. Kilka dni temu informowaliśmy, że Shell wprowadził limity na tankowanie z powodu dużego popytu na paliwa i problemów z jego dostępnością. Orlen z kolei twierdzi, że taki problem nie występuje, co zdaje się trochę kłócić z informacjami podawanymi w mediach społecznościowych i własnych obserwacjach na stacjach. 

Na stacjach Orlen brakuje paliwa? Miały otrzymać instrukcje udawania awarii. Mamy komentarz spółki
Na stacjach Orlen brakuje paliwa? Miały otrzymać instrukcje udawania awarii. Mamy komentarz spółki
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

26 września biuro prasowe koncernu zapowiedziało, że Grupa Orlen nie planuje wprowadzać limitów ilościowych na zakup paliwa na swoich stacjach, nie ma również powodów do nagłych podwyżek cen. Dodano, że wszelkie tymczasowe niedobory, które przy dużej skali działalności mogą występować na pojedynczych stacjach, uzupełniane są na bieżąco.

W internecie pojawia się zdjęcia, na których widać zaklejone dystrybutory, mające podobno awarię. Michał Marszał opublikował w relacji na Instagramie zdjęcie rzekomej instrukcji, którą miały ponoć otrzymać stacje Orlen w przypadku tymczasowego braku paliwa. Na załączonym materiale widać, że stacje miały zacząć tak reagować od 6 września.

fot. Michał Marszał / Instagram

Na zdjęciu można wyczytać, jak stacje powinny reagować w przypadku braku paliwa i jaki sposó uważany jest za niewłaściwy. Czytamy, że poprawny komunikat miałby brzmieć następująco: Awaria dystrybutora. Przepraszamy za utrudnienia. 

Orlen ponownie uspokaja

Poprosiliśmy biuro prasowe Orlenu o komentarz w tej sprawie. "Załączony mail pochodzi z początku września i wynikał wyłącznie z rekordowego popytu, który obserwowaliśmy w związku z końcem letniej promocji. W tym czasie na niektórych stacjach wystąpił przejściowy (do 2-3 godzin) brak wybranych rodzajów paliw. W odpowiedzi na to firma wzmocniła logistykę, co pozwoliło szybko unormować sytuację. Obecnie dostawy paliw na stacje ORLEN są realizowane na bieżąco. Firma zapewnia stabilność podaży i dysponuje odpowiednią ilością paliw, aby zaspokoić potrzeby swoich klientów".

Sasin: niskie ceny paliw to efekt fuzji Orlenu i Lotosu

Niskie ceny paliw na stacjach benzynowych to pozytywne efekty fuzji Orlenu i Lotosu - uważa szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin. Opozycja nie może przeżyć, że udaje się nam zapewnić Polakom lepsze warunki życia - powiedział w piątek Sasin.

"Paliwo jest, paliwa nie zabraknie, jeśli jest jakikolwiek problem, chociaż nie znam tych problemów, no to może być z logistyką, dowiezieniem na czas. Widać, że politykom opozycji bardzo przeszkadza, że Polacy mało płacą za benzynę, że płacą najmniej w Europie" - powiedział minister aktywów państwowych dziennikarzom w Bielsku Podlaskim.

Pytany o niskie ceny paliw zauważył, że wcześniej polscy kierowcy płacili "prawie najmniej w Europie". "A narracja opozycji była taka, że Polacy płacą za drogo, że powinni płacić taniej na stacjach, piętnowano Orlen, że bogaci się, zarabia kosztem +łupienia+ Polaków, cytuję tutaj polityków opozycji" - powiedział.

Pytany, dlaczego teraz ceny paliw spadły, Sasin powiedział, że "mamy pozytywne efekty fuzji Orlenu i Lotosu". "Duży może kupować taniej, bo kupuje większe wolumeny (...), połączenie tych firm paliwowych powoduje, że są oszczędności na administracji, funkcjonowaniu tych firm (...), dzięki temu paliwo może być tańsze. W tak wielkiej firmie, gdzie jest bardzo wiele różnych obszarów działalności, można uzyskiwać właśnie ten efekt racjonalizacji kosztów funkcjonowania" - powiedział szef resortu aktywów państwowych.

"Od początku mówiliśmy, że fuzja będzie miała dokładnie taki efekt (...). Cały czas się opowiada jakieś bajki o sprzedaży Lotosu, o prywatyzacji Lotosu. Opozycja po prostu nie może przeżyć, że nam się udaje zapewniać Polakom lepsze warunki życia, chcą w wyborach zbić swój kapitał polityczny" - podkreślił Sasin. (PAP: Robert Fiłończuk)

Gdzie wystąpiły "awarie" dystrybutorów?

Zgadzałoby się to z wyżej załączonym zdjęciem, które zostało wykonane 28 września na stacji Orlen w Strzelinie przy ul. Jana Pawła II 27. Tego typu komunikaty były tego dnia widoczne na wszystkich stanowiskach na tej stacji. Na drugiej stacji w tej miejscowości, przy ul. Ząbkowickiej 32, tego typu problem nie występował. Mnóstwo podobnych zdjęć pojawia się od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych.

Jeden z czytelników naszego portalu, napisał, że 29 września podobna sytuacja miała miejsce na stacji przy ul. Czerniakowskiej 149A w Warszawie i "awaria" dotyczyła benzyny 95.

Kolejna osoba podała informacje z Chorzowa. Podobna sytuacja wystąpiła na stacji przy ul. Gałeczki 46. Osiem dystrybutorów miało tam "awarię".

W północnej Polsce problem również występuje. Czytelnik wysłał zdjęcie z miejscowości Bojano, a druga osoba podała, że w Kosakowie nie można było zatankować benzyny 95 - obsługa zwracała ponoć uwagę na awarie pistoletów. 

Zdjęcie nadesłane

W Krakowie przy ul. Kamiennej 18 jeden z czytelników naszego portalu wykonał zdjęcie, na którym również widać nieczynny dystrybutor.

Zdjęcie nadesłane

Jeśli ktoś z was również trafił na podobną "awarię" dystrybutorów na stacjach paliw Orlen, to zachęcamy do wysyłania zdjęć na adres: redakcja@bankier.pl.

„Przedwyborcza” promocja na Orlenie. Ceny paliw w Polsce rozjechały się ze światowymi

Od kilkunastu dni w cenniku hurtowym Orlenu obserwujemy cudowne zjawisko. Ceny benzyny i oleju napędowego szybko spadają, podczas gdy w Europie rosną. Wytłumaczenie tego fenomenu może być tylko jedno.

PB

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (170)

dodaj komentarz
roobo
Pisałem na komentarzach w grudniu 22r że paliwa na stacjach są za drogie
była cisza ,dopiero w styczniu wszyscy zauważyli
ale teraz za tanie i tu problem?
qart
Czy redakcja sprawdziła na ilu stacjach nie ma paliwa? Byłem na kilku stacjach Orlenu i wszędzie jest. Ps. Ilość goryczy, że paliwo jest tańsze o 3 zł niż w Niemczech i o 1,6-1,7 zł niż w Czechach, na Słowacji czy na Litwie pokazuje stan umysłu "silnych razem".
dzyszla
Oni są tacy partacze, że nawet partactwo spartaczyli. Taka okazja, żeby napisać "grupa ludzi sympatyzująca z Tuskiem doprowadziła do awarii instrybutora. Przepraszamy za niedogodności" ;)
jkl777
Polna Wolska to stan umyslu... Marka Suskiego.
karbinadel
Pojęcia "Marek Suski" i "umysł" nie mają punktów wspólnych
friedens
Nie ma paliw? Ba! Kartofel musi wygrać wybory. On rodzinę i niemal 100 osób wysłał tutkiem na wiec, bo także były wybory. Teraz cały kraj wsadził do mega tutka i szuka jakiejś mega brzozy. Pull up! Terrain ahead! Kartofle nie znają języków obcych. No, chyba że to rosyjski.
manfred-weber
Stary PISowski numer grany w ubiegłym roku na węglu tak robił PGG, gdy ktoś chciał kupić opał na zimę.....Dajemy niską atrakcyjną cenę..... towaru brak. (np.zepsuty dystrybutor, zablokowana strona internetowa PGG).......ale GUS wlicza do statystyk inflacji cenę wirtualną która zaniża faktyczną PISoflację.

PISowcy jeszcze około
Stary PISowski numer grany w ubiegłym roku na węglu tak robił PGG, gdy ktoś chciał kupić opał na zimę.....Dajemy niską atrakcyjną cenę..... towaru brak. (np.zepsuty dystrybutor, zablokowana strona internetowa PGG).......ale GUS wlicza do statystyk inflacji cenę wirtualną która zaniża faktyczną PISoflację.

PISowcy jeszcze około 2 tygodnie i wypad......!!!!!!!!!!!!
jas2
I wypad do Sejmu na następne 4 lata, tym razem z większością Konstytucyjną.
jas2 odpowiada (usunięty)
Wiesz, bo masz wypraktykowane przez dwie kadencje. Kupuj pieluchy na trzecią.

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki