REKLAMA

NATO: każdy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się z reakcją

2022-09-29 11:47
publikacja
2022-09-29 11:47

Każdy celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się ze zjednoczoną i zdeterminowaną reakcją - głosi oświadczenie Rady Północnoatlantyckiej, opublikowane w czwartek w reakcji na eksplozje i wycieki z gazociągów Nord Stream.

NATO: każdy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się z reakcją
NATO: każdy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się z reakcją
fot. JOHANNA GERON / / Reuters

"Jako sojusznicy, zobowiązaliśmy się do przygotowania, odstraszania i obrony przed wykorzystaniem energii i innych taktyk hybrydowych do wywierania nacisku przez podmioty państwowe i niepaństwowe. Każdy celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się ze zjednoczoną i zdeterminowaną reakcją" - zapewniła Rada Północnoatlantycka (NAC).

"Uszkodzenie rurociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 na wodach międzynarodowych na Morzu Bałtyckim budzi głębokie zaniepokojenie. Wszystkie obecnie dostępne informacje wskazują, że jest to wynik celowych, niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych aktów sabotażu. Wycieki te stwarzają ryzyko dla żeglugi i powodują znaczne szkody dla środowiska. Wspieramy prowadzone dochodzenia w celu ustalenia przyczyn szkody" - dodała NAC.

Rada Północnoatlantycka jest głównym organem decyzyjnym o charakterze politycznym w strukturze NATO. Każde państwo członkowskie ma swojego reprezentanta w NAC. Rada zbiera się na różnych szczeblach co najmniej raz w tygodniu lub za każdym razem, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Tego samego dnia sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zaznaczył, że "sabotaż rurociągów Nord Stream budzi głębokie zaniepokojenie".

"NATO jest zaangażowane w odstraszanie i obronę przed atakami hybrydowymi. Każdy celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotkałby się ze zjednoczoną i zdeterminowaną reakcją" - podkreślił Stoltenberg na Twitterze.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ ap/

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
A gdy sojusznika atakuje sojusznik? Co wtedy? Jest na to paragraf?
prs
Pilnowac naszej rury..

ruSSkie niech szlag trafi..
trolley odpowiada trolley
Wysłać Sasina do pilnowania rury! XD
tubak
A jeśli rurociągi rozwalił ktoś z członków NATO. Może ktoś najbardziej zainteresowany, Ech ,przecież to niemożliwe.
mordechaj-blumsztajn odpowiada (usunięty)
Do dzisiaj czekam na broń masowej zagłady Saddama. Bydło we wszystko uwierzy, wystarczy jedna fałszywa flaga i wojna murowana.
pikawka
Sikorskiego nie zapytaja co o tym mysli :D no chyba ze znowu go na front karnie w nagrode wyslali
jarunia
Generał Rdza - to moja robota
ebm242
Niech NATO w końcu zacznie zestrzeliwać każdy ruski samolot, który narusza przestrzeń powietrzną NATO tak jak to zrobili kilka lat temu Turcy. Niech zatapia każdy ruski statek, który narusza wody terytorialne państwa NATO. Dosyć wyrażania zaniepokjojenia. Ruskim buc na Kremlu rozumie tylko prawo pięści. Niech się zachód przestanie Niech NATO w końcu zacznie zestrzeliwać każdy ruski samolot, który narusza przestrzeń powietrzną NATO tak jak to zrobili kilka lat temu Turcy. Niech zatapia każdy ruski statek, który narusza wody terytorialne państwa NATO. Dosyć wyrażania zaniepokjojenia. Ruskim buc na Kremlu rozumie tylko prawo pięści. Niech się zachód przestanie patyczkować z tymi ruskimi terrorystami. Chcą III WŚ to dajmy im ją. Francja, Anglia, USA ( na terenie Niemiec) też ma broń jądrową. Niech o tym przypomną Ruskim.

Przestańmy się wciąż bać ruskich. To tylko pospolici bandyci.

Powiązane: Nord Stream 2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki