Na rynek wkracza konkurencja dla Otomoto. Ile kosztują ogłoszenia w serwisie Motomi?

Na rynku serwisów ogłoszeniowych pojawił się wczoraj nowy gracz. Motomi staje w szranki z takimi gigantami branży jak Otomoto.pl i OLX. Stawki za ogłoszenia na nowym portalu są konkurencyjne, ale do zasięgu konkurencji jeszcze długa droga.

Serwis ogłoszeń z rynku motoryzacyjnego Motomi wystartował 7 listopada 2016 r. Na początek użytkownicy mogą jedynie zamieszczać oferty sprzedaży samochodów osobowych, ale wkrótce oferta ma być rozszerzona także o motocykle, ciągniki siodłowe i pojazdy specjalne.

Za wystawienie ogłoszenia na 30 dni użytkownik prywatny serwisu Motomi zapłaci prawie 15 zł brutto. W porównaniu z otomoto i OLX to kusząca oferta – w przypadku pierwszego taki sam okres wyświetlania w serwisie kosztuje 49,99 zł, a w drugim 24,99 zł. Jest to jednak drożej niż w sekcji motoryzacyjnej serwisu Gratka, gdzie pełny miesiąc to koszt 9,99 zł.

Choć cena przedstawia się korzystnie na tle rynku, należy pamiętać o znacznej różnicy w zasięgu. W cenie ogłoszenia na Otomoto jest także eksport oferty na platformę OLX oraz Allegro, co daje wyświetlenia w najczęściej wskazywanych przez Polaków serwisach ogłoszeniowych wg raportu „E-commerce w Polsce 2016” sporządzonego przez Gemius.

Ceny ogłoszeń sprzedaży samochodu osobowego dla klienta prywatnego

Motomi

Liczba dni

Cena ogłoszenia

Prezent za rejestrację

Wyróżnienia

15

8 pkt / 9,84 zł

6 pkt

  • podświetlenie kolorem (2 pkt/dzień)
  • pierwsze miejsca w wynikach (3 pkt/dzień)
  • promowanie na stronie głównej (5 pkt/dzień)
  • podbicie ogłoszenia (9 pkt/podbicie)

30

12 pkt / 14,76 zł

45

16 pkt / 19,68 zł

*cena 1 pkt wynosi 1,23 zł

Otomoto

Liczba dni

Cena aktywacji

Eksport do OLX

Eksport do Allegro

Dodatki

14

29,99 zł

12,30 zł

w cenie

-

28

49,99 zł

w cenie

w cenie

2 automatyczne podbicia w pakiecie

28

74,99 zł

w cenie

w cenie

  • promowanie na górze listy i podświetlenie na liście wyników przez pierwsze 7 dni emisji
  • 4 automatyczne pobicia w pakiecie

OLX

Liczba dni

Cena za dodanie ogłoszenia

30

24,99 zł

Gratka.pl

Liczba dni

Cena aktywacji ogłoszenia

Koszt wyróżnienia ogłoszenia

31

9,99 zł

12,30 zł

Źródło: Opracowanie Bankier.pl na podstawie cenników serwisów ogłoszeniowych, podane ceny są cenami brutto

Na stan z dzisiaj, z godz. 11:50, w wynikach wyszukiwania Motomi pojawia się 800 ofert. To znacznie mniej niż główny konkurent – Otomoto, na którym obecnie jest aktywnych prawie 200 000 ogłoszeń. Znając jednak sympatię Polaków do poszukiwania samochodów w serwisach internetowych, popularność nowego gracza może szybko wystrzelić. Na realne konkurowanie z gigantami Motomi będzie jednak musiało poczekać kilka lat.

Właścicielem Motomi jest firma Pixel Office. Na swojej stronie informuje jedynie o zajmowaniu się projektami e-commerce, a więcej szczegółów ma ujawnić wkrótce.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 cotrzeba-pl

Ludzie są dziwni że godzą się nieraz pewnie na wydatek 200zł na ogłoszenie zamiast dodać je za darmo na https://cotrzeba.pl/ Ciężko kogokolwiek przekonać do nowych portali, które się nie reklamują w telewizji, ale czasami może trzeba spróbować.

! Odpowiedz
0 4 dawidex85

Ja wystawiam oferty na autto.pl, jest darmowy i wygodny w użytkowaniu.

! Odpowiedz
3 0 jaspers

Potwierdzam akcję z Ogisem. Co istotne - jak miałem wystawione auto na Allegro, to tylko zintegrowałem sobie konto z Ogisem i wtedy ogłoszenie mi się wystawiło automatycznie. Prosty temat, a jeśli wystawiacie tych ogłoszeń sporo, to również duże ułatwienie.

! Odpowiedz
3 0 ~czaderski

Ogis jest całkowicie darmowym serwisem i naprawdę absolutnie nie ma sensu wystawianie auta na płatnych. Sam widzę po sobie, że auto sprzedałem nie na płatnym, tylko na darmowym serwisie. Po co zatem wydawać na to kasę? W dodatku to Ogis ma opcje społecznościowe... ogłoszenie dociera do mnóstwa ludzi. Nie lepiej?

! Odpowiedz
2 2 ~Hhhh

Z takim zasięgiem to prywatni powinii mieć za darmo a handlarze mąż pół tego co teraz. Inaczej nie maja szans.

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~samochodziarz

kolega ostatnio wystawić swój ciągnik rolniczy na http://alehit.pl i to za darmo

! Odpowiedz
2 5 ~gosc

co za konkurencja jak tak samo jak Otomoto zdziera z ludzi ,jest mase stron darmowych niczym nie ustepujacych ,takie jak http://auto-web.pl/ zupelnie za darmo wszystko to samo na ototmoto czy motomi

! Odpowiedz
4 3 ~obiektywny

Serwis ogłoszeniowy to firma a nie instytucja charytatywna i mają prawo zarabiać ile kto chce, a jak kogoś nie stać to niech nie wystawia. Każdy ma swoje koszty i każdy chce zarobić i do portfela niech nikt nikomy nie zagląda.

! Odpowiedz
2 2 ~Klient

Przypomnę wam, że odwiedzający serwis nie ponoszą kosztów za śledzenie ogłoszeń, więc ceny dla nich są bez znaczenia, bardziej bym się skupił na bezpieczeństwie przy zakupie, chyba że wolicie kupować od podejrzanych osób albo wysyłać zaliczki w ciemno.

A klienci wystawiający niech tak nie płaczą, bo wystawiacie pewnie pojazdy co parę lat i nie jest to duża kasa, a osoby trudniące się handlem też niech nie płaczą bo auta mają prywatne lepsze niż ja sobie kiedykolwiek kupię czyli takie po 200 000 zł i więcej, mają kasy w brud ale udają cwaniaków, kupują auto za 10 a sprzedają po 20 tyś zł. itp

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia